Aktuality a oznamy » Všetky aktuality » Reklama a „havária“ ľadu – hokej sa nehral « späť

dátum aktualizácie: 07.10.2020 | počet zobrazení: 10 807

Predzápasové rozkorčuľovanie nič zlé neveštilo. HC 19 Humenné i MHK Dubnica nad Váhom sa pripravovali na ostrý štart do sezóny 2020/2021. V hľadisku bez divákov.

Naposledy sa oba tímy stretli na ľadovej ploche pred dvoma rokmi. V play-off (štvrťfinále) I. hokejovej ligy prehrali Humenčania sériu s Dubničanmi 2:3. Všetko bolo prichystané na odvetu.

V kádri súpera viacerí skúsení hokejisti – Hegyi, Kanaet, Trška, Lantoš, Kristín, Ďuriš – hráči s extraligovými skúsenosťami (Trenčín, Skalica, N. Zámky).

Humenčania bez michalovskej pomoci, keďže extraligová HK Dukla je v karanténe.

Na modrých čiarach si prvé formácie oboch tímov vypočuli slovenskú štátnu hymnu. HC 19 Humenné: Spodniak – Valečko, Hopkovič – Markuš, Vaško, Fedorko.

Kapitáni sa pozdravili s rozhodcami. Zrazu v útočnom pásme Dubničanov nastal ruch, pred úvodným vhadzovaním sa objavil problém s ľadovou plochou!

Pracovníci zimného štadióna pracovali na odstránení reklamy, ktorej časť sa odlepila z ľadovej plochy. Prvé informácie delegáta stretnutia i rozhodcu zneli: Hrať sa bude!

Na ľadovú plochu prišla rolba, viackrát inkriminované miesto prešla. Buly malo byť vhodené 17:55 hod. Duel sa však nezačal ani o 18:15 hod., úprava ľadovej plochy nestačila, hostia avizujú vodu a nerovnosti ľadu.

V čase 18:24 hod. je stretnutie HC 19 Humenné – MHK Dubnica n/V. predčasne ukončené.

Rozhodca Smerek:
„Stretnutie sa neodohralo z dôvodu nespôsobilej hracej plochy na hru v zmysle súťažného poriadku a závada nebola odstránená do 40 minút.“

Súťažný poriadok SZĽH,
Bod 6.5.4

Rozhodnutie o spôsobilosti ľadovej plochy (ihriska) prináleží rozhodcovi. Ak sa stane hracia plocha (ihrisko) bezprostredne pred zápasom podľa rozhodcu nespôsobilé na zápas ľadového hokeja alebo je možné odôvodnene predpokladať, že sa hracia plocha (ihrisko) stane nespôsobilé v priebehu zápasu ľadového hokeja, hlavný rozhodca hokejový zápas nezačne a nariadi odstránenie technickej závady. K tomu môže začiatok zápasu odložiť o 40 minút alebo zápas na dobu 60 minút prerušiť. Ak v stanovenej lehote nedôjde k odstráneniu závady, rozhodca zápas nezačne, resp. ho predčasne ukončí pre nespôsobilosť hracej plochy (ihriska).

Roman Chatrnúch (Dubnica n/V.)
„Hrať sme chceli. Zažívame dlhý výpadok, zrušilo sa prvé kolo, nehráme teraz, ďalšiu stredu – Topoľčany sú v karanténe, opäť hrať nebudeme. Chalanom z trénovania už „hrabe“. Avizoval som, že počkáme 40 minút, pokiaľ bude ľad spôsobilý, nastúpime. Ľad bol však v takom stave, že si nevezmem na svedomie prípadné zranenie hráča. Boli v ňom jamy, diery, niekto si môže odrovnať členok na pol roka. Viac by nás tešil úspech na ľade, ale nedá sa nič robiť. Nech sa hnevá kto chce, ako chce. V prvom rade pozerám na zdravie hráča.“

Milan Staš (Humenné):
„Prehral hokej, šport. Hrať sa dalo. Súper vedome naťahoval čas – najskôr tvrdil áno, potom už zrazu nie. Vidina ľahko získaných bodov zavážila. O nerovnostiach ľadu sa nebavme, lebo stať sa môže aj to, že sa spraví korčuľou ryha a hrá sa… Mohlo sa vhodiť úvodné buly, ak by ľadová plocha bola problémová, došlo by k ďalšej úprave ľadu, vyčkali by sme. Keď hľadáme spôsob, ako nie, nájdeme ho… Najprv nerovnosť na ľade, potom voda, uplynul čas a vypratali striedačku. Teraz je všetko v úplnom poriadku, ale už sa nik nevráti.“

Neoficiálny názor aktérov stretnutia (rozhodcovia, delegát) bol športovo ladený, že sa v duchu fair-play hrať mohlo, takže malo. Dubničania najskôr vraveli tak, potom inak, odvolali sa na zdravie hráčov.

Riešenie situácie
« » Riešenie situácie
Riešenie situácie Humenčania pred zápasom Kapitáni s rozhodcami Prvý náznak... Prvý náznak... Odstránenie reklamy Odstránenie reklamy Odstránenie reklamy Odstránenie reklamy Dubnické sťažnosti Úprava ľadovej plochy Úprava ľadovej plochy Dubnická kontrola ľadu Humenská kontrola ľadu Riešenie situácie Riešenie situácie Riešenie situácie Riešenie situácie Riešenie situácie

Počet návštev od 18.09.2011: 7865610