Aktuality a oznamy » Všetky aktuality » Šechný a spol. zničili Dubnicu, o víťazovi druhej hokejovej ligy sa rozhodne budúcu sobotu « späť

Šechný a spol. zničili Dubnicu, o víťazovi druhej hokejovej ligy sa rozhodne budúcu sobotu

dátum aktualizácie: 20.03.2017 | počet zobrazení: 28 162

Tak sa to v sobotu predsa podarilo! Naši hokejisti naplno využili výhodu domáceho prostredia a hnaní zaplneným hľadiskom, zdolali v dramatickom finále II. ligy MHK Dubnicu o tri góly. O víťazovi druhej ligy tak rozhodne až tretí finálový zápas, ktorý sa uskutoční v sobotu 25. marca o 17.30 h na neutrálnom ľade v Dolnom Kubíne.

Našim chlapcom vyšlo už prvé striedanie v zápase, keď po 42 sekundách skóroval skúsený krídelník Jaroslav Kmiť. Po ďalších góloch Filipa Vaška a Juraja Dancsáka, sa už v 11. minúte musel z hosťujúcej bránky porúčať Dovina, ktorého nahradil Krajča. Dovina pritom v predchádzajúcom zápase nepustil za svoj chrbát ani jednu z 39 striel našich hokejistov. Náš výborný výkon v prvej tretine ešte zaklincoval gólom na 4:0 obranca Martin Tkáč.

V druhej tretine ožili zverenci bývalého známeho trenčianskeho hokejistu a dnes dubnického trénera Jána Pardavého, ktorí troma gólmi v priebehu siedmych minút zdramatizovali stretnutie. Na viac sa ale našťastie nezmohli, hoci boli v druhej polovici zápasu strelecky aktívnejší. Humenčanom zahral v polovici záverečného dejstva do karát aj desaťminútový osobný trest najväčšej hviezdy hostí, exreprezentanta Branislava Jánoša.

Počas jeho pobytu na trestnej lavici rozburácal v 56. minúte takmer vypredané hľadisko presilovkový gól nášho hrajúceho trénera Richarda Šechného a definitívu rozhodujúceho tretieho zápasu potom priniesol gól útočníka Juraja Faitha 37 sekúnd pred koncom.

V tretinových prestávkach sa pred 2 480 divákmi na Zimnom štadióne v Humennom predstavili na ľade malí hokejisti z MHK Humenné. Rozhodovali: Mihaľov, Žák – Homola, Hric.

MHK Humenné – MHK Dubnica nad Váhom 6:3 (4:0, 0:3, 2:0) – stav série 1:1
Góly:  1. Kmiť (Vaško, Šechný), 5. Vaško (Tkáč, Šechný), 11. Dancsák (Klouda, Tartaľ), 16. Tkáč (Šechný, Kmiť), 56. Šechný (Kmiť, Vaško), 60. Faith (Šechný, Vaško) – 22. Mikuš, 27. Jánoš, 29. Kanaet.

Vylúčení: 5:7, navyše Jánoš (Dubnica) na 10 minút za nešportové správanie, presilovky 2:1, oslabenia 0:1, strely na bránku 22:29. Pred 2480 divákmi rozhodovali Mihaľov, Žák – Homola, Hric.

MHK Humenné: Petro – Briják, Tkáč, Tartaľ, Buraľ, Ficko – Vaško, Šechný, Kmiť – Dancsák, Klouda, Faith – Schnelly, Čopák, Mach – Dzoba, Suvák.

MHK: Dovina (11. Krajča) – M. Mikuš, Pozník, Satina, Baron, Hrehuš, Tichý, Švec – Kanaet, Melichárek, Trenčan – Brandis, Kuric, Jánoš – Kazda, Kotlárik, P. Trokan – Hanták, Mikula.

Počet návštev od 18.09.2011: 7844019