Základná časť sezóny je za nami začína sa play-off. Hokejisti HC 19 Humenné skončili po „povinných kolách“ na 2. mieste, čo znamená vo štvrťfinále lepší z dvojice 7. alebo 10. Sú nimi siedme Nové Zámky, pred rokom ešte extraligista.
HC 19 Humenné – Nové Zámky 4:3 (1:1,2:0,1:2)
Stav série – 1:0
Góly: 8. Vrábeľ (Vaško, Žitný), 21. Žitný (Vrábeľ, Vaško),
32. Železkov (Pavúk, Šachvorostov), 54. Linet (Lušňák) – 13. Mráz,
53. M. Šuty, 56. Mráz
Strely: 31:34
Vylúčení: 6:5 na 2 min., navyše Cibák – Múčka (2+2), Cibák (10), bez
využitia
Rozh.: Kalina, Smrek
Diváci: 1 272
HC 19 Humenné: Lackovič – Zekucia, Cibák, Jacko, Pavúk, Pulščák, Novota, Pišoja, Sokoli – Vaško, Vrábeľ, Žitný – Rymarev, Železkov, Šachvorostov – Linet, Toma, Luščák – Borov, Krajňák, Ragan
Priebeh:
Hostia hrali tvrdo, od úvodu na seba šarvátky nenechali na seba dlho čakať.
„Levy“ boli ofenzívne nebezpečnejšie, šance Lušňáka i Lineta ostali
nevyužité, Až v 8. min. otvoril skóre prvý útok – 1:0. Vyrovnanie
z kategórie šťastných, puk vysoko vo vzduchu nikto neodhodil, padol pred
Mráza – 1:1. V II. tretine ubehlo iba 10 sekúnd, keď Žitný z uhla
prestrelil Dubeka – 2:1. Našich podržal Lackovič pri šanci Melichera.
V ďalších fázach drvivý humenský tlak gólom neskončil, štyri čisté
šance… V lapačke Dubeka skončil aj nájazd Lineta. Po tvrdom ataku sa
Železkov vrátil na ľad a krásnym tečom zvýšil – 3:1. Do III. tretiny
vstúpili „levy“ presilovkou 5 na 3 (1:44), ostala bez strely. V 53. min.
hostia opäť šťastne skórovali, puk sa odrazil od humenskej korčule medzi
betóny Lackoviča – 3:2. Keď o minútu využil brejk – 4:2, zdalo sa,
že dráma nebude, ale po nevyhodenom puku z pásma sa tešil súper – 4:3.
V závere hrali Nové Zámky power-play, aj presilovku, počet hráčov 6 na
4. Skóre sa nezmenilo, ale bolo horúco!
Andrei Parfjonov (Humenné):
„Vyhrali sme prvý zápas, teším sa, ale čaká nás ťažká séria.
Pripravujeme sa na zajtra.“
Juraj Štefanka (Nové Zámky):
„Dnešný zápas nám vôbec nevyšiel, niečo iné sme trénovali, niečo
iné hrali. Prebrali sme sa až v závere dvoma gólmi, hrali sme presilovku,
odvolali brankára… Puk skákal po bránkovej čiare, bohužiaľ, nepadlo to.
Spravili sme veľa individuálnych chýb, čo nás stálo zápas. V konečnom
dôsledku sme si vyhrať nezaslúžili, aj keď v závere to bola
dráma.“
Marián Škuba
Tlačový referát
Mestský úrad






















