Aktuality a oznamy » Šport » TITUL v krátkom bazéne vyplávali Filip LUKSAJ a Šimon RAČKO « späť

TITUL v krátkom bazéne vyplávali Filip LUKSAJ a Šimon RAČKO

dátum aktualizácie: 14.12.2022 | počet zobrazení: 3 941

Majstrovstvá Slovenska starších žiakov v plávaní v krátkom bazéne (25 m), Spišská Nová Ves (9. až 11. decembra 2022).

Na Spiš pricestovali plavci zo 48 klubov (114 žiakov a 120 žiačok), aby zúročili svoje celoročné tréningové úsilie a dosiahli čo najlepší čas aj s medailovým úspechom na vrcholnom podujatí zimnej plaveckej sezóny v 25-metrovom bazéne.

Na zimných plaveckých majstrovstvách, ktoré potvrdila aj snehová nádielka, sa postupne postavili na štartovacie bloky štyria chlapci a štyri dievčatá z Plaveckého klubu Humenné pod taktovkou trénerov Michala Kulana a Mariána Tomahogha. Výpravu doplnili aj ďalší dvaja členovia klubu, Dana Micikašová – hlavný časomerač a Ján Pencák – štartér, ktorí pracovali v rozhodcovskom zbore šampionátu.

Humenskí plavci naplnili medailové ambície, lebo každý si pri odchode pribalil do batožiny aspoň jeden cenný kov. V medailovej štatistike klubu to bolo 5. miesto so ziskom 8 medailí (2 – 3 – 3) za plavcami ORCA Bratislava, DSC Prešov, STU Trnava a Aquasport Levice.

V bodovom hodnotení jednotlivcov sa dvaja dostali medzi najlepších: Šimon Račko so ziskom 418 bodov (1 500 m voľný spôsob – 18:54,18 min.) na 7. mieste a Filip Luksaj za 417 bodov (100 m prsia – 1:14,04 min) na 8. mieste.

Trinásťročný Šimon RAČKO vystúpil na zlatý stupeň za 200 m polohové preteky – 2:27,99 min.), striebornú medailu si vyplával v polohovke na 400 m a dva bronzy získal na 1 500 m voľným spôsobom a 200 m motýlik.
Aj Filip LUKSAJ zažil zlatý úspech, najlepší bol na 100 m prsia. Na dvojnásobnej trati zaplával druhý najrýchlejší čas.

Kristián Gabrík si zabezpečil striebornú medailu v znaku na 200 metrov. Štafeta 4×50 m polohové preteky v zložení Kristián Gabrík, Filip Luksaj, Martin Leňo a Šimon Račko bola tretia najrýchlejšia.

Humenské plavkyne na stupeň víťazov nedosiahli. Dominika Vasiľková skončila piata na 400 m polohové preteky a ôsma na 200 m prsia. Dvanásťročná Beatrice Crea sa trikrát umiestnila v prvej desiatke: dvakrát doplávala ôsma (200 m motýlik, 400 m polohové preteky) a raz deviata (100 m prsia). Hana Mydlová mala nameraný na 400 m polohové preteky desiaty čas v poradí. Klaudia Ruščanská v znaku na 100 m skončila na 19. mieste.

Humenskí plavci a plavkyne si na tomto šampionáte v spišskom bazéne vylepšili 46 osobných rekordov. Ďakujeme za prácu trénerom a rozhodcom, ktorí vzorne reprezentovali klub a mesto Humenné.

Marián Tomahogh,
Plavecký klub Humenné

Majstri Slovenska - Filip Luksaj a Šimon Račko
« » Majstri Slovenska - Filip Luksaj a Šimon Račko
Majstri Slovenska - Filip Luksaj a Šimon Račko Humenská výprava na M-SR v krátkom bazéne Filip Luksaj - Majster Slovenska pre rok 2022 Šimon Račko - Majster Slovenska pre rok 2022 Strieborný Kristián Gabrík Bronzová štafeta

Počet návštev od 18.09.2011: 7768305