Aktuality a oznamy » Všetky aktuality » Sezóna 1. TC Humenné v roku 2019 bola bohatá na víťazstvá « späť

Sezóna 1. TC Humenné v roku 2019 bola bohatá na víťazstvá

dátum aktualizácie: 26.11.2019 | počet zobrazení: 1 925

Prečítať nahlas

1.Tenisový klub Humenné je občianske združenie, ktorého hlavnou úlohou je rozvoj tenisu v meste a prostredníctvom výchovy talentovanej mládeže od piatich rokov, s cieľom naučiť hrať tenis čo najviac občanov a z talentovaných vychovať vrcholových športovcov. Záujmom klubu je utvárať podmienky aj pre rekreačný tenis mládeže a dospelých. Tréningový proces mládeže zabezpečuje 7 trénerov, v zimnom období je to formou prenájmu tenisovej haly a telocvične základných škôl.

Klub prevádzkuje spolu 11 dvorcový tenisový areál, 2 mestské tenisové ihriská na Sídlisku III, a od januára do marca aj tenisovú pretlakovú halu. V tomto roku zorganizoval celoslovenské turnaje jednotlivcov v dvojhrách a štvorhrách pre mládežnícke kategórie chlapcov a dievčat (KIA cup, Glanz cup, PPC cup a regionálne majstrovstvá mladších žiakov a mladších žiačok). Okrem iného usporiadali oblastné kolo detského DAVIS a FED CUPu do 10 rokov a regionálne kolo v detskom DAVIS a FED CUPe do 8 rokov. Družstvo domácich chlapcov v kategórii do 10 rokov v DAVIS CUPe postúpilo až do celoštátneho finále, v ktorom obsadili 5 miesto.

Počas prázdnin klub zorganizoval Letný detský tenisový camp. V spolupráci so základnými školami organizoval aj tenisové krúžky na školách a školám poskytol od Slovenského tenisového zväzu (STZ) základné tenisové vybavenie. 1. Tenisový klub sa tiež prihlásil do projektu STZ „Dajte deti na tenis“.

Tenisti štartujú na rôznych tenisových turnajoch jednotlivcov v dvojhre a štvorhre. Mnohí z nich turnaje vyhrali, resp. umiestňovali sa na popredných miestach. Najúspešnejšími hráčmi v roku 2019 boli: