Aktuality a oznamy » Všetky aktuality » Najskôr dráma o bod, potom pohoda o 26 « späť

Najskôr dráma o bod, potom pohoda o 26

dátum aktualizácie: 02.05.2022 | počet zobrazení: 2 842

Juniori 1. BK Humenné majú za sebou úspešný víkendový dvojzápas. V sobotu v dráme porazili Liptákov o jediný bod. Boli to super emócie. V nedeľu zvládli úlohu favorita proti Kežmarku. V tabuľke I. ligy Silver (Východ) sa dostali na 4. miesto pred svojho sobotňajšieho súpera (Michalovce, Žilina, Sp. Nová Ves – Humenné – L. Mikuláš, Kežmarok, Tydam Košice).

1.BK Humenné – MBK Liptovský Mikuláš 54:53 (24:36)
Štvrtiny: 11:20, 13:16, 21:12, 9:5
Strelci za Humenné: Balogáč 23, M. Vaceľ 15, Zeleňák 5, Taňkoš 5, Karoľ 2, Cigánik 2, V. Vaceľ 2
Najlepší strelci L. Mikuláša: Kubany 26, Sasik 13
Rozhodovali : Perečínsky, Pastirák st.
Víťazstvo domácich je veľkým a príjemným prekvapením. V predchádzajúcich dueloch víťazili výrazným rozdielom Liptáci a ich víťazstvo sa čakalo aj tentoraz. Po prvých dvoch štvrtinách to na výhru hostí vyzeralo opäť, kľúčový zvrat nastal v tretej štvrtine. Hostia si nevedeli poradiť s humenskou zónovou obranou, ktorá začala náskok súpera redukovať. Pred poslednou desaťminútovkou už juniori z Liptova viedli len o tri body. Sústredene hrajúci Humenčania hneď v prvých piatich minútach poslednej štvrtiny 8-bodovou šnúrou výsledok otočili a ujali sa vedenia o tri body. Hostia ešte vyrovnali, ale jeden z dvoch trestných hodov v závere zápasu Taňkoš premenil, čo bolo rozhodujúce. Taktickou hrou si domáci basketbalisti v posledných sekundách víťazstvo udržali.

1.BK Humenné – Kežmarok 69:43 (40:19)
Štvrtiny: 16:10, 24:9, 8:15. 21:9
Strelci za Humenné: M. Vaceľ 20, Balogáč 13, Taňkoš 11, Cigánik 6, V. Vaceľ 6, Zeleňák 5, Karoľ 4, Lecák 2, Wagner 2
Najlepší strelci za Kežmarok: Soják 14, Hudoba 10
Rozhodovali : Perečínsky, Karniš
Po I. prvej štvrtine viedli domáci len rozdielom šiestich bodov a vyzeralo to na vyrovnaný zápas. Lenže hostia v druhej desaťminútovke trafili do koša prvýkrát až v 8. minúte, kým Humenčania dobrou hrou v obrane aj v útoku za rovnaký čas zaťažili ich konto devätnástimi bodmi. Stav po polovičke zápasu bol 40:19 a všetko nasvedčovalo na bezproblémové domáce víťazstvo. V III. štvrtine si humenskí juniori vybrali slabšiu chvíľku a Kežmarčania znížili ich náskok o sedem bodov. Dráma sa však nekonala. V záverečnej desaťminútovke sa domácim zlepšenou hrou podarilo náskok navýšiť na konečných 26 bodov. Potešiteľné je, že bodovali všetci hráči z humenskej lavičky.

J. Babják,

1. BK Humenné

1. BK Humenné - L. Mikuláš 54:53 (juniori)
« » 1. BK Humenné - L. Mikuláš 54:53 (juniori)
1. BK Humenné - L. Mikuláš 54:53 (juniori) 1. BK Humenné - L. Mikuláš 54:53 (juniori) 1. BK Humenné - L. Mikuláš 54:53 (juniori) 1. BK Humenné - L. Mikuláš 54:53 (juniori) - zónová obrana 1. BK Humenné - L. Mikuláš 54:53 (juniori) 1. BK Humenné - L. Mikuláš 54:53 (juniori) 1. BK Humenné - L. Mikuláš 54:53 (juniori) 1. BK Humenné - L. Mikuláš 54:53 (juniori) 1. BK Humenné - L. Mikuláš 54:53 (juniori) 1. BK Humenné - L. Mikuláš 54:53 (juniori) 1. BK Humenné - L. Mikuláš 54:53 (juniori) 1. BK Humenné - L. Mikuláš 54:53 (juniori) 1. BK Humenné - L. Mikuláš 54:53 (juniori) - víťazná radosť

Počet návštev od 18.09.2011: 7846061
Počet návštev dnes: 11951