Aktuality a oznamy » Všetky aktuality » HUMENNÉ – PÚCHOV 1:3. Hľadanie ofenzívnej pohody pokračuje « späť

HUMENNÉ – PÚCHOV 1:3. Hľadanie ofenzívnej pohody pokračuje

dátum aktualizácie: 15.10.2022 | počet zobrazení: 6 639

Naposledy skórovali futbalisti FK Humenné takmer pred mesiacom na pôde žilinského béčka. Vtedy, 18. septembra, sme sa tešili z víťazstva 1:0. Domáci druholigový strelecký úspech sa udial ešte skôr, presne 10. septembra s Petržalkou (1:1). Ak vezmeme do úvahy práve bilanciu z humenského trávnika, veľmi priaznivá nie je: zo 6 stretnutí po 2 víťazstvá, remízy i prehry. Ostatný trojbodový zápis sa datuje na 6. augusta, keď sme porazili Pohronie 2:1. Bolo teda čo vylepšovať… Tobôž, keď si spomenieme na minulosezónny zápas Humenné – Púchov, ktorý skončil 0:3.

FK Humenné:
D. Slávik – M. Zlacký, C. Vasiľ, S. Kuc, V. Maťaš – T. Vaľovčin (66. S. Jurčišin), J. Dzurík, K. Komár, I. Komjatý (66. A. Diamé) – D. Jančo – E. Streňo.

MŠK:
K. Strelčík – J. Kaufman, M. Moško, T. Slovák, S. Lacko, A. Kopičár, C. Biricz (78. E. Pucheľ), M. Loduha, P. Mráz (78. S. Kapusniak), R. Holáň (68. J. Martinček), Š. Holiš.

Priebeh:
Humenčania avizovali pred úvodným hvizdom až päť absencií… k zraneným Bednár – Song a potrestanému Hamuľákovi pribudli útočník Rypák (Covid-19) a stredopoliar Sedláček (trest za 5 ŽK).
19. Púchovská štandardka Mráza našla hlavu skáčuceho Slováka, ktorý let lopty pozdvihol a predĺžil a Slávikov zákrok bol prikrátky – 0:1.
20. Nabudení hostia prakticky hneď mohli svoju pohodu vylepšiť, z hranice „malého vápna“ hlavičkoval nad Holiš.
30. Dve humenské štandardky nedopadli úspešne. Prvú zakončil Streňo hlavou vedľa, druhú odvrátil pri prvej žrdi obranca.
31. (ŽK) Kaufman
36. Prvý vážnejší zákrok brankára Strelčíka nasledoval po centri Vaľovčina
38. Rozohrávku Slávika zachytil Holiš, posunul loptu pre Holáňa do tutovky. Stopercentnú šancu mu zmaril Slávik
39. Tri púchovské rohy v sérii, tretí zakončil čistou šancou Moško. Halfvolej z 8 metrov zázračne vytlačil Slávik na roh
43. Po narážačke Jančo – Vaľovčin opäť len center prácou pre púchovského gólmana.

• Prvý polčas bez humenského priameho ohrozenia púchovskej brány…

47. Jančo v šestnástke nevystrelil, bránila mu spleť nôh, priťukol loptu Komárovi, ktorý zo 17 metrov pálil nad.
53. K Humenčanom sa priklonilo šťastie… Vaľovčin v páde v šestnástke centroval a lopta oblúčikom zapadla do siete k opačnej žrdi – 1:1.
54. Popri čiare sa predral Streňo, prudkým centrom napálil púchovského Lacka 2 metre pred čiarou, loptu smerujúcu do brány stačil Strelčík včas zachytiť.
55. (ŽK) Mráz
56. (ŽK) tréner Cifranič
58. Polovysokú strelu Biricza spoza šestnástky stačil Mráz hlavou tečovať (10 m), lopta skončila v sieti – 1:2.
68. (ŽK) Vasiľ
70. V dobrej pozícii vyslal jedovku Jančo, Strelčík reagoval a loptu vyrazil, následne pálil v behu Komár z hranice šestnástky nad
78. Bomba Komára z hranice šestnástky letela pod brvno, Strelčík končekmi prstov vyškriabal na roh
82. Pri humenskom tlaku prieniková prihrávka Holiša na Pucheľa, ktorý obišiel aj Slávika a do prázdnej brány stanovil na 1:3.
90. (ŽK) Moško

Ondrej Desiatnik (Humenné):
„V piatok bola na tréningu fantastická atmosféra, ale zápasová sobota, ktorú sme potrebovali zvládnuť najmä mentálne, psychicky, ukázala opak. Prvý polčas absolútne bez pohybu. Netvrdím, že chlapci nechceli, ale herne to vyzeralo zle. Po šťastnom vyrovnaní prišli aj naše šance, ale nie sme schopní streliť gól. Reakcia ľudí je výrazne negatívna. Potrebujeme vyhrať, aby sme sa chytili.“

Vladimír Cifranič (Púchov):
„Výsledkovo sme splnili, čo sme chceli. Našich prvých 20 minút bolo veľmi dobrých, otvorili sme skóre a ustáli sme prvý polčas. Domáci dobre vstúpili do druhého polčasu, vyrovnali a mali aj herne trochu navrch. Uskákali sme dlhé lopty súpera, tečovanou strelou sme sa opäť ujali vedenia a počkali si na rozhodujúcu brejkovú situáciu.“

Humenné - Púchov 1:3
« » Humenné - Púchov 1:3
Humenné - Púchov 1:3 Humenné - Púchov 1:3 Humenné - Púchov 1:3 Humenné - Púchov 1:3 Humenné - Púchov 1:3 Humenné - Púchov 1:3 Humenné - Púchov 1:3 Humenné - Púchov 1:3 Humenné - Púchov 1:3 Humenné - Púchov 1:3 Humenné - Púchov 1:3 Humenné - Púchov 1:3

Počet návštev od 18.09.2011: 7845858
Počet návštev dnes: 11748