Plzeň bola dejiskom jedného z turnajov Majstrovstiev Českej republiky amatérov v ľadovom hokeji 2022. Medzi tuctom účastníkov boli aj dva slovenské tímy Piváreň Predná hora Humenné a Flegmatici Nitra.
Kolotoč 32 stretnutí sa rozkrútil v piatok 22. apríla zápasmi
v skupinách (4 skupiny po 3 drusžtvá).
Účastníkmi boli: Toronto Nový Bydžov, Drink team České
Budějovice, The Last Dance Český Krumlov, HC Pruhonice, BHN Odolka, Hope
Vracov, Vegas team Lužnice, HC Yob kobra Praha, HC Město Zbiroh, HC Česká
Bělá – všetko z Česka + slovenské duo Piváreň Predná hora Humenné a
Flegmatici Nitra.
Sobota (23.4.) pokračovala zápasmi v skupinách, tiež však mala na programe
aj osemfinále a štvrťfinále. Nedeľa (24.4.) už určila konkrétne poradie.
Finálové vyvrcholenie nastavili organizátori na 19:00 hod. A bolo aj
s humenskou účasťou!
VÝSLEDKY – SKUPINA:
Piváreň Predná hora Humenné – Drink Team České Budějovice
4:1, góly + asistencie: M. Jurík (Mydla), Tocimák (Mihalič),
Mydla, Štekláč (Loskot)
Piváreň Predná hora Humenné – Toronto Nový Bydžov
8:4, góly: Mihalič (Mydla), Loskot (Mihalič, Andrejko),
Štekláč (Šupák), M. Jurík (Mydla), Loskot (Štekláč, Mihalič), Mihalič
(Tocimák, Štenko), Mihalič (Andrejko), P. Jurík (Štekláč)
V skupine obsadil humenský tím 1. miesto, čo znamenalo automatický postup
do štvrťfinále.
ŠTVRŤFINÁLE: Piváreň Predná hora Humenné – Zbiroh 8:1, góly: Mihalič (Tocimák, Štekláč), Tocimák (Zgibor), Andrejko (Mihalič), Adamov (Tocimák), Andrejko (Mihalič), Šupák (M. Jurík), Adamov (Loskot), Mydla (Loskot)
SEMIFINÁLE: Piváreň Predná hora Humenné – Last Dance Český Krumlov 4:1, góly: P. Jurík (M. Jurík), P. Jurík (Štekláč), Tocimák, Mihalič
FINÁLE: Piváreň Predná hora Humenné – Vegas team Lužnice 5:0, góly: Šupák (M. Jurík, P. Jurík), Mihalič (Petija), Adamov (Biľo), Šteňko, Loskot (Štekláč)
Piváreň Predná hora Humenné: Štefan Kendereš –
Peter Štekláč, Patrik Zgibor, Tomáš Štenko, Branislav Mydla, Marek
Petija – Ján Adamov, Ľubomír Biľo, Marián Tocimák, Jakub Mihalič, Ivan
Loskot, Adam Andrejko, Peter Šupák, Peter Jurík, Michal Jurík.
Tréner: Jaroslav Mihalič, Patrik Kardoš
Individuálne ocenenia:
NAJLEPŠÍ BRANKÁR – Štefan Kendereš
ALL STASRS: Jakub Mihalič (útok)
Marián Škuba
Tlačový referát
Mestský úrad