Aktuality a oznamy » Všetky aktuality » OCENENÍ: PK Chemes Humenné a Marek Lučka « späť

OCENENÍ: PK Chemes Humenné a Marek Lučka

dátum aktualizácie: 01.07.2020 | počet zobrazení: 4 988

Mestské zastupiteľstvo (MsZ) malo schváliť udelenie ocenení za rok 2019 v troch kategóriách – Športovec roka, Športový kolektív roka a Cena za rozvoj a podporu športu. V tajnom hlasovaní vzišli napokon iba dvaja laureáti. V rámci Pamätných dní mesta Humenné bude udelená aj Cena primátora za rozvoj športu a Cena za reprezentáciu mesta Humenné.

Návrhy ocenení:
ŠPORTOVEC ROKA
Patrik Dolobáč (Letecko-modelársky klub Humenné)
Dominika Karchová (Bao Humenné / kickbox)
Sebastián Minich (1. TC Humenné / tenis)
Olívia Seková (Šachy Reinter, n.o.)
Christián Valalik (1. TC Humenné / tenis)
Oliver Verba (PK Chemes Humenné / plávanie)

ŠPORTOVÝ KOLEKTÍV ROKA
HK Humenské Levy / hokej / mladší žiaci 6. ročník
Plavecký klub Chemes Humenné, o.z.

CENA ZA ROZVOJ A PODPORU ŠPORTU
Mgr. Marek Lučka / atletika / 1. AK Humenné

Voľba prebiehala tajným hlasovaním, podmienkou na schválenie bola nadpolovičná väčšina z prítomných 20 poslancov (11 hlasov).

Voľba:
Neschválený žiaden návrh

Počet hlasov:
Dolobáč 1, Karchová 0, Minich 0, Seková 3, Valalik 6, Verba 6 (4 poslanci nehlasovali za žiadneho adepta)

Plavecký klub Chemes Humenné, o.z. – 14 hlasov
HK Humenské Levy – 5 hlasov
(1 poslanec nedal žiaden hlas)

Mgr. Marek Lučka – 13 hlasov
(7 poslancov nedalo žiaden hlas)

Plavecký klub Chemes Humenné v roku 2019 oslávil krásne 35. výročie svojho založenia. V tomto roku sa viacero reprezentantov klubu stalo Majstrami Slovenska, či medailistami vo svojich disciplínach. Na medzinárodných plaveckých pretekoch v Srbsku si humenskí športovci vyplávali 4 zlaté, 3 strieborné a 4 bronzové medaily. V susednom Česku na medzinárodných plaveckých pretekoch Májové Brno, počtom malá výprava plavcov z Humenného sa dokázala presadiť a ukázala svoju silu keď si v 50 metrovom bazéne vyplávali 4 zlaté, 1 striebornú a 1 bronzovú medailu. Dobre im sekundovali aj ďalší plavecký kolegovia, aj keď sa im nepodarilo siahnuť na medailové pozície, tak si utvorili spolu až 24 osobných rekordov. V humenskom bazéne sa uskutočnil už 19 ročník Ceny mesta Humenné za účasti 5 zahraničných klubov. V domácom prostredí si vyplávali 33 krát 1. miesto, 26 krát 2. miesto a 26 krát 3. miesto. Na týchto domácich pretekoch si humenskí plavci vylepšili osobné rekordy v 234 prípadoch. V Poprade na 12. Memoriály Filipa Lutza v silnej medzinárodnej konkurencii obsadili na stupňoch víťazov jedno 3. miesto. Druhými domácimi pretekmi boli Cena Plaveckého klubu Humenné, na ktorých boli prekonané 2 slovenské rekordy v disciplíne 50 metrov prsia. Jeden z týchto rekordov sa podarilo zaplávať domácemu plavcovi Dominikovi Luksajovi. Z domácich pretekárov stál najčastejšie na stupňoch víťazov Oliver Verba Na tomto športovom podujatí si plavci vylepšili svoje osobne rekordy 238 krát. Súčasťou týchto plaveckých pretekov bol vo večerných hodinách aj krst knihy Jána Pencáka, pri príležitosti 35. rokov Plaveckého klubu Chemes Humenné. Pre občanov mesta pripravil plavecký klub tradičnú 10 hodinovú štafetu, na ktorej sa zúčastnilo 325 účastníkov. Najmladšie boli 6 ročné dievčatá a k najstarším patril 71 ročný plavec. Každý účastník bol dekorovaní účastníckou medailou.

Marek Lučka (nar. 1973) sa v rámci 1. Atletického klubu Humenné dlhodobo venuje trénovaniu atletických disciplín deti a mládeže. V ťažkých podmienkach v Humennom ostal verný svojmu povolaniu atletického trénera a stále vychováva výrazne atletické talenty. Zároveň je aj reprezentačným trénerom Slovenského atletického zväzu v kategórii U 16. Svojou zanietenou prácou robí dobré meno nielen sebe, ale aj mestu Humenné.