Aktuality a oznamy » Všetky aktuality » Starší žiaci a viacbojári úspešní na regionálnych Majstrovstvách kraja v Košiciach « späť

Starší žiaci a viacbojári úspešní na regionálnych Majstrovstvách kraja v Košiciach

dátum aktualizácie: 12.06.2019 | počet zobrazení: 3 149

Východoslovenský atletický zväz zorganizoval po úvodných kolách družstiev žiakov majstrovstvá jednotlivcov. Naši členovia 1. Atletického klubu Humenné sa zlepšovali z kola na kolo, a to potvrdili aj na regionálnych majstrovstvách. Počas pretekov prebiehali aj majstrovstvá kraja mladších žiakov a žiačok vo viacboji, kde sme mali želiezka na medaile.

Ondrej Vrábeľ ako halový majster Slovenska a Slovenský rekordér vo viacboji/päťboj/ nedal súperom šancu. Disciplíny 60m prekážok, skok do diaľky, hod kriketovou loptičkou, 60m, a beh na 600m preveril všetkých pretekárov. Celkovým súčtom po poslednej disciplíne získal prvý titul majstra kraja so súčtom bodov 2309, kde druhý v poradí mal 1972. Ondrej si zároveň vytvoril v niektorých disciplínach osobné rekordy no dalo sa ešte viac, potenciál na to má a do Majstrovstiev Slovenska vo viacboji to ešte predvedie. Mladší žiaci individuálne majstrovstvá Slovenska nemajú, iba viacboj, tak je to super ukazovateľ, že Ondrej je na Slovensku najlepší a vedie Slovenské tabuľky.

Prvýkrát sa do pretekov zapojil aj ďalší pretekár Tobiáš Babjarčík. Tobiáš mal úvodné svoje preteky a siedme miesto nebolo až také zlé. V niektorých disciplínach päťboja prekvapil a určil si svoje smerovanie v atletike.

Naše vytrvalkyne prekvapili aj vo viacboji. Ukázali svoju všestrannosť a medaily potešili nielen mňa ako trénera, ale hlavne ich. Natália Bobaľová bojovala od začiatku až do konca, a to jej vynieslo v poslednej vytrvalostnej disciplíne medailu. Nielen medailu, ale super osobné rekordy v šesťdesiatke, 600m, skoku do diaľky a hode kriketovou loptičkou. Druhé miesto a súčet bodov 2399. Michaela Ivančová si počínala tak ako Natália výborne a tretie miesto bol super výsledok so súčtom bodov 2262. Naši členovia ovládli viacbojárske preteky v Košiciach.

Nové mená členov 1. Atletického klubu Humenné sa ukazujú na stupňoch víťazov opäť v mládežníckych kategóriách.

Daniel Orlej sa výkonnostne posúva z pretekov na preteky, čo potvrdil aj na tristometrovej trati. Časom 41,44 nedal súperom šancu, no jeho osobné maximum je na hodnote 40,58. čakáme čas pod štyridsať sekúnd. Daniel ešte súperil v behu na 800m a pridal ešte tretie miesto osobným rekordom 2:17,18.

Bianka Polovková je skokan roka s osobnými rekordmi. Časom 45, 39 sekúnd, nedala súperkám šancu a zvíťazila na 300m. Bežala aj 2000 m a skončila na druhom mieste osobným rekordom 7:41,28.

Janka Mihaľková zvíťazila v behu na 800m v osobnom rekorde 2:38,33. Momentálne jej patrí 5. miesto na Slovensku čo je super. Miška Ivančová je na druhom mieste v osemstovke.

Daniel Matejko v skoku do diaľky doletel na 545 cm a druhé miesto bolo zaslúžené, hlavne po tom ako ju Daniel začal brať vážne. Zlepšenie z haly o osemdesiat centimetrov hovorí za všetko. Osobný rekord zabehol aj na 60m s časom 7,97 s stačilo to na šieste miesto.

Miška Černegová v behoch na prekážkach si vybojovala dve medaily. V 300m pr. si vybojovala druhé miesto a v 100 m prek. skončila na tretom mieste.

Ema Cipková v dvoch disciplínach vybojovala tretie miesta a vytvorila si osobné rekordy. V chôdzi si časom 20:48,74 posunula osobné maximum o 12 sekúnd. Na 300 m prek. časom skončila za Miškou Černegovou o dve sekundy.

Veronika Matuščáková hoci nevybojovala medailu, veď je ešte len mladšia žiačka, v behu na 60 m si posunula osobný rekord konečne pod deväť sekúnd na výsledných 8,99 s. V behu na 150 m to bolo ešte lepšie na 21,41s a celkové 6. miesto. Momentálne je na deviatom mieste v Slovenských tabuľkách čo je super. Tohto roku by to mohlo byť aj pod 21 s. Veronika na to má, len tak ďalej.

Štafeta chlapcov 4×300 m si vybojovala prvé miesto a porazila chlapcov z Bardejova o sedem sekúnd. Zloženie našej štafety: Orlej, Matejko, Basoš a Lokšík. Momentálne tretí v Slovenských tabuľkách.

Štafeta dievčat 4×300m skončila opačne ako chlapčenská a porazili nás dievčatá z Bardejova tesne o tri sekundy. Zloženie našej štafety: Mihaľková, Černegová, Cipková, Polovková.

Na pretekoch sa zúčastnili aj naši ďalší členovia, a to Marián Tovarňák v behu na 150 m skončil na siedmom mieste. V behu na 60 m si vytvoril osobné maximum na 8,16. Na 300 m prek. sa mu až tak nedarilo a opatrným behom skončil na 6. mieste. Tu sa čakalo viac, možno aj medaila…, len len len. Martin Basoš v behu na 150 m mal malé zaváhanie v záverečnom dobehu na 150 m, čo ho možno stála medailu. Čas je nepodstatný no viedol do posledných metrov a pád tesne pred šachovnicou ho veľmi mrzel, bolo by to pod 19 sekúnd, a to by bolo super. Nič nekončí a Martin vie, že na to má a ďalšie preteky nám to ukáže. Emanuel Baránek v behu na 800 m dobehol na 6. mieste. Ján Lokšík v behu na 800 m dobehol na piatom mieste. Hanka Krajníková v skoku do výšky skočila 125 cm a skončila na 6. mieste.

Text a foto: Marek Lučka, tréner

Počet návštev od 18.09.2011: 7843937