Aktuality a oznamy » Všetky aktuality » Na úvod víťazstvo rozdielom triedy... « späť

Na úvod víťazstvo rozdielom triedy...

dátum aktualizácie: 26.11.2018 | počet zobrazení: 6 808

Humenskí futsalisti sa v prvom kole predstavili pred svojimi fanúšikmi, ich súperom bol nováčik súťaže Poprad. Prvý polčas sa niesol v jasnej réžii domácich, ktorí ale v druhom polčase tempo hry zmiernili čo využil súper. Úvodné stretnutie sledovalo 650 divákov.

Angels Humenné – Lion Šatex Poprad 6:2 (5:0)

Góly: Kulich 2, Skvašik 2, Janko 2 – Gajan, Šingliar

Angels: Dudič (37. Rudy), Horvat, Opiela, Zlacký, Streňo, Karas, Popik, Mamaj, Skvašik, Janko, Kulich
Poprad: Sasák (21. Trojčák), Kovalčík, Pavličko, Gajan, Galovič, Šingliar, Tropp, Monka, Rusňak, Barabas

Úvodné minúty patrili hosťom. Strelu Barabasa vyrazil brankár Dudič na roh, po individuálnej akcii kapitána Troppa strela z jeho halovky tesne minula hornú žrď. Na opačnej strane po akcii Janka napálil loptu do bočnej siete Kulich. V 3. minúte sa spolupráca Janka s Kulichom zopakovala opäť a domáci viedli 1:0. O tri minúty strieľal kapitán hostí no jeho strela nemala správne parametre. V 8. minúte hosťujúca obrana zablokovala strelu Skvašíka na bránkovej čiare no o pár sekúnd sa náš kanonier presadil po individuálnej akcii, keď strelou k žrdi nedal Sasákovi žiadnu šancu, 2:0. V 10. minúte spálil Monka stopercentnú šancu, keď z bránkovej čiary dokázal prestreliť domácu svätyňu. Vzápätí Monku vychytal skvelý Dudič. Šance Skvašíka a delovku Karasa kryl pozorný brankár. V 14. minúte bol Dudič prekonaný, no na čiare ho zastúpil Opiela, ktorý kryl ramenom zastavil prudkú strelu Troppa. Štyri minúty pred prestávkou využil Janko výbornú prihrávku Zlackého a zvýšil na 3:0. O minútu neskôr sa zaskvel Dudič, keď na dva krát vychytal Troppa. V samom závere prvého polčasu pridali domáci ešte dva góly, keď najprv zúžitkoval Skvašik výbornú robotu Mamaja s Opielom, a neskôr po rohu Zlackého vymietol pavučinu Sasákovej brány Dušan Janko.

V úvode druhého dejstva napálil Streňo žrď, Opielovu jedovku kryl nový brankár Trojčák, ktorý vychytal aj tutovku Skvašika. V 24. minúte sa podarilo hosťom korigovať, keď sa po prihrávke Monku presadil strelou po zemi Gajan. Galovičova bomba opečiatkovala spojnicu domácej brány, strelu Monku zastavil na čiare Dušan Janko. V 31. minúte napálil Janko žrď a o pár sekúnd mu nedoprial tešiť sa z gólu brankár Trojčák. Hostia odpovedali Rusňakom a Galovičom, ktorí svoje vyložené šance nepremenili. V 36. minúte bol v pokutovom území faulovaný kapitán Mamaj a nasledoval pokutový kop, ktorý Kulich bezpečne premenil. V 37. minúte sa hneď po svojom príchode na palubovku predviedol brankár Rudý, ktorý kryl nebezpečnú streli Monku. V samom závere hostia korigovali Šingliarom, ktorý uzavrel skóre na konečných 6:2. Pred 650 divákmi rozhodovala dvojica Bančanský – Brutvanová.

Cez polčasovú prestávku sa bavili diváci tombolou. Šťastie sa usmialo až na šesticu, ktorá si odniesla finančné, ale aj vecné ceny.

Zdroj: Vendo sport

Počet návštev od 18.09.2011: 7843800