Aktuality a oznamy » Všetky aktuality » Sitarčíkov kapitánsky debut premenili Humenčania na trojbodový zisk v Giraltovciach « späť

Sitarčíkov kapitánsky debut premenili Humenčania na trojbodový zisk v Giraltovciach

dátum aktualizácie: 15.10.2018 | počet zobrazení: 3 662

Aj s novým kapitánom Františkom Sitarčíkom, pre ktorého to bola premiéra na tomto poste, uspeli futbalisti FK Humenné v nedeľu na trávniku predposledných Giraltoviec. Vďaka štvrtému čistému kontu za sebou si ešte viac upevnili 3. priečku v treťoligovej tabuľke.

V prvom polčase nevideli diváci na giraltovskom trávniku príliš mnoho šancí. Futbalovejší Humenčania sa mali problém presadiť proti zhustenej obrane domácich. Aj preto sa počas úvodných 45 minút nerozvlnila ani jedna sieť.

Gólovým hrdinom opäť Radovanović
Giraltovčania prvýkrát vážnejšie pohrozili až začiatkom druhého polčasu, no ich strelecký pokus skončil vedľa Klamárovej brány. Skóre sa menilo v 64. minúte, keď náš kanonier Predrag Radovanovič využil center z ľavej strany a jeho šikovná hlavička napokon znamenala jediný gól zápasu.

Srbský útočník mohol pridať aj „poisťovací“ gól, keď obišiel domáceho gólmana, no z veľkého uhla už presne nezakončil. Ďalšie veľké šance nevyužil Lukáš Krajník a v závere ani striedajúci Cyril Vasiľ, a tak sa zápas skončil našim najtesnejším víťazstvom.

Aj v ďalšom zápase nastúpia zverenci Punišu Memedoviča na trávniku súpera. Už túto sobotu o 14.00 hod. si zmerajú sily s nováčikom z Márie Huty, ktorý je zatiaľ v tabuľke na 12. mieste.

MFK Slovan Giraltovce – FK Humenné 0:1 (0:0)

Góly: 64. Radovanović
ŽK: 28. Kuriplach, 90. Chovanec – 66. Andrić, 83. Ruskovský. Pred 200 divákmi rozhodovali: Štefan Molitoris – Dávid Capik, Tomáš Baksay.
Zostava FK Humenné: Martin Klamár – Nikola Laković, Lukáš Krajník, Jakub Bialončík, Slobodan Andrić, Peter Kokočák (74. Cyril Vasiľ), Marián Dolutovský (90. Dárius Popik), Marek Zlacký (78. František Dolutovský), František Sitarčík, Pavol Ruskovský, Predrag Radovanović.

Simon Nináč nastrieľal 10 gólov Trebišovu
Cez víkend sa hrali aj zápasy v mládežníckych kategóriách. V nadstavbovej časti o postup v II. lige Východ podľahli starší dorastenci FK Humenné (U19) svojim rovesníkom zo Spišskej Novej Vsi 0:3 (0:1). Mladší dorastenci (U17) s rovnakým súperom remizovali 1:1 (0:1). Prvoligoví starší žiaci žiaľ úspešne nezavŕšili obrat v Trebišove, keď prvopolčasový výsledok 0:2 otočili na 3:2. O všetky body prišli gólom do svojej siete v poslednej minúte zápasu. Úspešnejšia bola (U14), ktorá rovnakého súpera porazila 2:1 (2:0).

Trebišovčania nebudú v dobrom spomínať ani na sobotňajšie zápasy v Humennom. Ich mladší žiaci (U13) podľahli našim farbám 10:1 (4:0). Naša U12 si na nich takisto zlepšila skóre, keď hráčom z Dolného Zemplína nasúkala priemerne jeden gól za tri minúty aj vďaka 10 presným zásahom Simona Nináča. Zápas skončil našim vysokým víťazstvom 23:2 (8:0). Potešili nás staršie žiačky (U15), ktoré v II. lige Východ poslali domov MFK Snina s debaklom po výsledku 6:0 (3:0).

Staršie žiačky FK Humenné (U15) pod vedením trénera Alexandra Bochyna momentálne vedú tabuľku II. ligy skupiny Východ.

Počet návštev od 18.09.2011: 7845880
Počet návštev dnes: 11770