Aktuality a oznamy » Všetky aktuality » PRÍPRAVNÝ FUTBAL: FK Humenné – Route to Pro 12:0 « späť

PRÍPRAVNÝ FUTBAL: FK Humenné – Route to Pro 12:0

dátum aktualizácie: 17.07.2023 | počet zobrazení: 2 280

Predposledný prípravný zápas FK Humenné mal medzinárodný punc.

Hneď dva dni po výhre v Trebišove (5:1) absolvovali zverenci Ľubomíra Reitera ďalšie prípravné meranie síl. Tentokrát bol súperom tím Route to Pro Football, výber hráčov futbalovej agentúry, ktorí majú sídlo kempu v poľskom Lubline.

FK Humenné – Route to Pro 12:0 (2:0)
Góly: 53., 64. a 90. Song, 16. a 35. Streňo, 67. a 86. Ahl, 54. Harvilla, 61. Van der Werff, 69. Skiba, 71. Horváth, 85. S. Šuľák
Rozh.: Greško – M. Pidanič, Basoš
D: 200

FK Humenné:
A. Knurovský – I. Komjatý, L. Horváth, J. Kranthove, M. Zlacký – J. Dzurík – H. Song, A. Avetisyan, Van Der Werff – E. Streňo, D. Kasparavičius (O. Vasilco – V. Maťaš, Š. Harvila, H. Ahl, S. Šuľák, D. Skiba, C. Vasiľ)

Priebeh:
Takmer súčasne s úvodným hvizdom sa nad štadión zniesli ťažké mraky, aj zahrmelo, dážď najskôr iba hrozil, pršať začalo po polhodine hry… Domáci vstúpili do zápasu agilne, hneď v 3. min. rýchla krídelná akcia Van der Werffa hľadala v tutovke Songa. Na loptu nedosiahol. V 14. min. sa v šestnástke uvoľnil Kasparavičius, adresoval loptu na Streňa, ktorý blízko pri brankárovi zakončil iba do jeho tela. Humenský kapitán si napravil chuť v 16. min., keď sa dostal za obranu súpera a krížnou strelou otvoril skóre – 1:0. Polčasové resumé stanovil Streňo po polhodine hry priamo z rohového kopu. Dobre kopnutej štandardke pomohol aj vietor, ktorý sa zdvihol a ostatnú štvrťhodinu prvého dejstva už husto pršalo. Obloha sa do II. polčasu trochu umúdrila, v 53. min. bola gólová spolupráca Van der Werff – Song, o minútu v šestnástke súpera mal hlavu hore S. Šuľák, ktorý našiel Š. Harvillu a ten z 10 metrov s rozvahou napol sieť – 4:0. Po hodine hry sa humenské skóre opäť zvyšovalo, za obranu súpera sa dostal Van der Werff, počkal si na dobrý odskok lopty a bombou zavesil pod brvno – 5:0. Holandský krajný stredopoliar pokračoval v aktivite, v 64. min. ponúkol gól ako na podnose Songovi – 6:0. Gólostroj bol rozbehnutý, rohový kop Van der Werffa tečoval Ahl – 7:0, o dve minúty sa presadil Skiba a medzinárodný kemp vyzeral na uterák. Po rohu Van Der Werffa skončila v sieti aj hlavička Horvátha – 9:0, desiatka padla z kopačky S. Šuľáka, ktorý šikovnou strelou zblízka našiel miesto medzi nohami brankára. Ahl zapísal jedenásty presný zásah stretnutia, Song v 90. min. mal posledné strelecké slovo. A trávnik osvietilo slnko.

Ľubomír Reiter:
„Pred zápasom som nevedel, akú silu bude súper mať, po skončení môžem povedať, že bol veľmi slabý. Išli sme teda úrovňou zápasu do rizika, lebo radšej hrám so silnými, kvalitnými – ako sme mali v príprave dvakrát Michalovce, Prešov či napokon aj Trebišov. Dnešok sa podobal tréningovému zápasu, aj keď v úvode sme neboli na lopte silní, čo ma prekvapilo. Ofenzívna pohoda prišla po obrátke, najmä pre nových hráčov to bola príležitosť zohrať sa, chytiť streleckú pohodu. Stále je pre futbalistu lepšie, keď skóruje v zápase ako na tréningu.“

Najbližší zápas:
FK Humenné – Bardejov (sobota 22.7. o 10:30 hod.)

FK Humenné - Route to Pro 12:0
« » FK Humenné - Route to Pro 12:0
FK Humenné - Route to Pro 12:0 FK Humenné - Route to Pro 12:0 FK Humenné - Route to Pro 12:0 FK Humenné - Route to Pro 12:0 FK Humenné - Route to Pro 12:0 FK Humenné - Route to Pro 12:0 FK Humenné - Route to Pro 12:0 FK Humenné - Route to Pro 12:0

Počet návštev od 18.09.2011: 7845961
Počet návštev dnes: 11851