Aktuality a oznamy » Kultúra a spoločnosť » JEDNOTA DÔCHODCOV odmenila dobrovoľnícku činnosť « späť

JEDNOTA DÔCHODCOV odmenila dobrovoľnícku činnosť

dátum aktualizácie: 15.03.2023 | počet zobrazení: 11 850

Prečítať nahlas

Výročná členská schôdza Základnej organizácie Jednoty dôchodcov Slovenska (JDS) v Humennom uzrela svetlo sveta po kovidovom období. Vyše dvojročný útlm bol ukončený v priestoroch Denného centra Laborecká (14.3.) slávnostne, lebo organizácia si vo februári pripomenula okrúhlych 30 rokov od registrácie.

Program schôdze obsahoval hodnotiace správy, tiež však aj voľby členov výboru a členov revíznej komisie na štvorročné obdobie.
„Dúfam, že sa do výboru prihlásia aj mladší členovia. Potrebujeme svoje rady omladiť, máme už cez sedemdesiat – sedemdesiatpäť, takže je čas zaúčať mladšiu kategóriu,“ povedal okrem iného Dušan Hrivňák, predseda ZO Jednody dôchodcov Slovenska v Humennom.

Organizácia má aktuálne 120 členov, pričom drvivú väčšinu tvoria ženy. Počas kovidového obdobia došlo k poklesu (zo 189), avšak pozitívnou správou je 16 nových členov.
Za dobrovoľnícku činnosť, pomoc a spoluprácu v prospech rozvoja organizácie Jednoty dôchodcov Slovenska v Humennom a v prospech staršej generácie boli vyznamenaním III. stupňa Okresnej organizácie JDS ocenení Irena Breková, Mária Maturkaničová a Pavol Kokuľa.

Slová poďakovania boli adresované Mestskému úradu či Denným centrám, za mediálnu propagáciu padlo kladné hodnotenie na adresu Humenskej televízie.
„Podporujú nás v aktivitách, vždy nám prispejú na naše projekty. Primátor Miloš Meričko nám peknou sumou pomohol pri organizovaní kapustnice. Po dlhom čase sme sa zabavili na predkatarínskej zábave, čo malo tiež veľmi pozitívny ohlas,“ konštatoval Dušan Hrivňák.

Humenskí dôchodcovia navštívili v zime napr. ľadový dom na Hrebienku, o pár dní sa chystajú do Košíc, kde ich v botanickej záhrade čaká výstava orchideí. Marec ukončia zahraničnou návštevou Poľska, úctu padlým vojakom prejavia pri pamätníku na Dukle. Po športovej stránke sú naši starší spoluobčania účastníkmi bowlingovej ligy, radi sa aktívne spolupodieľajú športových dňoch.

Plénum pozdravil aj Ondrej Babjarčík, viceprimátor mesta.
„Vaša priateľská atmosféra a pozitívna energia mi ponúka možnosť vyzdvihnúť prácu Jednoty dôchodcov Slovenska v Humennom. Vašu činnosť a aktivity vnímam s nadšením, teším sa, že rovnako kladný je vzťah spolupráce so samosprávou. Aj Mesto Humenné chce byť súčasťou vašich krásnych životných chvíľ a zážitkov.“

Kultúrnu časť podujatia spestril vlastnými básňami Štefan Letko, potešilo tiež spevácke i tanečné vystúpenie folklórneho súboru Chemlon (pod vedením Miroslava Kerekaniča).

Marián Škuba
Tlačový referát
Mestský úrad

« späť

Výročná schôdza Jednoty dôchodcov Slovenska v Humennom
« » Výročná schôdza Jednoty dôchodcov Slovenska v Humennom
Výročná schôdza Jednoty dôchodcov Slovenska v Humennom Výročná schôdza Jednoty dôchodcov Slovenska v Humennom Výročná schôdza Jednoty dôchodcov Slovenska v Humennom Výročná schôdza Jednoty dôchodcov Slovenska v Humennom Výročná schôdza Jednoty dôchodcov Slovenska v Humennom Výročná schôdza Jednoty dôchodcov Slovenska v Humennom Výročná schôdza Jednoty dôchodcov Slovenska v Humennom Výročná schôdza Jednoty dôchodcov Slovenska v Humennom Výročná schôdza Jednoty dôchodcov Slovenska v Humennom Výročná schôdza Jednoty dôchodcov Slovenska v Humennom Výročná schôdza Jednoty dôchodcov Slovenska v Humennom Výročná schôdza Jednoty dôchodcov Slovenska v Humennom Výročná schôdza Jednoty dôchodcov Slovenska v Humennom Výročná schôdza Jednoty dôchodcov Slovenska v Humennom Výročná schôdza Jednoty dôchodcov Slovenska v Humennom Výročná schôdza Jednoty dôchodcov Slovenska v Humennom Výročná schôdza Jednoty dôchodcov Slovenska v Humennom Výročná schôdza Jednoty dôchodcov Slovenska v Humennom Výročná schôdza Jednoty dôchodcov Slovenska v Humennom Výročná schôdza Jednoty dôchodcov Slovenska v Humennom Výročná schôdza Jednoty dôchodcov Slovenska v Humennom Výročná schôdza Jednoty dôchodcov Slovenska v Humennom Výročná schôdza Jednoty dôchodcov Slovenska v Humennom Výročná schôdza Jednoty dôchodcov Slovenska v Humennom

Upútavky

Záznamy HNTV z rokovaní MsZ

Záznamy HNTV z rokovaní MsZ viac

Mobilná aplikácia mesta Humenné

Mobilná aplikácia mesta Humenné viac

Parkovné aj prostredníctvom APLIKÁCIE

Parkovné aj prostredníctvom APLIKÁCIE viac

Odkaz pre humenskú radnicu

Odkaz pre humenskú radnicu viac

Miestne dane a poplatky

Miestne dane a poplatky viac

UMR Humenné

UMR Humenné viac

Register dotácií schválených komisiami MsZ

Register dotácií schválených komisiami MsZ viac

PORADOVNÍK ŽIADATEĽOV O ZABEZPEČENIE POSKYTOVANIA SOCIÁLNEJ SLUŽBY

PORADOVNÍK ŽIADATEĽOV O ZABEZPEČENIE POSKYTOVANIA SOCIÁLNEJ SLUŽBY viac

Poradovník prideľovania bytov

Poradovník prideľovania bytov viac

Ministerstvo školstva

Ministerstvo školstva viac

Rekonštrukcia multifunkčného športového areálu na Laboreckej 1893/66 v Humennom

Rekonštrukcia multifunkčného športového areálu na Laboreckej 1893/66 v Humennom viac

Mesto Humenné

Kontakt:

Kukorelliho 1501/34
066 28   Humenné
Slovenská republika


Počet návštev od 18.09.2011: 8684973
Počet návštev dnes: 9184