Aktuality a oznamy » Šport » KARATISTI obnovili činnosť. Medailová príprava na Goju ryu « späť

KARATISTI obnovili činnosť. Medailová príprava na Goju ryu

dátum aktualizácie: 25.05.2023 | počet zobrazení: 2 228

Humenskí karatisti medailovo úspešní v troch súťažiach.

Humenné (3.5.) – I. Súťaž nádejí v karate. Centrum voľného času v spolupráci s TJ Slávia CVČ Humenné obnovilo tradíciu súťaží nádejí v karate, účastníkmi bolo 70 pretekárov zo 4 klubov v disciplínach Agility, Kihon, Kihon Ido a súborné cvičenia KATA. Z bojov o medaile vyšli úspešne aj Humenčania:
Denis Max Roman – víťaz kategórie kata žiaci 9 – 11 roční, druhé miesto v cvičení Kihon,
Adam Firkaľ – víťaz kategórie Kihon a Kihon Ido a Agility žiaci 8 – 10 roční
Terézia Čižmárová prvé miesto v kategórii Kata žiačky 12 – 15 ročné a prvé miesto v cvičení Kihon
Lenka Lojová druhé miesto v kategórii Kata žiačky 12 – 15 ročné
Iva Kindernajová tretie miesto v kategórii Kata žiaci 12 – 15 ročné
Prvé miesto v synchrónnom cvičení Kata obsadilo Humenné v zložení Čižmárová, Lojová, Kindernajová
Timotej Leško – prvé miesto v cvičení Kata žiaci 11 – 12 roční, druhé miesto v cvičení Kihon
Dmitrij Blažko tretie miesto v cvičení Kata žiaci 12 – 15 roční

Prešov (20.5.) – I. Šarišský pohár. V konkurencii 120 pretekárov 5 klubov karatisti TJ Slávia CVČ Humenné opätovne bojovali o medailové pozície. Súťažilo sa v disciplínach športový zápas Kumite, Kihon a Kihon Ido. Sláviu Humenné reprezentovali v jednotlivých kategóriách Adam Firkaľ, Denis Max Roman, Timotej Leško, Terézia Čižmárová a Filip Boršč.
V svojej kategórii Kihon žiaci prvé miesto obsadil Denis Max Roman, v kategórií Kihon Ido bojoval o prvenstvo Denis Max Roman, Terézia Čižmárová kde obaja vyhrali svoju kategóriu. Po skončení základných cvičení sa pretekári pripravovali na športové zápasy. Humenskí karatisti si viedli tiež úspešne, o čom svedčí 1. miesto Timoteja Leška (chlapci 11 – 12 roční BRH), 2. miesto Denisa Maxa Romana (chlapci 9 – 10 roční) a 2. miesto Terézie Čižmárovej (dievčatá 12 – 15 ročné BRH). V pretekármi nabitej kategórii si veľmi dobre počínal Filip Boršč. Obsadil 4. miesto z celkového počtu 18 pretekárov. Nemenej úspešne, aj keď s trochou smoly, bojoval Adam Firkaľ (5. miesto). Medailový úspech humenských pretekárov 3× zlato, 2× striebro a 1× bronz, jedno štvrté a piate miesto. Obe súťaže boli prípravou na Majstrovstvá Slovenska Goju ryu karate, ktoré sa uskutočnia 3. júna v Košiciach. Súťažiť sa bude v v súbornom cvičení Kata. Mladým humenským karatistom držíme palce v obnovení intenzívnejšej klubovej a súťažnej činnosti pod vedením trénerov.

V 3. kole Slovenského pohára žiakov (v Starej Ľubovni) získal Adam Firkaľ druhé miesto.