Aktuality a oznamy » Všetky aktuality » Prvý hokejový mečbal nevyužitý « späť

Prvý hokejový mečbal nevyužitý

dátum aktualizácie: 01.03.2020 | počet zobrazení: 2 332

Prečítať nahlas

Hokejisti HC 19 Humenné prvýkrát v sezóne prehrali na svojom ľade, čo znamená, že postupový mečbal vo východniarskom finále 2. hokejovej ligy nevyužili. Ďalšiu príležitosť majú v nedeľu o 17:00 hod.

Po dvoch výhrach na Gemeri (7:2 a 5:3) sa ujali humenské „levy“ vedenia v sérii hranej na tri víťazstvá 2:0. Opäť sa potvrdilo, že posledný krok býva najťažší. V zápase ich akoby až príliš ťažila psychika a jeden gól bol na úspech málo. Vo farbách Rimavskej Soboty sa presadili ruskí legionári.

HC 19 Humenné – R. Sobota 1:2 (1:1,0:0,0:1)

Stav série: 2:1
Góly: 15. Mesaroš (Nagy, Hopkovič) – 9. Vilchinskiy, 49. Spiridonov
Strely: 36:29
Vylúčenia: 7:6 na 2 min., navyše Buraľ – Stríž na 10 min.
presilovky: 1:1
oslabenia: 0:0
Rozhodovali: Korba, Smerek – Pavlotty, Regenda
Divákov: 1 251
HC 19: Riečický – Buraľ, Ondrej, Maury, Ficko, Novický, Hopkovič, Lopuchovský, Ivanov – Jendruš, Markuš, Ištocy, Vaško, Šándor, Šiňanský, Nagy, Mesaroš, Horvat, Fedorko, Fajčák, Hamráček. Tréner: Milan Staš.

Tretie východniarske finále sa začalo obojstranne opatrne. Hra bola síce plynulá, málo sa prerušovalo, ale vyložené šance neprichádzali. V 7. min. po rýchlych vylúčeniach sa hralo 4 na 4, keď spravila humenská striedačka chybu, dostali Gemerčania výhodu presilovky 4 na 3, ktorú Vilchinskiy po 28 sekundách aj využil – 0:1. Vyrovnanie sa zrodilo v 14. min., tiež v presilovke (klasickej 5 na 4), keď v sieti skončila strela Mesaroša od modrej čiary – 1:1. Gól „levov“ povzbudil, na brankára Križana sa začali sypať strely (12:8), stav sa však už v I. tretine nezmenil. Do druhého dejstva vstúpili domáci v presilovke, Gemerčania aj so šťastím odolali. Rovnakú výhodu mal aj súper, i keď humenská štvorica bola na ľade dlho, odolala. V 29. min. pálil spomedzi kruhov švihom Ivanov, Križan bol na mieste, na druhej strane nepríjemný pokus Šagáta vytesnil Riečický. Snahu „levom“ uprieť nemožno, nebol to však uvoľnený výkon. V 33. min. sa vo vlastnom oslabení dostal do dobrej palebnej pozície Buraľ, puk skončil vo výstroji Križana. V 35. min. pri domácej presilovke bol nepríjemne narazený Fedorko, i keď z ľadu schádzal s bolesťami, do hry zasiahol. V 39. min. zachytil Koštial rozohrávku Riečického, avšak humenský gólman svoje zaváhanie odčinil zákrokom. V samom závere II. tretiny podržal svojich troma super zákrokmi Križan. Stav ostal po 40 minútach nezmenený. Do III. tretiny vstúpili hostia živo, teč Šagáta len o centimetre minul bránu. V 47. min. sa dostali do prečíslenia 2 na 1 Nagy a Mesaroš, ktorého strelu stačil Križan zneškodniť betónom. V 49. min. prenikol cez humenskú obranu Spiridonov a hľadisko zmĺklo – 1:2. A mohlo byť ešte horšie po strele Moroza či brejku Škantára – v oboch prípadoch zasiahol Riečický. V 55. min. zahoreli vášne Buraľ vs. Stríž, pre ktorých skončil zápas predčasne. V 58. min. usadol na lavicu hanby hosťujúci Škantár, záver teda tvorila humenská presilovka, minútu pred sirénou odišiel z ľadu aj Riečický, takže sa hralo 6 na 4. Vytúžené vyrovnanie neprišlo, v čase 59:57 nezasunul puk spoza brány za Križana Hamráček…