Aktuality a oznamy » Šport » HUMENNÉ – KOMÁRNO 1:2. „Zarezala“ nás penalta « späť

HUMENNÉ – KOMÁRNO 1:2. „Zarezala“ nás penalta

dátum aktualizácie: 11.03.2023 | počet zobrazení: 7 380

Prečítať nahlas

Až v treťom jarnom kole odohral FK Humenné zápas v domácom prostredí.

Pod Vihorlatom sa odohral duel tímov z opačných pólov tabuľky – Humenčania, štvrtý tím zdola, privítali futbalistov od Dunaja, ktorým patrilo tiež štvrté miesto, ale v tabuľke klasicky. Ešte jeden aspekt označoval opačné garde – humensky v 2. lige stále najslabšia ofenzíva (13) si zmerala sily s druhou najkvalitnejšou obranou súťaže (16 gólov).

FK Humenné – Komárno 1:2 (0:0)
Góly: 88. Kranthove – 71. Druga, 90. Bayemi (11 m)
ŽK: Š. Harvila, Kranthove, Oliveira, Diamé – Špiriak, Druga, Adayilo, Ožvolda, Horodník, Saláta
R: Dzivjak – Jánošík, Kuba / Benedik
DZ: Švarc, Migalová
D: 350

FK:
A. Knurovský – M. Zlacký (62. V. Maťaš), J. Kranthove, C. Vasiľ, I. Komjatý – A. Avetisyan, K. Komár (62. H. Song), Š. Harvila (62. J. Dzurík), M. Oliveira – F. Wróblewski (75. M. Losiev), M. Dopater (75. A. Diamé). Tréner: J. Kukulský.

KFC:
M. Bréda – S. Adayilo, D. Špiriak, M. Šimko, M. Horodník, T. Németh, D. Ožvolda, B. Druga (84. K. Saláta), A. Mészáros (84. J. Pastorek), G. Ganbold (90. M. Chorvát), M. Antal (62. Nguidjol). Tréner: M. Radványi.

Priebeh:
Stretnutiu predchádzala minúta ticha za Andreja Čiráka…
9. Humenčania vybojovali loptu, po rýchlom prechode vypálil Oliveira z 28 metrov tesne vedľa
11. Štandardku Oliveiru vyboxoval Bréda nie ideálne na roh. Nič z neho nebolo.
16. Po rohovom kope odrazená lopta ku Komjatýmu, ktorého bomba z 8 metrov letela tečom nad.
26. Prvá strela Komárna, z 25 metrov skúšal Druga, Knurovský zasiahol bez problémov.
29. Wróblewski z 30 metrov – Bréda.
31. Jedovku Dopatera z hranice šestnástky Bréda boxoval pred seba, dorážka Komára zmenila smer obrancom súpera na roh.
34. Hlavičku Antala vyškriabal Knurovský na ťažkom teréne pri žrdi na roh.
41. Németh sa predral stredom humenskej obrany, v tutovke zasiahol skvele Knurovský, ktorý si poradil aj s opakovanou strelou.
45. Priamy kop Németha obtrel humenskú bočnú sieť.
48. Wróblewski po kľučke na Adayila z hornej fázy šestnástky – Bréda.
55. Volej Ganbolda zo 14 metrov nad.
62. Trojité humenské striedanie – Dzurík, Maťaš a Song
71. Krídelná akcia, v „malom vápne“ pri zadnej žrdi súboj na zemi, uspel v ňom Druga 0:1.
75. Ofenzívne zmeny – Losiev a Diamé, na hrot útoku sa presunul Kranthove.
88. Humenská štandardka zahrané na prvú žrď, lopta v trme-vrme, obrana hostí ju odvrátila iba na hranicu päťky, odkiaľ Kranthove vkĺzačkou vyrovnal 1:1
90. Brejková akcia hostí po spornom ofsajdovom vývoji pokračovala, Vasiľ zastavil súpera vkĺzačkou, lopta sa mu dotkla kolena i ruky a nasledoval pokutový kop: Ngudjol 1:2
90+. Záver emotívny, domáci cítili veľkú krivdu. Na trávniku sa strkali Diamé a Saláta, hlučno bolo aj v útrobách štadióna.

Jozef Kukulský (Humenné):
„Do zápasu sme vstúpili energicky, do 30. minúty sme mali prevahu. Strelecká prevaha, pološance, stála aktivita nám ubrala dosť síl, čo súper v závere prvého polčasu využil a tiež bol nebezpečný. V druhom polčase sme opäť naštartovali motory, naša ofenzíva však bola neefektívna. Súper nás potrestal z jediného brejku, ale na ťažkom teréne sme nezložili zbrane a bojovali až do konca. Podarilo sa nám vyrovnať, ale prišiel moment, keď sa v 90. minúte odpíska penalta. Spravíte vkĺzačku, lopta od kolena do ruky, avšak nebola to finálna ani predfinálna prihrávka, ktorá by zabránila gólovej situácii. Chlapci dreli a niekto to takto zneguje. Rozhodcov nehodnotím, ale chcel by som tohto pána pozvať do našej kabíny, aby celý týždeň pripravoval mužstvo na zápas v Košiciach. Dostali sme facku, z ktorej sa budeme ťažko spamätávať. Aj taký býva futbal. Potrebujeme body – hrali sme dobre, ale nemáme nič.“

Mikuláš Radványi (Komárno):
„Nezachytili sme úvod, domáci boli pohyblivejší, lepší. Postupne sme prevzali iniciatívu, nebol nám uznaný čistý gól, mali sme ďalšie šance, keď Németh postupoval na brankára. Aj na začiatku druhého polčasu sme „ostali“ v kabíne. Po hodine hry sme opäť dominovali, ujali sa vedenia a dokázali sme odpovedať aj na vyrovnanie. Pred naším druhým gólom ofsajd určite nebol, pokutový kop prišiel po čistej ruke.“

Marián Škuba
Tlačový referát
Mestský úrad

« späť

Humenné - Komárno 1:2
« » Humenné - Komárno 1:2
Humenné - Komárno 1:2 Humenné - Komárno 1:2 Humenné - Komárno 1:2 Humenné - Komárno 1:2 Humenné - Komárno 1:2 Humenné - Komárno 1:2 Humenné - Komárno 1:2 Humenné - Komárno 1:2 Humenné - Komárno 1:2 Humenné - Komárno 1:2 Humenné - Komárno 1:2 Humenné - Komárno 1:2 Humenné - Komárno 1:2 Humenné - Komárno 1:2 Humenné - Komárno 1:2 Humenné - Komárno 1:2 Humenné - Komárno 1:2 Humenné - Komárno 1:2 Humenné - Komárno 1:2 Humenné - Komárno 1:2 Humenné - Komárno 1:2