Aktuality a oznamy » Šport » Splnené limity na letné majstrovstvá Slovenska « späť

Splnené limity na letné majstrovstvá Slovenska

dátum aktualizácie: 21.03.2023 | počet zobrazení: 2 131

Prečítať nahlas

Plavecké preteky „Jarná cena Žiliny“ (17. až 19. marca).

V meste pod Dubňom v 50-metrovom bazéne sa stretli plavci zo 49 slovenských klubov, pričom medzinárodný punc dalo pretekom 7 klubov z Českej republiky. Na štarte bolo prihlásených 255 mužov a 285 žien v kategóriách žiackych, tiež juniori, juniorky a seniori a seniorky.

Plavecký klub Humenné reprezentovali štyria plavci, trénersky ich viedol Michal Kulan.

Kristián Gabrík (starší žiaci) získal pre humenskú výpravu striebornú medailu v znaku na 50 metrov. Dvakrát skončil na šiestom mieste – 100 a 200 m znak.

Plavci nad 15 rokov boli hodnotení spolu so seniormi – Open. Junior Oliver Verba doplával v dvoch disciplínach na siedmom mieste (50 m motýlik, 400 m polohové preteky) a v motýliku na 100 m bol ôsmy.
Junior Rastislav Fecenko obsadil 18. miesto (200m znak) a 19. miesto – 1 500 m voľný spôsob.
Emma Kanocová medzi ženami doplávala dvadsiata na 800 m voľný spôsob.

Je potešiteľné, že humenskí plavci splnili limity v 50 m bazéne pre nadchádzajúce letné majstrovstvá Slovenska. Ďakujeme za vzornú reprezentáciu Plaveckého klubu Humenné a mesta Humenné.