Aktuality a oznamy » Všetky aktuality » ZLATÝ KĽÚČIK našli aj Yeva, Soňa a Dáša « späť

ZLATÝ KĽÚČIK našli aj Yeva, Soňa a Dáša

dátum aktualizácie: 13.05.2022 | počet zobrazení: 3 389

Prečítať nahlas

Chudobný starý verklikár Carlo si zo živého polienka vystrúha chlapčeka a nazve ho Buratino. Carlo chce pre svojho synčeka len to najlepšie, ale Buratino je nesmierne zvedavý, tvrdohlavý a neposlušný. Musí zažiť veľa nebezpečných príhod, aby pochopil, že dobré skutky a rodičovská láska sú v živote najdôležitejšie.


Má nos, ktorý vyňuchá každé dobrodružstvo, ale aj spôsob, ako z neho vyjsť so zdravou kožou. A nielen to – pomôže mu nájsť, po čom všetci túžime – zlatý kľúčik, ktorým sa dajú otvoriť dvere k šťastnému životu…


Nadácia slovenskej advokácie zabezpečila v divadelnej sále MsKS v Humennom rozprávkové divadelné predstavenie v podaní Divadla Alexandra Duchnoviča z Prešova v rusínskom jazyku.


Prioritne bolo podujatie (12.5.) určené pre ukrajinské ženy s deťmi a pre ľudí hovoriacich ukrajinským a rusínskym jazykom. Organizátor oslovil s ponukou aj humenské materské školy. Napokon sa v hľadisku zabávali iba deti MŠ Družstevná a MŠ Lesná – Nezábudka.
Medzi nimi si užili rozprávkové čaro aj tri ukrajinské dievčatá Yeva, Sofia (Soňa) a Daria (Dáša) s mamou Naďou. Pochádzajú z Kyjeva a Charkovskej oblasti.


Deti dianie rozprávky pozorne sledovali, smiali sa a hlasito fandili dobru, hlavnému hrdinovi Buratinovi aj logisticky (ukazovaním, kadiaľ má ísť správnou cestou) zo svojho miesta pomáhali. Škoda, že hľadisko divadelnej sály nebolo zaplnené viac.


Na záver nemohla chýbal spoločná fotografia. Okrem malých divákov sa tešili aj Buratino, Pierrot, Malvína – dievča s modrými vlasmi, hovoriaci svrček, nepríjemný Karabas Tarabas, líška Alica, kocúr Basilio či korytnačka.


Marián Škuba
Tlačový referát
Mestský úrad

« späť

Zlatý kľúčik - herci Divadla A. Duchnoviča a deti MŠ Družstevná
« » Zlatý kľúčik - herci Divadla A. Duchnoviča a deti MŠ Družstevná
Zlatý kľúčik - herci Divadla A. Duchnoviča a deti MŠ Družstevná Zlatý kľúčik - divadelné predstavenie si užili aj Yeva, Dáša a Soňa, malé Ukrajinky Zlatý kľúčik v podaní Divadla A. Duchnoviča Zlatý kľúčik v podaní Divadla A. Duchnoviča Zlatý kľúčik v podaní Divadla A. Duchnoviča Zlatý kľúčik v podaní Divadla A. Duchnoviča Zlatý kľúčik v podaní Divadla A. Duchnoviča Zlatý kľúčik v podaní Divadla A. Duchnoviča Zlatý kľúčik v podaní Divadla A. Duchnoviča Zlatý kľúčik v podaní Divadla A. Duchnoviča Zlatý kľúčik v podaní Divadla A. Duchnoviča Zlatý kľúčik v podaní Divadla A. Duchnoviča Zlatý kľúčik v podaní Divadla A. Duchnoviča MŠ Družstevná MŠ Družstevná MŠ Družstevná MŠ Družstevná MŠ Družstevná

Upútavky

Voľby 2022

Voľby 2022 viac

Záznamy HNTV z rokovaní MsZ

Záznamy HNTV z rokovaní MsZ viac

Mobilná aplikácia mesta Humenné

Mobilná aplikácia mesta Humenné viac

Parkovné aj prostredníctvom APLIKÁCIE

Parkovné aj prostredníctvom APLIKÁCIE viac

Odkaz pre humenskú radnicu

Odkaz pre humenskú radnicu viac

Miestne dane a poplatky

Miestne dane a poplatky viac

UMR Humenné

UMR Humenné viac

Register dotácií schválených komisiami MsZ

Register dotácií schválených komisiami MsZ viac

PORADOVNÍK ŽIADATEĽOV O ZABEZPEČENIE POSKYTOVANIA SOCIÁLNEJ SLUŽBY

PORADOVNÍK ŽIADATEĽOV O ZABEZPEČENIE POSKYTOVANIA SOCIÁLNEJ SLUŽBY viac

Poradovník prideľovania bytov

Poradovník prideľovania bytov viac

Ministerstvo školstva

Ministerstvo školstva viac

Rekonštrukcia multifunkčného športového areálu na Laboreckej 1893/66 v Humennom

Rekonštrukcia multifunkčného športového areálu na Laboreckej 1893/66 v Humennom viac

Mesto Humenné

Kontakt:

Kukorelliho 1501/34
066 28   Humenné
Slovenská republika


Počet návštev od 18.09.2011: 6456126
Počet návštev dnes: 10565