Aktuality a oznamy » Všetky aktuality » Škôlkari v „krajine zdravia“ (MŠ Mierová, MŠ Kudlovská) « späť

Škôlkari v „krajine zdravia“ (MŠ Mierová, MŠ Kudlovská)

dátum aktualizácie: 01.12.2022 | počet zobrazení: 8 601

Prečítať nahlas

„Ak by sme mohli dať každému jednotlivcovi správne množstvo výživy a cvičenia, nie málo, a nie veľa, našli by sme najbezpečnejší spôsob, ako byť zdraví.“ – Hippokrates.

Materská škola na Mierovej ulici a Materská škola Kudlovská sa myšlienkovo i činnostne spojili a uskutočnili (22.11.) „Deň zdravej výživy“. Aktivita nadväzovala na výzvu Národnej rady SR pre „Školský program“, ktorého cieľom je zdôrazniť potrebu zdravého stravovania sa a nabádať deti k zdravému životnému štýlu.

Poďakovanie patrí Márii Čaklošovej, majiteľke OVO centra, ktorá dodáva pre materské školy ovocie a zeleninu.

Pôsobivo vyzerajúce ovocné a zeleninové misy, rôzne druhy nátierok, orechy, chutné koláčiky a mliečne výrobky boli základom bohatej ukážky zdravých pochutín, servírovaných na prestretých stoloch v „Krajine zdravia“. Boli výtvorom šikovných rúk našej vedúcej školskej jedálne a kuchárok, ktoré nám zdravé a chutné jedlá pripravujú každodenne.

Deti si najskôr prezreli a vypočuli prezentáciu o dôležitosti konzumácie zdravých potravín, ktorú predniesla Mária Tkáčová z MŠ Mierová. Následne si malí „ovocníčkovia“ spoločne skladali pyramídu zdravia pripevňovaním obrázkov podľa ich dôležitosti a prospešnosti. A keďže jedálniček vplýva aj na detský chrup, zaspievali si spoločne pesničku „O zubčeku“.

A došlo aj na ochutnávky. Chuťové poháriky mali voľný výber, pristavili sa pri všetkom, lebo farebnosť a rôznorodosť zdravých maškŕt lahodila aj oku. Nik z „Krajiny zdravia“ neodišiel naprázdno, každý si odniesol plný balíček zdravých produktov.

Pre naše zdravie a prevenciu pred chorobami má zdravý spôsob života veľký význam – patria k nemu zdravá výživa, správne stravovacie návyky, pitný režim, pohybová aktivita a dostatok spánku. Tieto zásady sú hravou formou deťom vštepované počas celého školského roka, lebo zdravie je prvoradé.

Martina Sedláková,
MŠ Mierová

Tlačový referát
Mestský úrad

« späť

V krajine zdravia - MŠ Mierová, MŠ Kudlovská
« » V krajine zdravia - MŠ Mierová, MŠ Kudlovská
V krajine zdravia - MŠ Mierová, MŠ Kudlovská V krajine zdravia - MŠ Mierová, MŠ Kudlovská V krajine zdravia - MŠ Mierová, MŠ Kudlovská V krajine zdravia - MŠ Mierová, MŠ Kudlovská V krajine zdravia - MŠ Mierová, MŠ Kudlovská V krajine zdravia - MŠ Mierová, MŠ Kudlovská V krajine zdravia - MŠ Mierová, MŠ Kudlovská V krajine zdravia - MŠ Mierová, MŠ Kudlovská V krajine zdravia - MŠ Mierová, MŠ Kudlovská V krajine zdravia - MŠ Mierová, MŠ Kudlovská V krajine zdravia - MŠ Mierová, MŠ Kudlovská V krajine zdravia - MŠ Mierová, MŠ Kudlovská V krajine zdravia - MŠ Mierová, MŠ Kudlovská V krajine zdravia - MŠ Mierová, MŠ Kudlovská V krajine zdravia - MŠ Mierová, MŠ Kudlovská V krajine zdravia - MŠ Mierová, MŠ Kudlovská V krajine zdravia - MŠ Mierová, MŠ Kudlovská V krajine zdravia - MŠ Mierová, MŠ Kudlovská V krajine zdravia - MŠ Mierová, MŠ Kudlovská V krajine zdravia - MŠ Mierová, MŠ Kudlovská V krajine zdravia - MŠ Mierová, MŠ Kudlovská V krajine zdravia - MŠ Mierová, MŠ Kudlovská

Upútavky

Voľby 2022

Voľby 2022 viac

Záznamy HNTV z rokovaní MsZ

Záznamy HNTV z rokovaní MsZ viac

Mobilná aplikácia mesta Humenné

Mobilná aplikácia mesta Humenné viac

Parkovné aj prostredníctvom APLIKÁCIE

Parkovné aj prostredníctvom APLIKÁCIE viac

Odkaz pre humenskú radnicu

Odkaz pre humenskú radnicu viac

Miestne dane a poplatky

Miestne dane a poplatky viac

UMR Humenné

UMR Humenné viac

Register dotácií schválených komisiami MsZ

Register dotácií schválených komisiami MsZ viac

PORADOVNÍK ŽIADATEĽOV O ZABEZPEČENIE POSKYTOVANIA SOCIÁLNEJ SLUŽBY

PORADOVNÍK ŽIADATEĽOV O ZABEZPEČENIE POSKYTOVANIA SOCIÁLNEJ SLUŽBY viac

Poradovník prideľovania bytov

Poradovník prideľovania bytov viac

Ministerstvo školstva

Ministerstvo školstva viac

Rekonštrukcia multifunkčného športového areálu na Laboreckej 1893/66 v Humennom

Rekonštrukcia multifunkčného športového areálu na Laboreckej 1893/66 v Humennom viac

Mesto Humenné

Kontakt:

Kukorelliho 1501/34
066 28   Humenné
Slovenská republika


Počet návštev od 18.09.2011: 8321023
Počet návštev dnes: 8776