Aktuality a oznamy » Všetky aktuality » Winter Classic 2019 « späť

Winter Classic 2019

dátum aktualizácie: 14.03.2019 | počet zobrazení: 5 651

Prvú tohtoročnú marcovú sobotu sa hokejové  tímy piateho a šiesteho ročníka Bardejova a Humenného stretli na pol ceste vo Svidníku na prvom Winter Classic (zápas pod holým nebom), kde odohrali riadne ligové stretnutia. Chlapci a dievčatá sa celý týždeň na tento netradičný zápas tešili.

Počasie chlapcom prialo. Humenskí šiestaci sa do svojho súpera pustili s odhodlaním vyhrať. Prvá tretina skončila 2:2 aj napriek tomu, že ešte sedem minút pred jej koncom Humenčania prehrávali 2:0. Hneď v úvode druhej tretiny sa ujali vedenia 2:3. V 30. minúte hrali Humenské levy v oslabení o dvoch hráčov a inkasovali vyrovnávajúci gól na 3:3. 30 sekúnd pred koncom druhej tretiny sa Bardejovčania dos­tali do vedenia 4:3. V tretej tretine hráči Bardejova často faulovali a boli 5 krát vylúčení. Vyrovnávajúci gól Humenčanov a posledný gól zápasu prišiel v 46. minúte. Stretnutie šiestakov sa teda skončilo nerozhodne 4:4.

Potom nastúpili na svoj zápas piataci, za ktorých nastúpili aj hráči štvrtého ročníka. Neprešlo ani päť minút a Humenčania vyhrávali nad miernym favoritom z Bardejova už 0:3. V šiestej minúte sa Bardejovčanom podarilo znížiť stav na 1:3, ale to bolo z ich strany v prvej tretine všetko. Druhá tretina priniesla skôr bojovnosť ako pekný hokej. V 35. minúte Bardejovčania dali kontaktný gól na 2:3. Päť minút po začiatku tretej tretiny sa Bardejovčania dočkali vyrovnania na 3:3. Humenčania však bojovali ako levy a šesť minút pred koncom stretnutia definitívne strhli víťazstvo na svoju stranu, keď zaslúžene vyhrali 3:4.

Humenskí mladší žiaci si tak mohli povedať, že prvé Winter Classic v ich živote sa im nad očakávanie vydarilo, a to hlavne zásluhou ich húževnatosti, bojovnosti a per­fektného kaučingu trénerov Mila­na Macha a Denisa Markuša na striedačke. Ďakujeme dievčatá a chlapci!

Počet návštev od 18.09.2011: 7844489
Počet návštev dnes: 10379