Aktuality a oznamy » Samospráva » OCENENÍ ŠPORTOVCI – Ema Borščová, Ondrej Vrábeľ a Ondrej Chalčák « späť

OCENENÍ ŠPORTOVCI – Ema Borščová, Ondrej Vrábeľ a Ondrej Chalčák

dátum aktualizácie: 08.09.2023 | počet zobrazení: 4 945

Prečítať nahlas

Na slávnostnom zasadnutí mestského zastupiteľstva pri príležitosti 706. výročia prvej písomnej zmienky o meste Humenné boli udelené aj ocenenia v oblasti športu.

Cenu športovec roka 2022
získala
Ema Borščová
Mladá reprezentantka Slovenska v triatlone je žiačkou 4. ročníka Gymnázia arm. gen. L. Svobodu. So športom začala už v šiestich rokoch v Plaveckom klube Chemes Humenné. Zúčastňovala sa aj bežeckých školských súťaží, v ktorých dosahovala výborné výsledky. Spojením plávania a behu bol už len krôčik k triatlonu. V 14 rokoch pod vedením trénera Michala Ivanča, účastníka viacerých svetových Ironmanov, začala aktívne trénovať a zúčastňovať sa na pretekoch v triatlone. V roku 2022 sa na Majstrovstvách Slovenskej republiky v superšprinte stala absolútnou víťazkou v kategórii žien, keď ešte ako dorastenka prekvapila medzi ženami a získala svoj prvý elitný titul. Ema úspešne reprezentovala Slovensko na medzinárodných súťažiach, európskych pohároch a Majstrovstvách Európy dorastencov v tureckej Alanyi a francúzskom Balle. Vrcholom sezóny v roku 2022 bola nominácia do reprezentácie SR na Majstrovstvá sveta v akvatlone (Šamorín). Obsadila tam 10. miesto.

Cenu športovec roka 2022
získal
Ondrej Vrábeľ
Jeho všestrannosť, rýchlosť a súťaživosť ho priviedla k spoznávaniu viacerých športov. Nasmerovali ho ku Kráľovnej športu – atletike, ktorej sa začal naplno venovať.
Prvé preteky na východnom Slovensku ukázali, že si vybral správne. Zameral sa prevažne na dlhé behy, sedeli mu hlavne osemstovky. Už ako mladší žiak sa dostal na Majstrovstvá Slovenska, kde zabojoval a okrem zlatej medaily vytvoril aj nový slovenský rekord.
Na ďalších Majstrovstvách SR starších žiakov vybojoval aj ďalšie tituly v skoku do diaľky a v behu na 300 m cez prekážky.
Svojich najväčších pretekov v živote sa zúčastnil na Slovensku a to na Európskom olympijskom festivale mládeže, ktorý sa konal minulého roku v Banskej Bystrici.
Za všetky svoje športové skúsenosti je vďačný ľuďom, ktorí ho viedli a podporovali vo všetkých činnostiach, v ktorých získal svoje úspechy.

Cenu za rozvoj a podporu športu 2022
získal
Ondrej Chalčák
Predseda Taekwondo klubu Humenné, ktorý vznikol koncom roka 1995 ako pokračovanie karate klubu. V roku 1998 vyhral Slovenskú ligu v kategórii seniorov nad 80 kg a o rok neskôr sa stal vicemajstrom Slovenska na otvorených Majstrovstvách SR.
Ešte ako aktívny zápasník sa zaúčal aj trénerskej práci pod vedením vietnamského majstra Le Quang Duca a zúčastňoval sa na trénerských seminároch realizovaných Slovenskou asociáciou Taekwondo. V roku 2021 úspešne absolvoval medzinárodnú skúšku LEVEL 1, ktorá umožňuje trénerovi zúčastňovať sa a viesť zápasníkov na najvyšších svetových súťažiach, ako sú európske a svetové poháre. V roku 2022 úspešne vykonal skúšku na 6. dan Taekwondo World Tour.
Ako tréner Slovenskej asociácie Taekwonda má udelenú trénerskú licenciu B a licenciu skúšobného komisára A. Vo svojej trénerskej kariére vychoval niekoľkých viacnásobných majstrov Slovenskej republiky v športovom zápase a poomsae. Jeho zverenci úspešne reprezentovali Taekwondo klub Humenné na majstrovstvách Európy, sveta a svetových pohároch.

Blahoželáme!

Marián Škuba
Tlačový referát
Mestský úrad

« späť

Cena športovec roka 2022 a Cena za rozvoj športu
« » Cena športovec roka 2022 a Cena za rozvoj športu
Cena športovec roka 2022 a Cena za rozvoj športu Cena športovec roka 2022 a Cena za rozvoj športu Cena športovec roka 2022 a Cena za rozvoj športu Cena športovec roka 2022 a Cena za rozvoj športu Cena športovec roka 2022 a Cena za rozvoj športu Cena športovec roka 2022 a Cena za rozvoj športu Cena športovec roka 2022 a Cena za rozvoj športu Cena športovec roka 2022 a Cena za rozvoj športu Cena športovec roka 2022 a Cena za rozvoj športu Cena športovec roka 2022 a Cena za rozvoj športu Cena športovec roka 2022 a Cena za rozvoj športu Cena športovec roka 2022 a Cena za rozvoj športu Cena športovec roka 2022 a Cena za rozvoj športu Cena športovec roka 2022 a Cena za rozvoj športu Cena športovec roka 2022 a Cena za rozvoj športu Cena športovec roka 2022 a Cena za rozvoj športu Cena športovec roka 2022 a Cena za rozvoj športu Cena športovec roka 2022 a Cena za rozvoj športu Cena športovec roka 2022 a Cena za rozvoj športu

Upútavky

Záznamy HNTV z rokovaní MsZ

Záznamy HNTV z rokovaní MsZ viac

Mobilná aplikácia mesta Humenné

Mobilná aplikácia mesta Humenné viac

Parkovné aj prostredníctvom APLIKÁCIE

Parkovné aj prostredníctvom APLIKÁCIE viac

Odkaz pre humenskú radnicu

Odkaz pre humenskú radnicu viac

Miestne dane a poplatky

Miestne dane a poplatky viac

UMR Humenné

UMR Humenné viac

Register dotácií schválených komisiami MsZ

Register dotácií schválených komisiami MsZ viac

PORADOVNÍK ŽIADATEĽOV O ZABEZPEČENIE POSKYTOVANIA SOCIÁLNEJ SLUŽBY

PORADOVNÍK ŽIADATEĽOV O ZABEZPEČENIE POSKYTOVANIA SOCIÁLNEJ SLUŽBY viac

Poradovník prideľovania bytov

Poradovník prideľovania bytov viac

Ministerstvo školstva

Ministerstvo školstva viac

Rekonštrukcia multifunkčného športového areálu na Laboreckej 1893/66 v Humennom

Rekonštrukcia multifunkčného športového areálu na Laboreckej 1893/66 v Humennom viac

Mesto Humenné

Kontakt:

Kukorelliho 1501/34
066 28   Humenné
Slovenská republika


Počet návštev od 18.09.2011: 8675025
Počet návštev dnes: 7958