Partnerské vzťahy medzi mestom Humenné a
českým mestom Třebíč trvajú už viac ako tri
desaťročia.
Zmluva o priateľstve a vzájomnej spolupráci bola oficiálne uzavretá
10. októbra 1995.
Súčasťou humenského piatkového diania bola aj návšteva z mesta Třebíč. Desať gejzírov prvýkrát v akcii videl pri slávnostnom spustení činnosti fontány pred CVČ nielen primátor mesta Miloš Meričko, ale prvý místostarosta (zástupca primátora) z partnerského mesta Třebíč – Miloš Hrůza a jeho asistentka Pavla Machovcová. Delegácia na pešej zóne Námestia slobody nasala atmosféru športu i pohybu a oboznámila sa s prezentáciami športových humenských klubov. Následne na poschodí Mestského kultúrneho strediska otvorila výstavu fotografií „Třebíč – vaše partnerské město“.
Presne tridsať veľkoformátových fotografií približuje Třebíč z rôznych uhlov pohľadu, poznania i vnímania. Tridsať rokov znamená skúsenosť i „dospelosť“ vo vzájomnej spolupráci. Ocenili a vyzdvihli ju obaja predstavitelia partnerských miest. Veď stále má Humenné jednu z ulíc aj s názvom „Třebíčska“…
Všetko dobré!
Marián Škuba
Tlačový referát
Mestský úrad



















