Posledným veľkým športovým podujatím v rámci regiónu (nedeľa 1. marca, spolu s hokejovým zápasom Humenné – Rim. Sobota) boli Oblastné majstrovstvá jednotlivcov 2020 v stolnom tenise kategórie dospelých v športovej hale Belej nad Cirochou. Stolnotenisový oblastný šampionát sa konal za účasti 40 mužov z 12 oddielov a šestich žien (tie klubovo iba z ŠK Orion Belá n/Cir.).
MUŽI – DVOJHRA
Skupiny (8 skupín po 5 stolných tenistov, postúpili prví
dvaja):
A: 1. Štefan Štúň (Snina), 2. Miroslav Porochnavý (Kochanovce)
B: 1. Dominik Roškanin (Kolonica), 2. Michal Beňatinský (Snina)
C: 1. Pavol Paulík (Snina), 2. Róbert Galanda (Snina)
D: 1. Šimon Országh (Belá n/Cir.), 2. Ján Gajdoš (Kamienka)
E: 1. Daniel Gajdoš st. (Kamienka), 2. Ján Ľonc (Belá n/Cir.)
F: 1. Mikuláš Charitun (Belá n/Cir.), 2. Igor Malinič (Snina)
G: 1. Tomáš Korba (Košarovce), 2. Peter Sabač (Belá n/Cir.)
H: 1. Maroš Gajdoš (Kamienka), 2. Lukáš Haburaj (Snina)
16/finále:
Štúň – Haburaj 3:0, Sabač – Roškanin 3:0, Paulík – Beňatinský
2:3, Malinič – Országh 0:3, Gajdoš st. – J. Gajdoš 0:3 wo;
Galanda – Charitun 0:3; Korba – Ľonc 3:1; Porochnavý – M. Gajdoš
0:3.
8/finále:
Štúň – Sabač 3:0, Beňatinský – Országh 0:3, J. Gajdoš –
Charitun 3:2, Korba – M. Gajdoš 0:3.
Semifinále:
Štúň – Országh 3:1, J. Gajdoš – M. Gajdoš 0:3.
Finále:
Štúň – M. Gajdoš 1:3 (-9,8,–7,–6)
ŽENY – DVOJHRA
(6 hráčok, systém každá s každou, všetky ŠK Orion Belá n/Cir.)
Poradie: 1. Lucia Gajdošová, 2. Andrea Krešilová,
3. Nella Tomková, 4. Natty Tomková, 5. Kristína Kozejová, 6. Kristína
Poľáková.
ŽENY – ŠTVORHRA
Poradie: 1. Gajdošová / Krešilová; 2. Poľáková /
Kozejová; 3. Tomková / Tomková.
ZMIEŠANÁ ŠTVORHRA
Skupiny – poradie:
A: 1. Ján Gajdoš / Lucia Gajdošová, 2. Dominik Roškanin / Kristína
Poľáková, 3. Juraj Hašuľ / Natty Tomková.
B: 1. Šimon Országh / Andrea Krešilová, 2. Peter Sabač / Nella Tomková,
3. Štefan Jankaj / Kristína Kozejová.
Semifinále:
Gajdoš/Gajdošová – Sabač/Tomková 3:0, Országh/Krešilová –
Roškanin/Poľáková 3:0
Finále:
Gajdoš/Gajdošová – Országh/Krešilová 0:3 (-9;-4;-8)
MUŽI – ŠTVORHRA
(18 dvojíc v 16-kovom „pavúku“ s dvoma predkolami)
2. kolo:
Štúň/Beňatinský – Paulík/Brečka 3:0, Sabač/Porochnavý –
Korba/Hrežík 3:1, Malinič/Paulík – Charitun/Országh 3:2,
Galanda/Lukša – M. Gajdoš /Gajdoš st. 0:3.
Semifinále:
Štúň/Beňatinský – Sabač/Porochnavý 3:0, M. Gajdoš/Gajdoš st. –
Malinič/Paulík 3:0.
Finále:
Štúň/Beňatinský – M. Gajdoš/D. Gajdoš st. 1:3 (-7,–8,9,–6)
MAJSTRI ObSTZ HUMENNÉ 2020
Muži dvojhra: Maroš Gajdoš (OŠK Kamienka)
Ženy dvojhra: Lucia Gajdošová (ŠK Orion Belá n/Cir.)
Muži štvorhra: Maroš Gajdoš / Daniel Gajdoš st. (OŠK
Kamienka)
Ženy štvorhra: Lucia Gajdošová / Andrea Krešilová (ŠK
Orion Belá n/Cir.)
Zmiešaná štvorhra: Šimon Országh / Andrea Krešilová (ŠK
Orion Belá n/Cir.)
foto: Lucia Gajdošová (zdroj: ŠK Orion Belá n/Cir.)
Tlačový referát
Mestský úrad