Aktuality a oznamy » Všetky aktuality » Šesťzápasová séria futbalistov bez prehry skončila v Gelnici, úvodný gól sme dostali cez dieru v sieti « späť

Šesťzápasová séria futbalistov bez prehry skončila v Gelnici, úvodný gól sme dostali cez dieru v sieti

dátum aktualizácie: 22.10.2018 | počet zobrazení: 3 499

Takmer dvojmesačná séria futbalistov FK Humenné bez prehry v III. lige skupiny Východ sa prekvapujúco skončila uplynulú sobotu na ihrisku AŠK Mária Huta, kde podľahli 0:2.

Poltucet zápasov nepoznali zverenci Punišu Memedoviča pocit prehry. Tentoraz bol nad ich sily nováčik z obce pri Gelnici, ktorý hrá svoje zápasy v okresnom meste. Na značne rozbitom ihrisku sa ako prví presadili domáci. Tí tesne pred záverom I. polčasu skórovali šťastnou hlavičkou útočníka Figúra, ktorá doslova prepadla cez dieru v sieti Klamárovej brány. Rozhodcovia však napokon gól správne uznali.

Lakovićova druhá žltá pochovala nádeje na zvrat
Hneď na začiatku druhého polčasu musel po druhej žltej karte odísť z ihriska náš obranca Nikola Laković. To výrazne skomplikovalo úsilie Humenčanov o vyrovnanie. Šance na zmenu skóre sme síce mali, no v 76. minúte si aj napriek pekným nožničkách nemohol zakričať gól obranca Jakub Bialončík a o 6 minút na to ani útočník František Sitarčík. Naopak, počas nášho náporu sme inkasovali aj druhýkrát po góle domáceho Halušku. V samom závere sa už výsledok nepodarilo prikrášliť ani kanonierovi Predragovi Radovanovićovi, ktorý svoje sólo do gólu nepretavil.

Aj napriek tejto prehre sme v tabuľke zostali na 3. priečke za vedúcimi Košicami a Vranovom. V nasledujúcom 15. kole sa túto sobotu o 14.00 hod. stretneme na našom štadióne s FK Noves Spišská Nová Ves.

AŠK Mária Huta – FK Humenné 2:0 (1:0)

Góly: 42. Figúr, 87. Haluška.
ŽK: 45. Labun, 64. Angelovič – 26. Laković, 89. F. Dolutovský. ČK: 47. Laković (po druhej žltej karte za faul). Pred 96 divákmi rozhodovali: Peter Knap – Cyril Juhás, Ivana Lešková.
Zostava FK Humenné: Martin Klamár – Nikola Laković, František Dolutovský, Lukáš Krajník, Jakub Bialončík, Slobodan Andrić, Peter Kokočák (70. Dárius Popik), Cyril Vasiľ ©, Marián Dolutovský, František Sitarčík, Predrag Radovanović.

Mládežníci cez víkend s jediným bodom
Ani našim mládežníckym celkom sa cez víkend veľmi nedarilo. Starší dorastenci (U19) podľahli v Lipanoch Odeve 0:2 po rovnakom polčase, mladší dorastenci podľahli rovnakému súperovi 2:3 (0:2). Bez bodu sa z trávnika FC Košice v Barci porúčali aj naši starší žiaci. U15 podľahla svojim košickým rovesníkom 0:7 (0:3). U14 dokázala bezgólový priebeh udržať len v I. polčase, v tom druhom im už Košičania nastrieľali tri góly. Mladší žiaci (U12) na ihrisku Pri Mlyne nestačili na FC Košice 0:2 (0:0). O rok mladšia (U13) prehrala s tým istým súperom 1:18 (0:7).

Staršie žiačky stratili trojgólové vedenie
Jediný bodík z celého víkendu získali naše staršie žiačky, ktoré aj napriek trojgólovému vedeniu iba remizovali s MFK Vranov nad Topľou 3:3 (2:0). Druholigové zverenkyne Alexandra Bochyna sú tak stále našim jediným tímom, ktorý kraľuje v tabuľke svojej súťaže.

Kuriózny úvodný gól Márie Huty podľa videozáberu predsa len skončil v sieti nášho gólmana Martina Klamára. Foto: vsfz.futbalnet.sk

Počet návštev od 18.09.2011: 7874240