Aktuality a oznamy » Všetky aktuality » Tri body ostali doma « späť

Tri body ostali doma

dátum aktualizácie: 09.05.2016 | počet zobrazení: 26 926

21. kolo Humenčania odohrali na domácom ihrisku pri Mlyne s FK SOĽ, ktoré sa pohybuje v prvej polovici tabuľky. FK Soľ vie potrápiť aj mužstvá z čela tabuľky. V domácej zostave chýbal kapitán Jurov, ktorý je zranený a kapitánsku pásku prevzal Voroňák. Humenčania chcú v každom zápase bodovať naplno, nielen doma, ale aj vonku.

FK HUMENNÉ – FK SOĽ 2:0 /1:0/

Domáci vedeli, že hostia majú dobre mužstvo a hneď od začiatku sa pustili do útočnej hry. Už v druhej minúte sa o strelu pokúšal domáci Voroňák, asi z 25 metrov, no strela išla vysoko nad. O tri minúty neskôr Sališ po pravej strane potiahol útok, odcentroval na Tureka, no ten zle trafil loptu. V desiatej minúte domácim unikol hosťujúci Demčak, ktorý prudko odcentroval, no ten zachytil Šaro a bolo po šanci. Hostia sa častejšie púšťali do protiútokov a tvrdá strela Sakalu, iba tesne minula domácu bránu. V 25. minúte domáci Turek v gólovej šanci otáľal, až ho hosťujúci hráči odzbrojili. Domácemu najlepšiemu strelcovi Sališovi sa akosi nedarilo, no v 40. minúte potiahol útok, prihral C. Vasiľovi a jeho prudký center prešiel cez ruky brankárovi Uličnému, Turek dáva gól a Humenné vedie 1:0. V poslednej minúte prvého polčasu Sališ strieľal vedľa brány hosti. V druhom polčase sa hra nezmenila. Obe mužstvá sa striedali v útokoch a diváci sa báli o body. V 53. minúte, po chybe Mikloša, hráč hostí, Hricov, prudko strieľal, ale domáci brankár Vohár vyrazil na roh. Veľkú gólovú šancu mal Petričko, ktorý obišiel aj brankára hostí a namiesto strely volil prihrávku, ktorú hostia odvrátili. Hostia sa snažili vyrovnať. Najväčšiu šancu mal hráč hostí Sakala, ktorý išiel sám na brankára Vohára, no ten bravúrne zakročil, a tým zabránil gólu. V 75. minúte domáci zahrali rohový kop a Vaško hlavou dal gól. Domáci tak viedli 2:0. Hostia akoby rezignovali, ale každú možnosť využívali na strelenie gólu, no nedarilo sa im. Domáci udržali výsledok a pripísali si do tabuľky povinné tri body. Najbližší zápas Humenčania odohrajú na ihrisku v Jasenove, na ktorý vás pozývame.

Góly: Turek, Vaško. Pred 220 divákmi rozhodoval Erik Anguš – Vladímir Šipoš, Štefan Reňo. FK HUMENNÉ: Vohár – C. Vasiľ, Mikloš, Sališ, P. Vasiľ, Šaro, Krajník, Petričko, Vaško, Voroňák, Turek /striedali Lukáč, M. Babin/. Tréner Jozef Valkučák, Pavol Roman.