Aktuality a oznamy » Všetky aktuality » Prijatie zástupcov FC Ruch Brest u primátora mesta « späť

Prijatie zástupcov FC Ruch Brest u primátora mesta

dátum aktualizácie: 30.09.2019 | počet zobrazení: 2 510

Prečítať nahlas

Vo štvrtok 26. septembra 2019 prijal primátor mesta Miloš Meričko za prítomnosti poslanca VÚC a MsZ Ivana Hoptu, poslanca MsZ Juraja Vaňa, vedúcej odboru školstva, kultúry, mládeže a športu Jany Vasilcovej a zástupcu referátu športu Petra Mižáka troch predstaviteľov bieloruského futbalového klubu FC Ruch Brest. Hostia informovali zástupcov mestskej samosprávy o svojom klube, o jeho histórii, o dosiahnutých výsledkoch, ale aj o tom, aké pocity mali počas návštevy v našom meste.

FC Ruch Brest u primátora mesta 2019

Oficiálne prijatie troch zástupcov FC Ruch Brest na humenskej radnici, bolo záverom ich návštevy v našom meste.
FC Ruch Brest za tri roky postúpil z oblastnej súťaže až do II. bieloruskej ligy, ktorú hrá 15 mužstiev a Ruch je v súčasnosti na 5. mieste s ambíciami postúpiť do najvyššej bieloruskej futbalovej súťaže. Do I. ligy postupujú totiž prvé dve mužstvá a tretie hrá kvalifikáciu. Mužstvo má 23 členný káder a ďalších 10 členov realizačného štábu tvoria – tréneri, lekári, maséri, manažéri. Trénerom Ruchu je 36 násobný reprezentant ZSSR a neskorší reprezentant Bieloruska, účastník MS vo futbale v roku 1990 v Taliansku, Majster športu ZSSR Andrej Zygmantovič, ktorý bol v rokoch 1992 a 1994 vyhlásený za najlepšieho futbalistu Bieloruska.

FC Ruch Brest_zápas 2019

Humenským priaznivcom futbalu možno pripomenúť, že deň predtým, teda v stredu 25. septembra na humenskom štadióne bol na programe kvalitný zápas medzi domácim mužstvom FK Humenné a účastníkom druhej bieloruskej ligy FC Ruch Brest.
V prvom polčase boli lepší hostia, o čom svedčil aj polčasový výsledok 0:2. A keď pridali v 51. min. tretí gól, zdalo sa, že domáci utrpia krutú prehru. V 62. min. však rozhodca vylúčil hosťom za hrubý faul hráča Jesukieviča, domáci z pokutového kopu znížili na 1:3 a keď v 82. min. pridali druhý gól, zápas bol do poslednej sekundy veľmi zaujímavý. Podľa domácich, humenskí hráči by si za dobrý výkon v druhom polčase remízu aj zaslúžili.

Text: Ľuboš Ondovčin