Primátor mesta

PhDr. Ing. Miloš MeričkoKalendár
  «   Október   »  
  «   2019   »  
Po Ut St Št Pi So Ne
30 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3

meniny má Kvetoslava


Počasie
Streda 23.10.2019
aktuálne o 20:01
Jasno
teplota 13°C
predpoveď na zajtra
Malá oblačnosť
cez deň 23°C / v noci 10°C

Staré stránky

Staré stránky mesta Humenné sú dostupné na adrese old.humenne.sk


« späť
Samospráva mesta » Projekty financované EÚ » Terénna práca » Terénni sociálni pracovníci bilancujú rok 2014

Terénni sociálni pracovníci bilancujú rok 2014

Projekt – logo občianske hliadky

Prešiel rok 2014 a vstúpili sme do posledného roku výkonu terénnej sociálnej práce na Podskalke. Traja terénni pracovníci a štyria asistenti v rámci Národného projektu. Národný projekt Terénna sociálna práca v obciach, ktorý sa realizuje v rámci Operačného programu Zamestnanosť a sociálna inklúzia, zásadným spôsobom mení a skvalitňuje výkon terénnej sociálnej práce, odbremeňuje obce od administratívy a znižuje náklady na ňu.

Práca terénnych pracovníkov a ich asistentov pozostáva najmä z vybavovania administratívnych záležitostí, ako je písanie odvolaní, splátkových kalendárov, riešenie exekúcií, vypisovanie tlačív pre úrady a iné. Táto práca nám zaberie viac ako polovicu času. Za rok 2014 sme mali 6.924 intervencií s klientmi nezapočítajúc ďalšie aktivity spojené s komunitou prácou.

Naša spolupráca, ktorú sme začali, prekročila už hranice mesta. Komunikujeme s množstvom ďalších verejných a štátnych inštitúcii. Či sú to detské domovy Vranov nad Topľou, detský domov Snina , Stakčín a Medzilaborce. Domy sociálnych služieb Továrne, Spišský Štvrtok, Spišské Podhradie, VÚC Prešov. Ústavy na výkon väzby a Ústavy na výkon trestu odňatia slobody a so súdmi Už dávno to nie je len komunikácia s Úradom práce, sociálnych vecí a rodiny, Mestským úradom a školami mesta Humenné. Riešime ďalšie vzdelávanie detí po ukončení základných škôl v spolupráci s SOU Strážske.

Komunikujeme s neziskovými organizáciami , Občianskymi združeniami, ktoré nám pomáhajú v riešení individuálnych pomocí, s Úniou žien, ktorá nám napomáha v komunitnej práci, ale je tu aj Červený kríž, ktorý je nápomocný s bezdomovectvom ale aj rozvíjanie zručností detí, ktoré sa učia prvej pomoci.

Komunikujeme s lekármi pri pomoci s očkovaním a boli sme nápomocní Regionálnemu úradu verejného zdravotníctva pri vyhľadávaní ložísk mumpsu ale aj ďalších možných ložísk infekčných ochorení.

Tej práce je veľa a zároveň je neviditeľná, pretože keď budeme kopať kanál je to vidieť, ale táto práca je o slimáčich krokoch ktoré sú nasmerované k pozitívnemu cieľu a sú neviditeľné.

Je tu aj veľa neprajníkov, ktorí si mýlia našu prácu a chcú výsledky také, ktoré sa nedajú zrealizovať ani za jednu generáciu. Sme tu preto , aby sme týchto ľudí naštartovali , nasmerovali , viedli , ukázali cieľ a pomohli, to je práca terénnych pracovníkov. Sme tu s nimi každý deň osem hodín, celých osem hodín k dispozícii pomáhať v ich prirodzenom prostredí.

Mgr.Šinal Ľubomír

slogan hliadky

« späť

« predchádzajúci
aktualizácia: 06.03.2015 | počet zobrazení: 13156

Počet návštev od 18.09.2011: 2771832
Počet návštev dnes: 90
Súbory cookie nám pomáhajú pri poskytovaní našich služieb. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookie. Ďalšie informácie