Aktuality a oznamy » Všetky aktuality » „Stümpelovci“ zaskočili našich hokejistov, “levy” majú cez víkend dva opraváky « späť

„Stümpelovci“ zaskočili našich hokejistov, “levy” majú cez víkend dva opraváky

dátum aktualizácie: 19.02.2018 | počet zobrazení: 3 928

Po úvodnom štvrťfinálovom zápase play-off druhej hokejovej ligy majú humenské „levy“ pre svojich fanúšikov dve správy. Ak túto sobotu 24. februára o 17.30 hod. zvíťazia na domácom ľade nad HC 96 Dynamax Nitra, pôjdeme na hokej ešte aj na druhý deň. Ak sa im to nepodarí, na účasť v semifinále a boj o postup do prvej ligy budú musieť zabudnúť.

Hrdinom úvodného sobotňajšieho štvrťfinálového zápasu bol zlatý medailista z MS 2002 Jozef Stümpel, ktorý svojimi gólmi dvakrát vyrovnával náskok našich hokejistov. Žiaľ presné zásahy Filipa Vaška a Juraja Dancsáka dokonca v oslabení pokoj na naše hokejky nepriniesli. Nitrančanov pred nedôstojnými 70 divákmi nakopol v závere druhého dejstva presilovkový gól Imricha Tarnóczyho, ktorému naň prihrával ďalší bývalý skúsený extraligista Garip Saliji.

Tomáš Petro musel striedať
Na záverečných 19 sekúnd druhej tretiny musel po zákroku na Tomáša Petra ísť do brány náhradný gólman Martina Ščambora, no neskôr sa do svojej svätyne vrátil. V tretej tretine síce mali „levy“ streleckú prevahu, no nebolo to nič platné, pretože 89 sekúnd pred koncom rozhodol domáci krídelník Peter Klobučník.

Zaváhanie spod Zobora budú môcť zverenci hrajúceho trénera Richarda Šechného napraviť už túto sobotu, keď na našom „zimáku“ budú musieť odvracať prvý mečbol Nitrančanov. Ak sa im to podarí, v nedeľu v rovnakom čase ich čaká rozhodujúci zápas tejto série.

Marek Šmida: Postúpime, kvalita je na našej strane
Aj predseda výkonného výboru MHK Marek Šmida verí, že naši hokejisti potešia svojich fanúšikov dvoma víťazstvami. Jedinou vráskou na čele je preňho zranenie nášho gólmana Tomáša Petra, ktorý dochytal sobotňajší zápas v obrovských bolestiach po strete s nitrianskym útočníkom.

„Tomáša musím veľmi pochváliť ako hrdinsky zvládol tretiu tretinu. Musí ešte ísť na magnetickú rezonanciu, no verím, že v sobotňajšom a nedeľňajšom zápase bude môcť nastúpiť a aj vďaka jeho zákrokom postúpime. Teraz v Nitre sme hrali dobre len v prvej tretine, v tých ďalších to už bolo horšie. Bol to náročný zápas, lebo tam neboli takmer žiadni diváci a na takú tichú atmosféru vôbec nie sme zvyknutí. Chlapci sa už tešia, že ich cez víkend tak ako tradične poženú dopredu hlasivky našich skvelých divákov. Hráčska kvalita je jednoznačne na našej strane. Dúfam, že to dokážeme v oboch zápasoch a postupom potešíme všetkých divákov,“ povedal Marek Šmida.

HC 96 Dynamax Nitra – MHK Humenné 4:2 (1:1, 2:1, 1:0) – stav série: 1:0
Góly: 20. Stümpel (Dobrý, Šuba), 33. Stümpel (Megyesi), 37. Tarnóczy (Saliji), 59. Klobučník – 3. Vaško (Šechný), 27. Danscák (Kmiť).
Strely: 33:44. Vylúčenia: 6:7 na 2 min., navyše Klouda 10 min. OT za nešportové správanie. Presilovky: 2:0. Oslabenia: 0:1. Pred 70 divákmi rozhodovali: Jančík – J. Konc ml., Hronský.
Zostava MHK Humenné: Petro – Buraľ, Ficko, Ondrej, Kubát, Pástor, Danko, Maury, Suvák – Fedorko, Šechný, Vaško – Bartoš, Klouda, Tomas – Mach, Danscák, Kmiť – Dzoba, Markuš.

Počet návštev od 18.09.2011: 7844226
Počet návštev dnes: 10116