Aktuality a oznamy » Všetky aktuality » Naši hokejisti ozbíjali v zemplínskom derby aj Trebišovčanov « späť

Naši hokejisti ozbíjali v zemplínskom derby aj Trebišovčanov

dátum aktualizácie: 26.09.2016 | počet zobrazení: 31 648

Dva zápasy a v nich dve víťazstvá! Takúto úspešnú bilanciu majú po úvode sezóny hokejisti nášho MHK Humenné, ktorí po predchádzajúcom víťazstve na ľade „béčka“ Liptovského Mikuláša (3:5) uspeli rovnakým pomerom aj v sobotňajšom zemplínskom derby v Trebišove.

Pred zrakom športového riaditeľa SZĽH Róberta Pukaloviča, ktorý vhodil aj úvodné buly, sme základ nášho víťazstva položili už po trinástich minútach hry, keď v priebehu 55 sekúnd skórovali najskôr Filip Vaško z presilovky a potom aj Martin Tkáč. Trebišovčania kontrovali v druhej časti hry gólom Tomáša Stríža, no MHK poslal v úvode III. tretiny opäť do dvojgólového vedenia lotyšský legionár, Dmitrijs Komarnickis. Trebišovčanom sa síce po dvoch góloch T. Stríža podarilo 218 sekúnd pred koncom stretnutia vyrovnať na 3:3, no záver už bol jednoznačne v našej réžii. Necelé tri minúty pred koncom dal víťazný gól náš hrajúci tréner Richard Šechný a plný bodový zisk poistil po jeho prihrávke dve sekundy pred klaksónom Ivan Fedorko.

Naši chlapci sú momentálne na štvrtom mieste tabuľky B-skupiny II. hokejovej ligy, s plným bodovým ziskom šiestich bodov len o skóre za vedúcim triom MHK Ružomberok, HKM Rimavská Sobota a HK Brezno. Hrajúci tréner R. Šechný po stretnutí netajil spokojnosť nad tým, že mužstvo sa síce skladalo na poslednú chvíľu, no výsledkovo to vôbec nepoznať. Ocenil aj búrlivú atmosféru, ktorú vytvorili fanúšikovia oboch klubov.

„Neočakával som taký priebeh, po prvej tretine sme vyhrávali 2:0 a mali sme aj niekoľko šancí, ktoré sme nepremenili. Dali sme si vlastný gól po teči nášho obrancu a to súpera postavilo na nohy. Ožili, začali lepšie korčuľovať a nakoniec z toho bola dráma. Ani pri power-play však nemali nejakú veľkú šancu na vyrovnanie, dobre sme to ubránili a nakoniec rozhodli gólom do prázdnej brány. V Trebišove dlhé roky nebol hokej, v Humennom sa prakticky štartuje odznova: Som rád, že na druhú ligu prišlo dosť veľa ľudí, hralo sa lepšie ako pred prázdnym štadiónom,“ uviedol na pozápasovej tlačovke.

HK 2016 Trebišov – MHK Humenné 3:5 (0:2, 1:0, 2:3)
Góly: 37. Stríž (Antal), 52. Stríž (Petričko, Oravec), 57. Stríž (Petričko, Oravec) – 13. Vaško (Komarnickis, Fedorko) 14. Tkáč (Čopák), 44. Komarnickis (Boboš), 58. Šechný (Buraľ, Macejka), 60. Fedorko (Šechný).
Vylúčení: 6:6. Presilovky: 0:1. Oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Žák – Jobbágy, Riš. Divákov: 180.
Zostava našich: Petro – Boboš, Tartaľ, Tkáč, Buraľ, Kačurik – Macejka, Šechný, Kmiť – Komarnickis, Fedorko, Vaško – Harasthy, Ficko, Čopák – Marjov, Dzoba.

Zdroj videa: Peter Ferko

Počet návštev od 18.09.2011: 7844328
Počet návštev dnes: 10218