Futbalisti FK Humenné začali letnú prípravu. V pondelok 23. júna ešte šatňa plná nebola, ale aj tak sa už trénovalo. Na trávnik vybehlo 10 futbalistov, v týždni pribudnú ďalší. Trénerské opraty má v moci rovnaká trénerská dvojica ako na konci uplynulej sezóny – Miroslav Nemec a jeho asistent Peter Barnišin. S hlavným kormidelníkom sme prehodili pár slov.
„Začali sme, ale veľa vecí sa za pochodu rieši. Som tu, takže mám záujem v pozícii trénera FK Humenné pokračovať,“ odpovedal na prvú otázku týkajúcu sa jeho pôsobenia v klube pod Vihorlatom Miroslav Nemec.
Humenčania zostúpili, pripravovať sa tak musia na účinkovanie
v 3. lige Východ.
„Stále nás to máta, škoda, že sme sezónu ukončili neslávne a
vypadli do 3. ligy. Aj o tom je futbal. Potrebovali sme posledné dva zápasy
zvládnuť, čo sa nestalo. Hrali sme o záchranu, teraz nás čaká opak –
čím skôr sa dostať do 2. ligy.“
Pre mužstvo, ktoré vypadne, by mal byť hlavný cieľ nasledujúcej sezóny
postupový. V akej pozícii sa nachádza humenský futbal?
„Spočiatku musíme byť trpezliví. Začali trénovať tí, ktorí
súhlasili s podmienkami, chcú dostať FK Humenné späť do 2. ligy. Prvý
týždeň by som nazval „rozbehovým“, z jarného kádra ostáva deväť
nosných futbalistov, všetko pre mňa dôležití hráči, za čo som rád. Aj
to bola jedna z mojich podmienok, aby mnou vytypovaní slovenskí futbalisti
v mužstve pokračovali ďalej. Rozbiehame nové chcenie. V uplynulej sezóne
som za dva mesiace zistil, že s chalanmi sa dá pracovať. Teším sa, že
skúsené gro kádra zostalo, musíme mať skúsenosti, ak chceme byť
úspešní.“
Bola jednou z podmienok a aj ambícia boja o postup?
„Jednoznačne!“
Vieme už niečo povedať o prípravných zápasoch?
„Prvé dva týždne nám poslúžia na otestovanie hráčov, chceme káder
doplniť, v sobotu 5. júla odohráme prvý prípravný zápas doma so
Sláviou TU Košice,“ dodal Miroslav Nemec.
Marián Škuba
Tlačový referát
Mestský úrad

















