Primátor mesta

PhDr. Ing. Miloš MeričkoKalendár
  «   Júl   »  
  «   2020   »  
Po Ut St Št Pi So Ne
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

meniny má Patrik, Patrícia


Staré stránky

Staré stránky mesta Humenné sú dostupné na adrese old.humenne.sk


« späť
Aktuality a oznamy » ZUŠ Mierovú bude riadiť nový poverený riaditeľ

ZUŠ Mierovú bude riadiť nový poverený riaditeľ

Srđan Stojiljković sa stal novým povereným riaditeľom Základnej umeleckej školy na Mierovej ulici v Humennom. Od utorka 15. januára tak vystrieda dosluhujúceho povereného riaditeľa školy Igora Hanáka.


V piatok 11. januára prijal v zasadačke MsÚ v Humennom primátor Miloš Meričko nového riaditeľa ZUŠ Mierová, Srđana Stojiljkovića. Odovzdal mu poverovacie dekréty a poprial veľa šťastia a úspechov v novej funkcii. Post riaditeľa školy mu prenechá Igor Hanák, ktorý plnil funkciu povereného riaditeľa uplynulých šesť mesiacov. Nový riaditeľ Srđan Stojiljković je aktuálne poverený viesť školu dovtedy, kým z výberového konania nevzíde nový riaditeľ ZUŠ.


Krátky časový úsek od vymenovania primátora do funkcie totiž neumožnil vypísať výberové konanie na túto pozíciu ihneď. Proces výberového konania a následného schválenia Radou školy predstavuje niekedy dobu dlhú aj do dvoch mesiacov. V rámci februárového Mestského zastupiteľstva bude predložený návrh harmonogramu výberových konaní. Po jeho schválení sa budú môcť potom záujemcovia s patričným odborným vzdelaním uchádzať aj o pozíciu napr. riaditeľa ZUŠ Mierová v Humennom. Srđan Stojiljković, ktorý má záujem o pozdvihnutie umeleckého charakteru školy, zvažuje neskôr po uplynutí poverenia, uchádzať sa o funkciu riaditeľa umeleckej školy aj prostredníctvom výberového konania.


Noty sú rovnaké v Srbsku aj na Slovensku
Mast. umet. Srđan Stojiljković pochádza zo Srbska a na Slovensku žije už 7 rokov. Prvé roky pôsobil v umeleckej škole Múza a neskôr presídlil do ZUŠ Mierová. Je učiteľom hudobného odboru na tejto škole, a zároveň dirigentom mužského speváckeho zboru Rusinija. Ako sa sám vyjadril slovenčina mu problém nerobí, veď hudba je univerzálnym jazykom a noty sú rovnaké v Srbsku aj na Slovensku.


Text a foto: Mgr. Michaela Dochánová

« späť

« predchádzajúci nasledujúci »
aktualizácia: 11.01.2019 | počet zobrazení: 6181

Počet návštev od 18.09.2011: 3124380
Počet návštev dnes: 340
Súbory cookie nám pomáhajú pri poskytovaní našich služieb. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookie. Ďalšie informácie