Aktuality a oznamy » Kultúra a spoločnosť » Členovia SZTP športujú aj pomáhajú kolegom « späť

Členovia SZTP športujú aj pomáhajú kolegom

dátum aktualizácie: 15.03.2023 | počet zobrazení: 6 872

Prečítať nahlas

Členovia Slovenského zväzu telesne postihnutých (SZTP) v Humennom sa v stredu (15. marca) stretli na hodnotiacej členskej schôdzi, ktorej nosnou témou bola bilancia pracovnej činnosti za vlaňajšok. „Zároveň sme si určili plán práce na aktuálny rok, prešli sme aj hospodárenie s finančnými prostriedkami, zablahoželali členkám k Medzinárodnému dňu žien a poďakovali všetkým sponzorom, medzi ktorých patrí aj mesto Humenné,“ zdôraznil Jozef Levko, predseda okresného centra SZTP v Humennom a člen krajskej rady.

Pozvanie na stretnutie prijal primátor mesta Miloš Meričko, ktorý zaželal všetkým hlavne veľa zdravia, lásky, plno radosti a spokojnosti. „Teším sa na pokračovanie výbornej spolupráce aj do budúcna,“ zdôraznil Miloš Meričko. Okrem iného prítomných oboznámil s prebiehajúcimi investičnými akciami v meste – výstavbou cyklolávky, úpravou vnútroblokových priestorov na Laboreckej a Dobrianskeho ulici, najnovšie na Nemocničnej a Družstevnej ulici.

Humenská základná organizácia má 180 členov, ďalšie sú v Kamienke, Udavskom, Topoľovke, Zemplínskych Hámroch a Stakčíne. Okresné centrum (humenský a sninský okres) dovedna združuje 726 členov.

„Máme veľmi dobrú spoluprácu s odbormi na Mestskom úrade v Humennom, konkrétne sociálnych vecí a starostlivosti o obyvateľov, ďalej územného plánovania, výstavby, životného prostredia, dopravy a zelene, ako aj s odborom školstva, kultúry, mládeže a športu, tiež s poslancami Prešovského samosprávneho kraja. V prípade kultúrnych podujatí je to Základná škola Pugačevova a ich súbor Púpavienka,“ pripomenul Jozef Levko.

Okrem rekondičných, takzvaných víkendových pobytov, organizuje SZTP športové podujatia, stretnutia pri príležitosti životných jubileí alebo sviatkov, taktiež výlety (napr. na Starinu, Zemplínsku šíravu či do Maďarska). „Veľký ohlas majú návštevy k dlhodobo nemocným, ktorí sú pripútaní na lôžko alebo invalidný vozík a nemôžu prísť medzi nás. Potešíme ich malým darčekom a krátkym posedením,“ doplnil J. Levko.

Najbližšie sa členovia chystajú do Sniny na rehabilitačný pobyt, čaká ich majáles v Stakčíne a v júni športové dni v Kamienke.

Veronika Lattová
Tlačový referát
Mestský úrad

« späť

Hodnotiaca členská schôdza Slovenského zväzu telesne postihnutých v Humennom
« » Hodnotiaca členská schôdza Slovenského zväzu telesne postihnutých v Humennom
Hodnotiaca členská schôdza Slovenského zväzu telesne postihnutých v Humennom Hodnotiaca členská schôdza Slovenského zväzu telesne postihnutých Hodnotiaca členská schôdza Slovenského zväzu telesne postihnutých Hodnotiaca členská schôdza Slovenského zväzu telesne postihnutých Hodnotiaca členská schôdza Slovenského zväzu telesne postihnutých Hodnotiaca členská schôdza Slovenského zväzu telesne postihnutých Hodnotiaca členská schôdza Slovenského zväzu telesne postihnutých Hodnotiaca členská schôdza Slovenského zväzu telesne postihnutých Hodnotiaca členská schôdza Slovenského zväzu telesne postihnutých Hodnotiaca členská schôdza Slovenského zväzu telesne postihnutých Hodnotiaca členská schôdza Slovenského zväzu telesne postihnutých Hodnotiaca členská schôdza Slovenského zväzu telesne postihnutých Hodnotiaca členská schôdza Slovenského zväzu telesne postihnutých Hodnotiaca členská schôdza Slovenského zväzu telesne postihnutých Hodnotiaca členská schôdza Slovenského zväzu telesne postihnutých

Upútavky

Záznamy HNTV z rokovaní MsZ

Záznamy HNTV z rokovaní MsZ viac

Mobilná aplikácia mesta Humenné

Mobilná aplikácia mesta Humenné viac

Parkovné aj prostredníctvom APLIKÁCIE

Parkovné aj prostredníctvom APLIKÁCIE viac

Odkaz pre humenskú radnicu

Odkaz pre humenskú radnicu viac

Miestne dane a poplatky

Miestne dane a poplatky viac

UMR Humenné

UMR Humenné viac

Register dotácií schválených komisiami MsZ

Register dotácií schválených komisiami MsZ viac

PORADOVNÍK ŽIADATEĽOV O ZABEZPEČENIE POSKYTOVANIA SOCIÁLNEJ SLUŽBY

PORADOVNÍK ŽIADATEĽOV O ZABEZPEČENIE POSKYTOVANIA SOCIÁLNEJ SLUŽBY viac

Poradovník prideľovania bytov

Poradovník prideľovania bytov viac

Ministerstvo školstva

Ministerstvo školstva viac

Rekonštrukcia multifunkčného športového areálu na Laboreckej 1893/66 v Humennom

Rekonštrukcia multifunkčného športového areálu na Laboreckej 1893/66 v Humennom viac

Mesto Humenné

Kontakt:

Kukorelliho 1501/34
066 28   Humenné
Slovenská republika


Počet návštev od 18.09.2011: 8675035
Počet návštev dnes: 7968