Aktuality a oznamy » Všetky aktuality » Popradské „béčko“ odklialo s veľkým šťastím humenské hradby, neuspeli ani dorastenci « späť

Popradské „béčko“ odklialo s veľkým šťastím humenské hradby, neuspeli ani dorastenci

dátum aktualizácie: 02.05.2018 | počet zobrazení: 24 577

Prečítať nahlas

Až v 22. kole IV. ligy Sever vyšli futbalisti FK Humenné bodovo naprázdno. Prvú prehru v tomto ligovom ročníku im pred peknou diváckou kulisou pripravili hráči popradského „béčka“.

Podtatranci prišli na náš štadión posilnení o poltucet hráčov druholigového A-tímu bojujúceho o postup do najvyššej súťaže, ktorí v sobotu hrali, resp. boli na súpiske pri ich víťazstve 2:0 s Novým Mestom nad Váhom. Humenskí diváci tak mali možnosť vidieť v akcii asi najkvalitnejší tím za posledné roky. Hoci hernou kvalitou išlo o dva vyrovnané tímy, zverenci trénera Punišu Memedoviča nepustili hostí po väčšinu zápasu prakticky k žiadnej väčšej šanci.

Vasiľov gól bol víťazný len do 86. minúty
U úvodný náš gól sa postaral v 61. minúte náš kapitán Cyril Vasiľ. Ten dopravil do siete delovku Dáriusa Popíka, ktorú predtým hosťujúci gólman Knurovský len vyrazil pred seba. Hráči FK aj naďalej búšili do súpera, no aj vďaka nepresným rozhodcom, ktorí napr. odmávali dva neexistujúce ofsajdy Norbertovi Sališovi, sa skóre nemenilo takmer až do konca zápasu.

V 85. minúte už stál na čiare pripravený striedať Ladislav Stachura, čo signalizoval aj asistent rozhodcu, no hlavný rozhodca nepochopiteľne nechal hru ďalej pokračovať. To o niekoľko sekúnd využil striedajúci Popradčan Holiš, ktorý po viacnásobnom odraze lopty v našej šestnástke z ich prvej gólovej šance vyrovnal. Tesne pred koncom sa opäť po nakopávanom centri a rôznych odrazoch od chrbta, dostali k lopte pred brankárom Voharom hostia. Ich prvú strelu ešte náš gólman kryl, no na dorážku Holiša už nemal nárok.

Najbližšie doma s Veľkým Šarišom a potom derby v Ptičom
Výkon oboch tímov po zápase ocenilo potleskom aj humenské publikum. Po tesnej prehre 1:2 zostávame aj naďalej na čele tabuľky, hoci náskok pred popradským „béčkom“ sa scvrkol na 9 bodov, no k dobru máme ešte budúcotýždňový dohrávaný derby zápas v Ptičom. Nešťastné zaváhanie s Podtatrancami budeme môcť najbližšie odčiniť už túto sobotu o 16.30 hod., keď na našom štadióne Pri Mlyne privítame FC Pivovar Šariš Veľký Šariš.

FK Humenné – FK Poprad B 1:2 (0:0)

Góly: 61. Vasiľ – 86. a 90. Holiš
ŽK: 35. Porvazník, 58. Sališ, 64. M. Dolutovský – 37. Gálovič, 83. Gajan. Pred 350 divákmi rozhodovali: rozhodovali: Marcel Homoľa – Igor Jurášek, Patrik Adamčo.
Zostava FK Humenné: Dominik Vohar – Branislav Manojlovič, Nikola Lakovič, František Dolutovský, Miroslav Porvazník, Marián Dolutovský, Cyril Vasiľ ©, Dárius Popik, Norbert Sališ, Vladimír Voroňák, Predrag Radovanovič.

Aj mládežníci prehrali rovnakým výsledkom ako „áčko“
V utorok 1. mája sa hrala aj nadstavbová časť II. ligy starších a mladších dorastencov. Naše nádeje v kategórii U19 a U17 privítali v neďalekom Brekove mladých futbalistov Lokomotívy Košice. V oboch prípadoch sa tešili železničiari po výsledku 1:2 (0:1), keď náš u starších dorastencov vyrovnával na 1:1 v 70. minúte Adam Havliček a u mladších dorastencov skorigoval konečný stav v záverečnej 80. minúte Jakub Packo.