Aktuality a oznamy » Šport » HUMENNÉ – MK SLOVAN 4:3 sn. Pomer striel 46:21 « späť

HUMENNÉ – MK SLOVAN 4:3 sn. Pomer striel 46:21

dátum aktualizácie: 18.01.2023 | počet zobrazení: 4 055

Prečítať nahlas

Pri vstupe do roku 2023 sprevádzala hokejistov HC 19 Humenné chorobnosť, čo malo vplyv aj na výsledky. Dve domáce merania síl (Topoľčany 1:3, Levice 2:3) nezvládli. Na rade bolo tretie, pričom na opačnej strane klziska nastúpili mladí Slovanisti.
Ani do tretice to nedopadlo najlepšie, aj keď aspoň za dva body…

HC 19 Humenné – MK Slovan 4:3 sn (0:1,1:0,2:2 – 0:0,1:0)
Góly: 24. Vaško (Vrábeľ, Safaraleyev), 43.Legalin (Trandin, Frič), 51. Safaraleyev, 65. rozh. nájazd Safaraleyev – 14. Myšiak, 49. Kukumberg, 57. Kľučiar
Nájazdy: Ožvald (S), Lačný (HE) 0:1; Polák (S) 1:1, Lenďák (HE); Kľučiar (S), Safaraleyev (HE) 1:2; Kukumberg (S), Krajňák (HE); Beňo (S).
Vylúčení: 2:5 na 2 min., pres.: 2:0, osl.: 0:0
Rozh.: Smerek, Tornay
Strely: 46:21
Divákov: 593

HC 19:
F. Krasanovský – A. Zekucia, P. Frič, D. Markuš, A. Legalin, B. Brincko, M. Krajňák, L. Lačný, F. Vaško, K. Horvat, J. Ťavoda, F. Pulščák, A. Stripai, I. Thomka, F. Vrabeľ, D. Borov, J. Ragan, A. Trandin, I. Safaraleyev, M. Lenďák. Tréner: A. Parfionov.

Priebeh:
Prvý závar patril Slovanu, ale potom sa I. tretina hrala prakticky na jednu bránu… Blízko ku gólu mali strely Brincka i Horváta, z medzikružia pálil nepresne Frič. V 12. min. sa do čistej šance pretlačil Markuš, Bekeho neprekabátil. V dorážke neuspel Trandin, zblízka brankára neprekonal Legalin. A tak sa v 14. min. tešili mladí Slovanisti, nevinná strela Myšiaka nezasiahla nikoho z trojice brániacich a Krasanovský zaregistroval puk až v bránke – 0:1. Druhú tretinu začali „levy“ v presilovkovom garde – skrátenú početnú výhodu nevyužili, normálnu ukončil skôr kapitán Vaško – 1:1. Dobýjanie bratislavskej svätyne pokračovalo – Vrábeľ, Safaraleyev, v tutovke zlyhal Vaško, brankár Beke bol hrdinom aj po jedovke Safaraleyeva. Pomer striel v II. tretine 20:5! Rovnaký obraz mala aj záverečná časť, v 43. min. Legalin prešiel spoza brány pred Bekeho a zavesil – 2:1. Humenská prevaha mohla (mala) byť vyjadrená aj ďalšími gólmi – Krajňák, Borov ani Vaško šance nevyužili, a tak Kukumberg určil smútok v hľadisku – 2:2. „Levy“ ubránili oslabenie, v presilovke pálil presne Safaraleyev a opäť bolo veselšie – 3:2. Ale pri power-play Slovana (od 56:40!) ubehlo iba 16 sekúnd a bolo vyrovnané – 3:3. V predĺžení nevyužili domáci presilovku, šlo sa do nájazdov, z ktorých ostali doma aspoň dva body.

Ivan Boržík (Humenné)
Od začiatku sme boli aktívni, ale zaskočil nás gól z nevinnej akcie. V ostatnom čase nám to takto padá ani neviem odkiaľ a musíme sa doťahovať. V druhej tretine bola aktivita ešte výraznejšia, rovnako aj v tretej fáze. Zápas sa skončil remízou, došlo až na nájazdy a tešia nás aspoň dva body. Musíme sa od niekoho – niečoho odraziť.

Tomáš Slovák (Modré krídla Slovan)
Za bodík sme veľmi radi, chlapcom ďakujem za bojovnosť. V tej zostave, čo sme prišli je pre nás zisk bodu ako víťazstvo.

« » Humenné - MK Slovan 4:3 sn
Humenné - MK Slovan 4:3 sn Humenné - MK Slovan 4:3 sn Humenné - MK Slovan 4:3 sn Humenné - MK Slovan 4:3 sn Humenné - MK Slovan 4:3 sn Humenné - MK Slovan 4:3 sn Humenné - MK Slovan 4:3 sn Humenné - MK Slovan 4:3 sn Humenné - MK Slovan 4:3 sn Humenné - MK Slovan 4:3 sn Humenné - MK Slovan 4:3 sn Humenné - MK Slovan 4:3 sn