Aktuality a oznamy » Všetky aktuality « späť

Aktuality a oznamy

Pre chrípku v Humennom zatvorili školu

chripka 2 Medzi školákmi sa opäť rozšírila chrípka. Tentoraz prerušila vyučovanie na ZŠ a MŠ Podskalka. Vyučovať sa nebude dva dni. Žiaci sa do školy vrátia v pondelok 8.apríla. Situáciu budeme naďalej sledovať.

Chrípkové prázdniny boli od začiatku tohto roka vyhlásené aj na škole ZŠI s vyučovacím jazykom ukrajinských s MŠ Lesná, ZŠ Laborecká, ZŠ SNP, ZŠ Jána Švermu a ZŠ Pugačevova.

dátum aktualizácie: 08.04.2013 | počet zobrazení: 20 102

Dni zdravých žíl - Počúvaj svoje nohy, kým nie je neskoro

stopy V utorok 2. apríla sa v Mestskom kultúrnom stredisku v Humennom uskutoční projekt Dni zdravých žíl, ktorého sa môžu zúčastniť aj občania nášho mesta. Máte problémy s kŕčovými žilami? Príďte a poraďte sa o tomto probléme s odborníkmi!

dátum aktualizácie: 04.04.2013 | počet zobrazení: 39 010

28. marec je Dňom učiteľov

den ucitelov 2 Prvými sprievodcami v živote človeka sú jeho rodičia. Neskôr túto štafetu preberú učitelia. Vychovať z malého človiečika rozumného, chápavého a vnímavého človeka, nie je jednoduché. Práve učitelia sú tí, ktorí pomáhajú formovať krehkú detskú dušu, načúvajú jej problémom a boliestkam.

dátum aktualizácie: 02.04.2013 | počet zobrazení: 30 041

Aj kmeň starého stromu skrášli ulicu

socha na ulici Počas stredajšieho jarného slnečného dňa pracovníci technických služieb vykonali výrub niekoľkých stromov v našom meste. Pri výrube stromov bol aj majster, ktorý pracovníkov požiadal o jednu láskavosť. Prial si totiž, aby sa stromy zrezali v takej výške, aby mohol z pňa vytvoriť sochu. A tak sa aj stalo. V meste sa tak nachádzajú tri stromy spílené vysoko nad zemou, z ktorých postupne vzniknú unikátne umelecké drevené sochy.

dátum aktualizácie: 28.03.2013 | počet zobrazení: 32 055

Technické služby mesta informujú o mimoriadnom termíne upratovania

Technické služby2 Technické služby mesta Humenné začali s upratovacími prácami po zime, avšak pre nepriaznivé klimatické podmienky museli tieto práce na čas prerušiť. Občanov mesta informujú o mimoriadnej smene, počas ktorej budú v upratovaní a čistení mesta pokračovať.

dátum aktualizácie: 28.03.2013 | počet zobrazení: 23 386

Výnimočné ženy Prešovského kraja

PSK_logo Prešovský samosprávny kraj, v spolupráci s Inštitútom rodovej rovnosti Krajské kontaktné miesto (KKM) Prešov, pod záštitou predsedu PSK Petra Chudíka, vyhlasujú 2. ročník súťaže Výnimočné ženy Prešovského kraja.

dátum aktualizácie: 28.03.2013 | počet zobrazení: 22 967

Mesto odstránilo dva prístrešky z parkovísk

budka pri leny Začiatkom minulého týždňa pracovníci technických služieb odstránili prístrešok, ktorý stál na parkovisku pri predajni Leny oproti Tatra banke. Tento prístrešok bol po inventarizácii k 31.12.2012 na­vrhnutý na vyradenie. Preto ho začiatkom minulého týždňa pracovníci technických služieb rozobrali a odstránili.
Technické služby mesta navrhli na vyradenie ešte búdku z parkoviska na Štefánikovej ulici – za Obvodným úradom v Humennom. Pracovníci technických služieb ju odstránili z parkoviska v decembri minulého roku, pretože už neslúžila svojmu účelu. Táto búdka je teraz v areáli technických služieb a čaká na vyradenie zo zoznamu majetku mesta a následné rozobratie.

dátum aktualizácie: 28.03.2013 | počet zobrazení: 41 859

Upracme si mesto

Technické služby2 Ako každý rok, aj tento sa v našom meste bude konať jarné upratovanie. Tradične si pred Veľkou nocou upratujeme svoje príbytky, svoje domovy. Za svoj domov pokladáme aj mesto, v ktorom žijeme, na ktoré sa nám viažu spomienky a zážitky. Technické služby mesta Humenné informujú preto občanov o rozmiestnení veľkokapacitných kontajneroch v jednotlivých mestských častiach. Jarné upratovanie mesta sa uskutoční v termíne 15.marca – 11. apríla 2013.

dátum aktualizácie: 28.03.2013 | počet zobrazení: 28 025

Hodina Zeme 2013 - zapojte sa aj Vy

hodina zeme maly Hodina Zeme je celosvetová ekologická akcia, do ktorej sa môžete zapojiť aj Vy! Túto akciu organizuje WWF (World Wildlife Fund) a je zameraná na ochranu našej planéty. Je potrebné zachovať našu planétu v čo najlepších podmienkach nielen pre budúce generácie, ale aj pre dobrú kvalitu nášho života, ktorí tu žijeme teraz. Je mnoho nebezpečenstiev, ktoré na náš číhajú pre naše neuvážené konanie a ekologické katastrofy, ktorými nás príroda varuje pred nezvratnými a devastačnými následkami ľudského konania.

Hodina Zeme sa tohto roku uskutoční v sobotu 23. marca 2013 od 20:30 do 21:30. Do tejto akcie sa zapojí aj naše mesto, a to vypnutím verejného osvetlenia na južnej časti Námestia slobody.

dátum aktualizácie: 25.03.2013 | počet zobrazení: 54 708

Upútavky

Voľby 2022

Voľby 2022 viac

Záznamy HNTV z rokovaní MsZ

Záznamy HNTV z rokovaní MsZ viac

Mobilná aplikácia mesta Humenné

Mobilná aplikácia mesta Humenné viac

Parkovné aj prostredníctvom APLIKÁCIE

Parkovné aj prostredníctvom APLIKÁCIE viac

Odkaz pre humenskú radnicu

Odkaz pre humenskú radnicu viac

Miestne dane a poplatky

Miestne dane a poplatky viac

UMR Humenné

UMR Humenné viac

Register dotácií schválených komisiami MsZ

Register dotácií schválených komisiami MsZ viac

PORADOVNÍK ŽIADATEĽOV O ZABEZPEČENIE POSKYTOVANIA SOCIÁLNEJ SLUŽBY

PORADOVNÍK ŽIADATEĽOV O ZABEZPEČENIE POSKYTOVANIA SOCIÁLNEJ SLUŽBY viac

Poradovník prideľovania bytov

Poradovník prideľovania bytov viac

Ministerstvo školstva

Ministerstvo školstva viac

Rekonštrukcia multifunkčného športového areálu na Laboreckej 1893/66 v Humennom

Rekonštrukcia multifunkčného športového areálu na Laboreckej 1893/66 v Humennom viac

Mesto Humenné

Kontakt:

Kukorelliho 1501/34
066 28   Humenné
Slovenská republika

e-mail: msu@humenne.sk

Počet návštev od 18.09.2011: 5721175
Počet návštev dnes: 1325