Aktuality a oznamy » Všetky aktuality » Naši hokejisti zdolali Gelnicu a sú už druhí v tabuľke « späť

Naši hokejisti zdolali Gelnicu a sú už druhí v tabuľke

dátum aktualizácie: 03.10.2016 | počet zobrazení: 34 407

Prečítať nahlas

Hokejisti MHK Humenné sú aj po treťom kole II. hokejovej ligy skupina Východ stopercentní. Po víťazstvách na ľade béčka Liptovského Mikuláša a nad HK 2016 Trebišov, tentoraz nenašli premožiteľa ani v sobotňajšom zápase s Gelnicou.

Naši chlapci sa po týždni opäť vrátili do Trebišova, no tentoraz boli v zápise vedení ako domáci, keďže tam našli „azyl“ počas rekonštrukcie svojho zimného štadióna. Možno aj to spôsobilo, že sa pomalšie rozbiehali a do kabín odchádzali po skončení 1. tretiny s jednogólovým mankom. V druhom dejstve sa však už prejavili najmä skúsenosti hráčov z nášho elitného útoku. Dvojgólové vedenie po zásahoch obrancu Filipa Vaška a hrajúceho trénera Richarda Šechného poistila 44 sekúnd pred klaksónom naša nová posila – útočník Milan Mach.

Na začiatku tretej tretiny síce Gelničania kontaktným gólom Jakuba Lapšanského nachvíľu zdramatizovali duel. Kľud na naše hokejky aj napriek v tom čase prebiehajúcemu 10-minútovému vylúčeniu R. Šechného vrátil v jej polovici gól Ľubomíra Sabola. Trojgólové víťazstvo MHK spečatil v úplnom závere Dmitrijs Komarnickis.

Touto výhrou sa naši hokejisti dostali už na druhé miesto tabuľky, kde majú rovnaký počet bodov a rozdiel skóre ako vedúce Brezno. Z úplného „vrchu“ sa na svojich súperov môžu pozerať už po nasledujúcom druholigovom kole, počas ktorého sa túto sobotu od 17.00 hod. predstavia na ľade siedmeho Sabinova.

MHK Humenné – HK HC Rebellion Gelnica 5:2 (0:1, 3:0, 2:1)

Góly: 22. Vaško (Buraľ, Šechný), 31. Šechný (Kmiť, Vaško), 40. Mach (Boboš, Buraľ), 50. Ľ. Sabol (Vaško, Boboš), 60. Komarnickis (Dancsák, Boboš) – 19. Lapšanský Laškody), 42. Lapšanský (Kostyšák, Findura).
Vylúčenia: 5:8, navyše Šechný desať minút za nešportové správanie. Presilovky: 1:1. Oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Smerek – Bogdaň, Pavlotty.
Zostava našich: T. Petro – Boboš, Buraľ, B. Štefan, Tartaľ, Ficko, Kačurik – Vaško, Šechný, Kmiť – Komarnickis, Dancsák, Milan Mach – Harasthy, Ľ. Sabol, Kačurik – Marjov, L. Sabol, Suvák.

zdroj foto: MHK Humenné