Aktuality a oznamy » Šport » HUMENNÉ – LEVICE 5:3. Po "derby levov“ v pozícii lídra! « späť

HUMENNÉ – LEVICE 5:3. Po "derby levov“ v pozícii lídra!

dátum aktualizácie: 14.10.2022 | počet zobrazení: 8 139

Hokejisti HC 19 Humenné nastúpili na súboj „levov“. Domáci tím bol papierovým favoritom, Levičanov ťahajú najmä legionári. Vývoj 1:3 dával lepšie karty do rúk západniarov, došlo však k famóznemu obratu. Hokej bol skvelý, kto prišiel, neľutoval. Humenská výhra a zakopnutie Skalice znamenajú pre HC 19 pozíciu lídra!

HC 19 Humenné – Levice 5:3 (1:2,1:1,3:0)
Góly: 11. Vaško (Safaraleyev, Novický), 39. Safaraleyev (Lenďák, Vrábeľ), 41. Vrábeľ, 50. Safaraleyev (Vaško, Vrábeľ), 53. Vaško (Vrábeľ, Fereta) – 18. Mihálik, 20. Leschenko, 26. Múčka
Vylúčení: 9:5 na 2 min., pres.: 1:3, osl.: 0:0
Rozh.: Smerek, Čahoj
Divákov: 621

HC 19:
F. Krasanovský – M. Jacko, R. Fonfer, D. Markuš, M. Krajňák, L. Lačný, F. Vaško, D. Novický, K. Horvát, S. Fereta, J. Ťavoda, L. Ščurko, A. Stripai, F. Vrabeľ, D. Borov, O. Plokhotnik, J. Ragan, J. Marcinko, I. Safaraleyev, M. Lenďák, M. Farkaš. Tréner: A. Parfionov.

Priebeh:
Stretnutie sa začalo svižne, až v 6. min. sa udialo prvé prerušenie hry. Humenské „levy“ precízne súpera napádali, v 11.min. Safaraleyev našiel za levickou bránou Vaška, ktorý obkorčuľoval pravý kruh a švihom zavesil – 1:0. V závere hrali domáci v oslabení a trpko pykali. Keď si k Feretovi sadol Novický, levické „levy“ 4 sekundy pred vypršaním dvojnásobnú presilovku využili. Aby toho nebolo málo, v klasickej početnej výhode Leschenko spoza brány šikovne nahodil puk na chrbát Krasanovského a bolo 1:2. V II. tretine hrali Levičania presilovku v 25. min. a opäť dvíhali ruky nad hlavu. Strelu Nováka od modrej čiary tečoval Múčka – 1:3. Domáci vyvinuli drvivý tlak, v jednej chvíli sa snáď tri minúty hralo iba v levickom obrannom pásme. Skóre však ostávalo zamrznuté. Teplo vliala až prvá humenská presilovka v 39. min., po 11 sekundách mieril presne Safaraleyev – 2:3. Famózny humenský vstup do III. tretiny – po 9 sekundách Vrábeľ vyrovnal – 3:3! V eufórii spálil tutovku Vaško, z ničoho – nič mohol misky váh na levickú stranu nakloniť Shakhvorostov. Blafák mu prečítal skvelý Krasanovský. V 50. min. akcia Vrábeľ – Vaško – Safaraleyev skončila „rusnákovským“ gólom spoza brány – 4:3. Hostia brali oddychový čas. V 53. min. Vrábeľ potiahol puk do pásma súpera a Vaško do odkrytej brány zvýšil. Ani stav 5:3 nemusel byť konečný, lebo v 57. min. boli naraz vylúčení humenskí obrancovia Ťavoda i Novický, Levice odvolali brankára a hrali celé 2 minúty presilovku 6 na 3: Krasanovský sa prekonával, vytiahol štyri famózne zákroky. Posledná minúta už bola pri hre 4 na 4 oslavná.

Ivan Boržík (asistent trénera, Humenné):
„Prvú polovicu zápasu sme nezvládli. Ťažko sme sa rozbiehali, veľa chýb, ešte viac vylúčení z našej strany… Nakopol nás gól na 2:3, ešte viac nám vdýchlo silu vyrovnanie. Gól na 3:3 bol akoby živou vodou. Nebol to náš ideálny výkon, lebo oslabiť tím o dvoch hráčov v 57. minúte je trestuhodné. Vydržali sme vďaka obetavosti i brankárovi.“

Ivan Dornič (Levice):
„Hokej sa hrá pre ľudí a všetci, ktorí dnes prišli, musia byť spokojní. Videli sme perfektný hokej z oboch strán. V II. tretine sme viedli 3:1, ustáli sme drvivý humenský tlak a potom naivne darujeme domácim presilovku. Využili ju za 10 sekúnd… Čo povedať na úvod III. tretiny, keď sme hráčov pripravovali na domáci tlak. Vyrovnanie po 10 sekundách nás úplne zoťalo. Neboli sme schopní využiť prevahu 6 na 3 celé dve minúty, takže body nám zaslúžene nepatria. Naše mužstvo sa musí naučiť vyhrávať. Také skraty, aké vytvárame, som ešte ako hráč ani tréner – nezažil.“

Najbližší zápas:

• HC 19 Humenné – Dubnica n/V.

Streda 19. októbra o 18:00 hod.

Humenné - Levice 5:3.
« » Humenné - Levice 5:3.
Humenné - Levice 5:3. Humenné - Levice 5:3. Humenné - Levice 5:3. Humenné - Levice 5:3. Humenné - Levice 5:3. Humenné - Levice 5:3. Humenné - Levice 5:3. Humenné - Levice 5:3. Humenné - Levice 5:3. Humenné - Levice 5:3. Humenné - Levice 5:3. Humenné - Levice 5:3. Humenné - Levice 5:3.

Počet návštev od 18.09.2011: 7567643