Aktuality a oznamy » Šport » Vyplávaných humenských 51 medailí « späť

Vyplávaných humenských 51 medailí

dátum aktualizácie: 14.11.2022 | počet zobrazení: 4 389

Jesenné Majstrovstvá Východoslovenskej oblasti – 2. kolo, Humenné.

Plavci z východu Slovenska – mladší a starší žiaci, juniori a seniori merali v sobotu 12. novembra cestu do humenského bazéna na Majstrovstvá Východoslovenskej oblasti. Účasť 225 pretekárov (118 mužov a 107 žien) sa premenilo do 885 štartov a preteky boli časovo veľmi náročné (8:00 až 20:30 hod.). Hlavnou motiváciou bolo vylepšiť si osobné rekordy v jednotlivých disciplínach pred blížiacimi sa majstrovstvami Slovenska v krátkom bazéne. Na pretekoch sa predstavili plavci 12 klubov (z 8 miest: Kežmarok, Košice, Michalovce, Poprad, Prešov, Spišská Nová Ves, Svit a Humenné.

Najviac medailí si vyplávalo ŠKP Košice – 121, na pretekoch sa zúčastnilo 76 plavcov klubu. Plavecký klub Humenné reprezentovalo 23 plavcov obsadil v medailovej štatistike 2. miesto so ziskom 51 medailí (16 – 24 – 11).

Najúspešnejším z domácich plavcov bol Oliver VERBA, ktorý v kategórii juniorov získal štyri zlaté (200 m znak, 200 m prsia, 200 m motýlik, 400 m polohové preteky) a jednu striebornú medailu (50 m motýlik).
Mária BALOGÁČOVÁ vystúpila raz na zlatý stupeň (400 m polohové opreteky), dvakrát na strieborný (200 m znak, 200 m prsia). Michal PANDOŠ si vyplával jednu zlatú (50 m prsia) a dve strieborné medaily (200 m prsia, 400 m polohové preteky). Dominik LUKSAJ si pozlátil prsia na 50 metrov, na 200 m prsia získal striebro, dve bronzové medaily si vzal za 50 m a 100 m motýlik. Emma KANOCOVÁ bola štyrikrát strieborná (100 m, 400 m a 800 m voľný spôsob, 50 m motýlik) a raz bronzová (50 m prsia). Matúš ADAMEC získal striebro (50 m prsia) a bronz (200 m prsia). Rastislav FECENKO pribalil do zbierky dve striebra (400 m polohové preteky a 200 m znak), Adam KULÍK dosiahol na striebro (200 m znak) a bronz (400 m polohové preteky).

V kategórii starších žiakov bol humenskou jednotkou Šimon RAČKO so ziskom dvoch zlatých (100 m motýlik, 400 m polohové preteky) a troch strieborných medailí (100 m voľný spôsob, 200 m znak a 200m prsia).
Kristián GABRÍK vyplával dve zlaté (200 m znak a 400 m voľný spôsob) a dve bronzové (100 m voľný spôsob a 400 m polohové preteky). Dominika VASIĽKOVÁ stála raz na zlatom stupni (400 m polohové preteky), dvakrát strieborná (800 m voľný spôsob, 200 m prsia) a dvakrát bronzová (200 m znak a 100 m motýlik). Filip LUKSAJ vystúpil na stupeň víťazov trikrát – zlato za 200 m prsia, striebro v polohovke na 400 m a bronz na 200 m znak. Medzi najlepšiu trojicu sa nedostali Beatrice CREA, Petra GREŠOVÁ, Hana MYDLOVÁ, Jakub ČAJBIK a Martin LEŇO.

V kategórii mladších žiakov si v domácom bazéne vylovila Zoja KATKOVČIN dva zlaté (100 m voľný spôsob a 200 m prsia) a jeden strieborný kov (800 m voľný spôsob). Oliver SABADOŠ zaplával zlatých 100 m voľný spôsob, tiež stál štyrikrát na striebornom stupni (800 m voľný spôsob, 200 m znak, 100 m motýlik a 400 m polohové preteky). V tejto kategórii štartovali aj Adela BAČOVČÍNOVÁ a Lilien KULANOVÁ.

Plavecký klub Humenné ďakuje rozhodcovskému zboru za trpezlivosť pri pretekoch, trénerom klubu za pripravenosť plavcov a Správe rekreačných a športových zariadení za vytvorenie priaznivých podmienok počas pretekov.

Plavecký klub Humenné

Humenskí medailisti
« » Humenskí medailisti
Plavecký klub Humenné v domácom prostredí Humenskí medailisti Humenskí medailisti Humenskí medailisti Humenskí medailisti Humenskí medailisti Humenskí medailisti Rozhodcovský zbor pretekov

Počet návštev od 18.09.2011: 7560675
Počet návštev dnes: 10173