Primátor mesta

PhDr. Ing. Miloš MeričkoKalendár
  «   September   »  
  «   2019   »  
Po Ut St Št Pi So Ne
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 1 2 3 4 5 6

meniny má Móric


Počasie
Nedeľa 22.09.2019
aktuálne o 08:01
Jasno
teplota 14°C
predpoveď na zajtra
Malá oblačnosť
cez deň 21°C / v noci 7°C

Staré stránky

Staré stránky mesta Humenné sú dostupné na adrese old.humenne.sk


« späť
Občan » Karta výhod » ČIPOVÁ KARTA ŽIAKA

ČIPOVÁ KARTA ŽIAKA

Informácie ČIPOVÁ KARTA ŽIAKA

**Kto má nárok na vydanie ČIPOVEJ KARTY ŽIAKA?* O vydanie ČIPOVEJ KARTY ŽIAKA môže požiadať zákonný zástupca žiaka základnej školy s trvalým pobytom na území mesta Humenné, ktorý nemá žiadne finančné záväzky (miestne dane, nájom a služby spojené s užívaním bytu, miestne poplatky za komunálny odpad a pod.) a nie sú voči žiadateľovi vedené žiadne neukončené súdne alebo exekučné konania, kde je navrhovateľom mesto Humenné a pod. Držiteľom ČIPOVEJ KARTY ŽIAKA môže byť žiak základnej školy, to znamená žiak 1.-9. ročníka základnej školy.

Aké sú výhody držiteľov ČIPOVEJ KARTY ŽIAKA? Držiteľovi ČIPOVEJ KARTY ŽIAKA je v rámci, zvýhodneného cestovného mestskej autobusovej dopravy pre vybrané skupiny obyvateľov mesta, poskytované bezplatné cestovné v mestskej autobusovej doprave.

Čo je potrebné pre vydanie ČIPOVEJ KARTY ŽIAKA? Zákonný zástupca žiaka, ktorý spĺňa požadované kritéria, musí vyplniť žiadosť o vydanie karty, doložiť potvrdenie o návšteve školy a potvrdenie o tom, že žiadateľ nemá žiadne finančné záväzky (miestne dane, nájom a služby spojené s užívaním bytu, miestne poplatky za komunálny odpad a pod.) a nie sú voči žiadateľovi vedené žiadne neukončené súdne alebo exekučné konania, kde je navrhovateľom mesto Humenné a pod. Zákonný zástupca žiaka aj žiak sa musia na Mestský úrad v Humennom dostaviť osobne.

Kde možno získať žiadosť na vydanie ČIPOVEJ KARTY ŽIAKA? Žiadosti na vydanie ČIPOVEJ KARTY ŽIAKA budú k dispozícii na Mestskom úrade v Humennom na personalizačnom pracovisku, a webovom sídle mesta Humenné /www.humenne.sk/.

Kde odovzdať vyplnené žiadosti ČIPOVEJ KARTY ŽIAKA? Vyplnenú žiadosť na vydanie ČIPOVEJ KARTY ŽIAKA môže zákonný zástupca žiaka odovzdať v úradných hodinách osobne na Mestskom úrade v Humennom – personalizačnom pracovisku. Pri odovzdaní žiadosti je nevyhnutná účasť žiaka. Každému žiakovi, budúcemu držiteľovi ČIPOVEJ KARTY ŽIAKA bude vyhotovená fotografia.

Dokedy je možné požiadať o vydanie alebo výmenu ČIPOVEJ KARTY ŽIAKA? Mestský úrad v Humennom – personalizačné pracovisko a klientske centrum budú prijímať žiadosti na vydanie ČIPOVEJ KARTY ŽIAKA priebežne počas celého roka v riadnych úradných hodinách.

Je nutná pri vybavovaní ČIPOVEJ KARTY ŽIAKA osobná účasť žiadateľa a žiaka? Osobná účasť žiadateľa aj žiaka je nevyhnutná z dôvodu, že pri odovzdávaní žiadosti o vydanie ČIPOVEJ KARTY ŽIAKA sa každý žiadateľ musí preukázať dokladom totožnosti a žiakovi, ktorému sa čipová karta vybavuje, sa vyhotoví fotografia.

Čo ak držiteľ ČIPOVÚ KARTU ŽIAKA stratí? Stratu, prípadne odcudzenie ČIPOVEJ KARTY ŽIAKA je povinný zákonný zástupca žiaka nahlásiť na Mestský úrad v Humennom – personalizačné pracovisko alebo klientske centrum. Za vydanie druhej a ďalšej karty tomu istému držiteľovi z dôvodu straty, odcudzenia, zničenia alebo zrušenia a opätovného vydania je stanovená finančná náhrada vo výške 10 €, ktorú je potrebné zaplatiť v pokladni MsÚ.

Je platnosť a použitie ČIPOVEJ KARTY ŽIAKA obmedzené? Platnosť ČIPOVEJ KARTY ŽIAKA je obmedzená dobou trvania ukončenia základnej školy.
Karta je neprenosná.

« späť

aktualizácia: 06.08.2019 | počet zobrazení: 141

Počet návštev od 18.09.2011: 2744157
Počet návštev dnes: 251
Súbory cookie nám pomáhajú pri poskytovaní našich služieb. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookie. Ďalšie informácie