Aktuality a oznamy » Všetky aktuality « späť

Aktuality a oznamy

Spolu za zdravý a krásny úsmev 2019

Zubárska roadshow Každý z nás túži po krásnom úsmeve. Krásny úsmev odzrkadľuje fyzické aj duševné zdravie, čím otvára cestu k úspechu. Týmto mottom sa aj tento rok riadili študenti zubného lekárstva, ktorí so svojou roadshow brázdili 21 miest od západu po východ Slovenska. Samozrejme uplynulý víkend neobišli ani mesto Humenné a svoje praktické zručnosti predviedli v sále Centra voľného času Dúha.

dátum aktualizácie: 09.05.2019 | počet zobrazení: 2 728

Od štvrtka 9. mája pokračujeme v distribúcii záhradných kompostérov

Dnes 9. mája pokračujeme s distribúciou kompostérov do trvale obývaných rodinných domov na uliciach Petrušovského, Sovietskych hrdinov, Lipová a Osloboditeľov. V prípade, že bude pršať kompostéry nebudú obyvateľom doručované.

dátum aktualizácie: 13.09.2022 | počet zobrazení: 7 177

Primátor Miloš Meričko na pracovnej návšteve v meste Jaslo

HE erb Jaslo Dňa 2. mája 2019 primátor mesta Humenné Miloš Meričko spolu s delegáciou navštívil mesto Jaslo. S týmto poľským mestom má Humenné veľmi dobré vzťahy a bohaté skúsenosti v realizácii mikroprojektov, a to aj napriek tomu, že Jaslo nie je našim partnerským mestom. V minulosti mestá spolupracovali na spoločnom mikroprojekte ,,Do Karpát – do inej klímy. Cezhraničná turistická ponuka Jaslo-Humenné,“ na ktorý si Humenčania isto v dobrom spomínajú. Vďaka spomínanému projektu je v rekreačnej oblasti Hubková vyznačený chodník pre nordic walking. V súčasnosti je možné v tejto lokalite často stretnúť hlavne seniorov, ktorým táto aktivita doslova učarovala.

dátum aktualizácie: 07.05.2019 | počet zobrazení: 3 619

Najviac poškodená časť Valaškovského mosta zostala v roku 2017 nezrekonštruovaná

Valaškovský most V uplynulých dňoch dostala viceprimátorka Mária Cehelská kritické upozornenie od obyvateľa mesta, na situáciu okolo (ne)vykonaných rekonštrukčných prác na Valaškovskom moste. Jedinečný most bol postavený rovnakou technológiou, akou bola postavená Eiffelova veža v Paríži. Most patrí medzi dominanty Humenného, verejnosti bol daný do užívania v roku 1900 a na jeho mieste stál pôvodne drevený most.

dátum aktualizácie: 07.05.2019 | počet zobrazení: 4 008

Klavírny recitál Matyáša Nováka priniesol lahodnú bonboniéru hudobných chutí

Matyáš Novák V pondelok 6. mája odštartovala séria koncertov 58. ročníka Humenskej hudobnej jari naozaj netradične. V koncertnej sále humenského kaštieľa sa predviedol klavirista Matyáš Novák, víťaz „Bradshaw & Buono International Piano Competition“ v New Yorku 2017 a držiteľ 2. ceny a Steinway Prize na „Medzinárodnej klavírnej súťaži Edvarda Griega“ v Nórsku 2018.

dátum aktualizácie: 07.05.2019 | počet zobrazení: 2 650

Deň Zeme v MŠ Osloboditeľov

Deň Zeme v MŠ Osloboditeľov Deň Zeme je deň venovaný Zemi, ktorý sa každoročne koná 22. apríla. Tento sviatok je ovplyvnený pôvodným dňom Zeme, ktorý sa konal počas osláv jarnej rovnodennosti, 21. marca a oslavoval príchod jari. V modernom poňatí ide o ekologicky motivovaný sviatok, upozorňujúci ľudí na vplyv ničenia životného prostredia.

dátum aktualizácie: 07.05.2019 | počet zobrazení: 2 682

V Humennom bolo distribuovaných už 700 kompostérov, akcia pokračuje

Kompostér Samosprávy slovenských miest zabezpečujú pre obyvateľov rodinných domov kompostovacie zariadenia na zabezpečenie triedeného zberu, záhradného, tzv. zeleného, biologicky rozložiteľného komunálneho odpadu.

dátum aktualizácie: 07.05.2019 | počet zobrazení: 7 377

Púpavienky postavili máj

Púpavienky postavili máj Púpavienka? Určite ste už o tomto novovzniknutom folklórnom súbore mnohí počuli. Vystupujú v ňom žiaci prvého stupňa zo Základnej školy na Pugačevovej ulici v Humennom a vďaka pani učiteľke Dolobáčovej v sebe už od útleho detstva objavujú lásku k folklóru.

dátum aktualizácie: 06.05.2019 | počet zobrazení: 16 241

Pripomenuli sme si sté výročie smrti gen. M. R. Štefánika

Milan rastislav Štefánik – v kostole V sobotu 4. mája uplynulo tesne pred poludním sto rokov od smrti významného štátnika a vedca, gen. Milana Rastislava Štefánika. Jeho život a dielo sme si pripomenuli aj v Humennom, a to hneď trikrát. Tradičným Štefánikovýmm behom v piatok dopoludnia, neskôr popoludní spomienkovou slávnosťou na gen. Milana Rastislava Štefánika a v nedeľu spomienkovou bohoslužbou v Reformovanom kostole na Ulici osloboditeľov v Humennom. Od pondelka 6. mája je Štefánikovi venovaná aj výstava, ktorú v priestoroch MsKS nainštalovali pracovníci Vihorlatskej hvezdárne v Humennom.

dátum aktualizácie: 06.05.2019 | počet zobrazení: 5 377

Upútavky

Voľby 2022

Voľby 2022 viac

Záznamy HNTV z rokovaní MsZ

Záznamy HNTV z rokovaní MsZ viac

Mobilná aplikácia mesta Humenné

Mobilná aplikácia mesta Humenné viac

Parkovné aj prostredníctvom APLIKÁCIE

Parkovné aj prostredníctvom APLIKÁCIE viac

POMÔŽME UKRAJINE

POMÔŽME UKRAJINE viac

Odkaz pre humenskú radnicu

Odkaz pre humenskú radnicu viac

Miestne dane a poplatky

Miestne dane a poplatky viac

UMR Humenné

UMR Humenné viac

Register dotácií schválených komisiami MsZ

Register dotácií schválených komisiami MsZ viac

PORADOVNÍK ŽIADATEĽOV O ZABEZPEČENIE POSKYTOVANIA SOCIÁLNEJ SLUŽBY

PORADOVNÍK ŽIADATEĽOV O ZABEZPEČENIE POSKYTOVANIA SOCIÁLNEJ SLUŽBY viac

Poradovník prideľovania bytov

Poradovník prideľovania bytov viac

Ministerstvo školstva

Ministerstvo školstva viac

Rekonštrukcia multifunkčného športového areálu na Laboreckej 1893/66 v Humennom

Rekonštrukcia multifunkčného športového areálu na Laboreckej 1893/66 v Humennom viac

Mesto Humenné

Kontakt:

Kukorelliho 1501/34
066 28   Humenné
Slovenská republika

e-mail: msu@humenne.sk

Počet návštev od 18.09.2011: 5042995
Počet návštev dnes: 1081