Primátor mesta

PhDr. Ing. Miloš Meričko


Mobilná aplikácia Humenné

Mobilná aplikácia Humenné


Kalendár
  «   Január   »  
  «   2021   »  
Po Ut St Št Pi So Ne
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Staré stránky

Staré stránky mesta Humenné sú dostupné na adrese old.humenne.sk


« späť
Aktuality a oznamy » Zatiaľ bez dohody: o dva týždne rokovania pokračujú, už s návrhmi finančných kalkulácií projektu

Zatiaľ bez dohody: o dva týždne rokovania pokračujú, už s návrhmi finančných kalkulácií projektu

TLAČOVÁ SPRÁVA/ V stredu 22. mája sa pod vedením primátora mesta Miloša Merička uskutočnilo plánované pracovné stretnutie členov komisie o riešení súčasnej situácie, možnostiach nápravy, ale predovšetkým o koncepcii tepelného hospodárstva v našom meste. Situácia okolo technického stavu teplovodných rozvodov je väčšine Humenčanov známa. Dlhodobo sme ako mesto v nepriaznivom stave, hlavnými dôvodmi sú, že máme jednu z najdrahších cien tepla v republike a okrem toho zhrdzavené, vysoko poruchové potrubia.

Našťastie bola zima 2018/19 mierna a nedošlo k žiadnej vážnej havárii na teplovodnom potrubí. Na miernu zimu sa však ako odberatelia tepla nemôžeme spoliehať donekonečna. Informáciou, ktorá bude zaujímať asi nielen každú domácnosť, ale aj ďalších odberateľov tepla od centrálneho dodávateľa, že bola vyhlásená výzva ministerstva hospodárstva na dotáciu financujúcu výmenu a opravu teplovodných potrubí. To pre naše mesto predstavuje jedinečnú možnosť, ktorá sa možno už dlhé roky nebude opakovať. Mesto Humenné sa chce uchádzať o 6 miliónov eur z tejto výzvy a samospráva má eminentný záujem urobiť všetko preto, aby sa nám tento obrovský balík peňazí podarilo získať.

Preto sa dnes zišla na v poradí ďalšom rokovaní komisia zložená z poslancov MsZ, poverených pracovníkov MsÚ, zástupcov HES, s.r.o. a Chemes, a.s., aby sa dohodli na spoločnom návrhu Zmluvy, ktorá je nevyhnutnou súčasťou žiadosti o dotáciu vo výške 6 miliónov Eur.


Ako informoval po skončení primátor Miloš Meričko: „Rokovanie prebiehalo v konštruktívnej atmosfére, s cieľom dohodnúť sa, ale zatiaľ to bolo bez dohody. Pripomínam, že súčasťou projektu musí byť aj zmluva s HES. Minimálne na čas realizácie investícií plus 5 rokov navyše ako doba udržateľnosti. Mesto samotné o tieto financie nemôže žiadať, pretože podmienkou je, že musí mať licenciu na distribúciu tepla trvajúcu aspoň 36 mesiacov." 

Na ďalšie rokovanie komisie, ktoré je naplánované o dva týždne, príde každá zo strán s návrhom finančných kalkulácií celého projektu.


Tlačový referát MsÚ Humenné

Komisia tepel. hospodárstva 2019 rokovanie

« späť

aktualizácia: 23.05.2019 | počet zobrazení: 1604

Počet návštev od 18.09.2011: 3521876
Počet návštev dnes: 2994
Súbory cookie nám pomáhajú pri poskytovaní našich služieb. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookie. Ďalšie informácie