Aktuality a oznamy » Všetky aktuality » Zvládli sme bitku o Horný Zemplín, Medzilaborce odišli domov s trojgólovou nádielkou « späť

Zvládli sme bitku o Horný Zemplín, Medzilaborce odišli domov s trojgólovou nádielkou

dátum aktualizácie: 09.05.2017 | počet zobrazení: 17 949

Dôležité víťazstvo rozdielom triedy zaznamenali v sobotu naši futbalisti v derby s Medzilaborcami, vďaka ktorému poskočili v tabuľke o tri priečky na aktuálne 5. miesto. Počas predĺženého víkendu sa striedavo darilo aj našim mládežníkom, ktorí si v pondelok priviezli body z Vranova a z dvojzápasu s Lipanmi dovolili hosťom iba bod.

Z nášho pohľadu v najsledovanejšom zápase víkendu s Medzilaborcami sa dočkali v jeho úvode diváci namiesto futbalových, skôr „okopávacích“ akcií hostí. Po jednej z nich sa už v 21. minúte musel porúčať z ihriska ukrajinský legionár v službách hostí, Vladimír Holovačko. Jeho skôr kickboxerský zákrok na nášho záložníka Lukáša Križanovského ocenil hlavný rozhodca zaslúženou červenou kartou. Z následnej presilovky sa našim chlapcom podarilo udrieť až tesne pred záverom polčasu, keď loptu po rohovom kope „upratal“ do hosťujúcej bránky obranca Lukáš Krajník.

V druhom polčase sa hralo najmä medzi oboma šestnástkami. Oslabení hostia síce v záverečnej desaťminútovke takmer vyrovnali, no potom sa už zmohli len na ďalšie provokácie a nefutbalové zákroky. Štyri minúty pred koncom odštartovala asi najkrajšia akcia zápasu, keď Vladimír Voroňák našiel peknou kolmicou striedajúceho Petra Petrička, ten následne odcentroval do šestnástky, kde na zadnej tyči našiel osamoteného Zdenka Cigána. Ten už potom poľahky dopravil loptu do prázdnej brány hostí.

Gólman Medzilaboriec Vodilka, takýto záver zápasu neuniesol. Tesne predtým sa výborným zákrokom po prihrávke Norberta Sališa, neumožnil zapísať do streleckej listiny Františkovi Sitarčíkovi. Nášho mladého záložníka potom zákerne napadol, za čo si vyslúžil červenú kartu. Z nariadenej penalty skóroval v predposlednej minúte opäť Zdenko Cigán, ktorý sa s 18 gólmi osamostatnil na čele rebríčka najlepších strelcov IV. Ligy skupiny Sever.

„Škoda, že sa celý zápas odohral najmä vďaka hosťom v značne nervóznej atmosfére. Podstatné je, že sme vyhrali a posunuli sa vyššie v tabuľke. Trochu ma mrzí, že sa mi v sobotu nepodarilo streliť gól. Tesne pred koncom moju strelu zblízka ich brankár reflexívne vyrazil na bránkovej čiare. Naša úspešná séria má už päť pokračovaní a verím, že sa nepreruší ani túto nedeľu o 16.30 hod. v Pakostove, nad ktorým sme už v tejto sezóne zvíťazili,“ povedal nám po zápase útočník FK Humenné Norbert Sališ.

FK Humenné – MŠK Spartak Medzilaborce 3:0 (1:0)

Góly: 40. Krajník, 86. a 89. Zdenko Cigán (druhý z pokutového kopu).
Zostava našich: Dominik Vohar – Matúš Babin, Dominik Šatník (62. Marek Zlacký), Lukáš Krajník, Miroslav Porvazník, Cyril Vasiľ ©, Lukáš Križanovský (67. František Sitarčík), Miroslav Cigán (62. Peter Petričko), Norbert Sališ, Zdenko Cigán.

ŽK: Voroňák – Hrehovčík, Horochonič, Chripák. ČK: 21. Holovačko, 89. Vodilka (obaja Medzilaborce) za hrubé nešportové správanie. Pred 100 divákmi rozhodovali Ondrášek – Drenko, Gallo.

Počas pondelkového Dňa víťazstva nad fašizmom sa hrali aj viaceré zápasy našich mládežníckych celkov. Starší dorastenci (U19) podľahli Vranovu nad Topľou 4:0 (1:0) a v tabuľke sú ôsmi. Mladší dorastenci zvíťazili v tom istom meste (4:3) (2:1), keď ich góly zaznamenali Patrik Matta, Zdenko Ossa a dvakrát sa trafil aj Dominik Matta. V tabuľke im patrí tretia priečka. Starší žiaci (U15) remizovali s Odevou Lipanmi 1:1, keď aspoň bod nám v druhom polčase priniesla premenená penalta Ondreja Vasilca. Mladší dorastenci (U13) zvíťazili nad rovnakým súperom 2:0 (1:0) po góloch Dávida Petríka a Nikolasa Šiváka.

Počet návštev od 18.09.2011: 7844349
Počet návštev dnes: 10239