Aktuality a oznamy » Všetky aktuality » Rekordná návšteva 1350 divákov videla na našom futbalovom štadióne víťazstvo Košíc « späť

Rekordná návšteva 1350 divákov videla na našom futbalovom štadióne víťazstvo Košíc

dátum aktualizácie: 30.08.2018 | počet zobrazení: 14 316

Futbalisti z FC Košice pretrhli včera štvorzápasovú víťaznú šnúru našich futbalistov. Doposiaľ rekordná treťoligová návšteva na východe (1350 divákov) sa gólu v sieti hostí nedočkala.

Hráči FK Humenné boli najväčšiemu ašpirantovi na postup vyrovnaným súperom prakticky v celom priebehu stretnutia. O úvodný gól v našej sieti sa po 20 minútach hry postaral skúsený útočník hostí Filip Serečin. Ten „ofsajdovo“ doklepol do brány center svojho spoluhráča Vyshnevskyiho, ktorý sa odrazil od žrde Voharovej brany. O päť minút na to mohlo byť vyrovnané. Center z našej polovice od Vladimíra Voroňáka si výborne spracoval Predrag Radovanović, obtočil sa okolo obrancu hostí, no jeho strelu „tečovanú“ ešte gólmanom Pulenom stihol tesne pred bránkovou čiarou odkopnúť do bezpečia kapitán hostí Dobias.

O oba góly hostí sa postaral skúsený Serečin, diváci sa márne dožadovali dvoch penált

Známe nedáš – dostaneš sa potvrdilo o ďalších 5 minút, keď si opäť Serečin zbehol do našej šestnástky a krížnou strelou nedal šancu nášmu brankárovi Voharovi. V závere polčasu v priebehu 10 sekúnd spálili tri obrovské šance aj vďaka výborne chytajúcemu Pulenovi postupne Voroňák, František Sitarčík a Dárius Popik. Tesne pred odchodom do kabín mlčala aj napriek protestom divákov píšťalka hlavného rozhodcu po faule Vancáka na Voroňáka v šestnástke hostí.

Diváci mohli mať ťažké srdce na rozhodcu aj v druhom polčase, keď sa dožadovali ďalšej penalty. Ďalšie šance na oboch stranách už góly nepriniesli, a tak sa dohrávaný šláger 2. kola skončil našou prehrou.

Budúcu stredu hráme doma pohárový zápas s Vranovom

Treťoligové bodové konto si v tabuľke zatiaľ „štvrtý“ zverenci trénera Punišu Memedoviča budú môcť vylepšiť až 8. septembra v domácom zápase so Stropkovom, keďže plánovaný nedeľňajší duel v Rožňave sa kvôli odstúpeniu tohto mužstva zo súťaže nebude hrať. Medzitým čaká futbalistov FK Humenné pohárový zápas, keď v 3. kole Slovnaft cupu privítame v stredu 5. septembra o 16.30 hod. na našom trávniku v derby stretnutí MFK Vranov nad Topľou.

FK Humenné – FC Košice 0:2 (0:2)

Góly: 21. a 31. Serečin.

ŽK: 66. Vancák (FC Košice). Pred 1350 divákmi rozhodoval Peter Ličko.

Zostava FK Humenné: Dominik Vohar – František Dolutovský, Nikola Laković, Marek Zlacký, Slobodan Andrić, Peter Kokočák, Vladimír Voroňák (80. Marián Dolutovský), Dárius Popik (87. Marcel Balog), Cyril Vasiľ, Predrag Radovanović, František Sitarčík.

Mládežníci víťazne v Kežmarku

Futbalových fanúšikov v Humennom potešili včera výsledky našich mládežníckych celkov. Starší dorastenci (U19) zvíťazili v Kežmarku 7:0 (2:0) po dvoch góloch Mihalčina a Mattu, po jednom presnomn zásahu pridali Havlíček, Čeremeta a Kridla. Schuti si u rovnakého súpera zastrieľali aj mladší dorastenci (U17), ktorí zvíťazili 6:1 (2:0). O tri góly v sieti 1. MFK Kežmarok sa zaslúžil svojim hatrikom Adam Kičina, ďalšie pridali Lopanič, Barančík a Bobela.

Počet návštev od 18.09.2011: 7846057
Počet návštev dnes: 11947