Aktuality a oznamy » Všetky aktuality » Radovanovičov hetrik odrovnal Záhradné, naši futbalisti sú naďalej prví v tabuľke « späť

Radovanovičov hetrik odrovnal Záhradné, naši futbalisti sú naďalej prví v tabuľke

dátum aktualizácie: 09.04.2018 | počet zobrazení: 4 274

Futbalisti FK Humenné sú opäť o krôčik bližšie k treťoligovým bránam. V nedeľu popoludní po kvalitnom výkone zdolali FK Záhradné na ich ihrisku rozdielom štyroch gólov. V tabuľke IV. ligy Sever majú pred druhým béčkom Popradu naďalej 11-bodový náskok.

Priebeh zápasu pre našu stránku skomentoval manažér FK Humenné Martin Polák. „Od začiatku sme hrali aktívne, keď už v 2. minúte si zabehol za obranu domácich Voroňák a jeho strelu musel brankár vyraziť. V 8. minúte sa nepodarilo usmerniť Popikovi center z ľavej strany. Chybnú rozohrávku súpera vystihol aktívny Voroňák, ktorý vnikol do šestnástky, kde bol zastavený nedovoleným spôsobom. Následne nariadený pokutový kop s prehľadom premenil v 15. min. strelou po zemi Sališ – 0:1.“

Hostia boli aj naďalej aktívni. Voroňákov jemný center u priameho kopu našiel hlavu Radovanoviča, ktorý ho usmernil hlavou do siete a v 35. minúte sme už viedli o dva góly.

„Ďalšiu chybnú prihrávku domácich zachytil Voroňák, ktorý opäť poslal Radovanoviča v 44 min. do šance – 0:3. Prvý polčas ešte preveril konštrukciu brány strelou z otočky do brvna súpera Sališ. V druhom polčase stanovil hetrikom konečný výsledok v 74 minúte na 0:4 opäť Radovanovič, keď sa dokázal presadiť cez domácich obrancov,“ dodal Martin Polák.

Deprimovaní domáci nezvládli záver zápasu, dvaja ich hráči dostali červenú kartu
Záver zápasu sa žiaľ zásluhou domácich zmenil skôr na iný šport. Najprv Miženko svojim čelom „otestoval“ po predchádzajúcej slovnej výmene čelo nášho útočníka Radovanoviča a následne Gomulec nešportovo udrel rukou do hlavy ďalšieho nášho hráča, za čo obaja ich hráči putovali predčasne pod sprchy. Hoci ŠK Záhradné dohralo zápas už len s 8 hráčmi v poli a brankárom, celkové skóre sa nezmenilo.

ŠK Záhradné – FK Humenné 0:4 (0:3)

Góly: 35., 44. a 74. Radovanovič, 15. Sališ (z pokutového kopu)
ŽK: 22. Straka, 34. Konžura, 63. Miženko – 17. Vasiľ, 42. Manojlovič, 87. Radovanovič, 90. Vohar, 90. F. Dolutovský. ČK: 87. Miženko (po druhej žltej) a 90. Gomulec (udretie súpera rukou do hlavy nadmernou silou) – obaja Záhradné. Pred 150 divákmi rozhodovali Dávid Mano – Marcel Bochnovič, Pavol Tóth.
Zostava našich: Dominik Vohar – Branislav Manojlovič, Nikola Lakovič, František Dolutovský, Jakub Bialončik, Norbert Sališ (77. Miroslav Porvazník), Cyril Vasiľ © (84. Ladislav Stachura), Vladimír Voroňák (81. Marián Dolutovský), Predrag Radovanovič, Dárius Popik, František Sitarčík.

Počet návštev od 18.09.2011: 7771025