Aktuality a oznamy » Šport » HUMENNÉ – TOPOĽČANY 3:2. Heroický obrat v 3. tretine « späť

HUMENNÉ – TOPOĽČANY 3:2. Heroický obrat v 3. tretine

dátum aktualizácie: 07.10.2022 | počet zobrazení: 7 693

Hokejisti HC 19 Humenné ukončili sériu trojzápasu tretím dňom. V domácom prostredí privítali súpera, ktorému sa vstup do sezóny nevydaril.

HC 19 Humenné – Topoľčany 3:2 (0:0,0:2,3:0)
Góly: 43. Markuš (Ščurko), 44. Vaško (Lenďák, Ťavoda), 48. Vaško (Lenďák, Vrábeľ) – 30. a 39. Vybíral
Vylúčení: 5:2 na 2 min., bez využitia
Rozh.: Snášel, Tornay
Divákov: 443

HC 19:
F. Krasanovský – M. Jacko, D. Markuš, M. Krajňák, L. Lačný, F. Vaško, D. Novický, K. Horvát, S. Fereta, J. Ťavoda, L. Ščurko, A. Stripai, N. Miškuf, F. Vrabeľ, D. Borov, O. Plokhotnik, J. Ragan, J. Marcinko, I. Safaraleyev, M. Lenďák, M. Farkaš. Tréner: A. Parfionov.

Priebeh:
Úvod stretnutia obstarali Ragan, resp. Piačka, v dobrej pozícii sa ocitol aj humenský Ščurko. V 10. min. sa Krajňák na modrej čiare predral cez dvoch obrancov, ale Vojvodu ani na dvakrát neprekonal. V 13. min. z uhla nastrelil brankára Vrábeľ, výrazný humenský tlak podporený dvoma presilovkami gólovo nepretavili v tutovkách Ščurko ani Vrábeľ. Hostia ušili taktiku na brejky, v 17. min. takto Krasanovský vychytal Vybírala. Humenská prevaha pokračovala aj v strednej pasáži, Ščurko už dvíhal ruky nad hlavu, predčasne. A tak sa z ničoho nič ujali vedenia hostia, strela Vybírala z medzikružia cez klbko hráčov skončila pod betónmi Krasanovského a puk sa došmýkal za čiaru – 0:1. Tlak „levov“ bol aj naďalej bezzubí, na druhej strane sa Topoľčianci dostali na 1:10 min. k presilovke 5 na 3. Skóre sa menilo až pri plnom počte hráčov na ľade, brejk hostí zakončil Vybíral – 0:2. Tretia tretina bola z humenského pohľadu riskantná. V 42. min. Krajňák vycvičil dvoch obrancov, ale Vojvoda aj s pomocou Doseka ustrážili nulu. Humenskú smolu odklial v 43. min. Markuš po nezištnej asistencii Ščurka – 1:2. Keď o 20 sekúnd Vaško zblízka vyrovnal, hostia si vzali oddychový čas. Nepomohlo, lebo v 48. min. rozjasala hľadisko spolupráca Vrábeľ – Lenďák – Vaško. Humenčania ustáli oslabenie, Krasanovský podržal pri šanci Vybírala, stav sa nezmenil ani pri 70-sekundovej power-play.

Ivan Boržík (asistent trénera, Humenné):
„Tretí zápas za tri dni. Spočiatku nám nešli nohy, aj keď prišli šance, prevaha ostala bez efektu. Druhá tretina akoby tradične slabšia, v tretej fáze zápasu sme obmenili formácie a taktika s ofenzívnym snažením nám vyšla. Z trojzápasu máme osem bodov, sme spokojní.“

Jozef Kováčik (Topoľčany):
„Neprežívame ľahké obdobie. Máme extrémne mladý tím a ťažké zápasy, aj keď sme blízko k výhre, nezvládame. Naša bojovnosť smerovala k víťazstvu, čakali sme v 3. tretine humenskú snahu a našou zbraňou mali byť jeho chyby v defenzíve. Tie však prišli na našej strane. Sme veľmi sklamaní, čaká nás smutných šesť hodín cestovania.“

Humenné - Topoľčany 3:2
« » Humenné - Topoľčany 3:2
Humenné - Topoľčany 3:2 Humenné - Topoľčany 3:2 Humenné - Topoľčany 3:2 Humenné - Topoľčany 3:2 Humenné - Topoľčany 3:2 Humenné - Topoľčany 3:2

Počet návštev od 18.09.2011: 7559788