Aktuality a oznamy » Všetky aktuality » NAPRIEČ SLOVENSKOM aj cez Humenné « späť

NAPRIEČ SLOVENSKOM aj cez Humenné

dátum aktualizácie: 21.08.2022 | počet zobrazení: 10 157

Prečítať nahlas

Naprieč Slovenskom – Spolu ohľaduplne a bezpečne na dvoch aj štyroch kolesách.


Šport bol, je a vždy bude spojivom, ktoré dokáže dať dohromady množstvo ľudí k spoločnej snahe za dosiahnutím jedného cieľa. Cyklistika s poslaním bola štvordňová – 17. až 20. augusta. Jej súčasťou sa (po roku opätovne) stalo aj mesto Humenné. Účastníkov privítal v sobotu (20.8.) krátko popoludní primátor mesta Miloš Meričko.


Cesty nepatria len motorovým vozidlám. Patria každému účastníkovi cestnej premávky, aj cyklistom. Misiou podujatia bolo šíriť myšlienku bezpečnosti na našich cestách, hlavne pre tých zraniteľnejších.
Charitatívna časť podujatia Naprieč Slovenskom pomáha niekomu, kto to potrebuje viac ako my. V roku 2022 zaujal príbeh Lucie Prchlíkovej z Novej Dubnice. Osud mladej dievčiny sa s ňou nehral a vo svojich 22 rokoch ostala náhle na invalidnom vozíku. Pomôcť jej môže len veľmi drahá operácia, ktorú žiaľ nehradí náš zdravotnícky systém a tak je odkázaná na pomoc iných.


Názov „Naprieč Slovenskom“ napovedá, že cyklisti šliapali do pedálov krížom našou republikou. Štartovali v Záhorskej Vsi, najzápadnejšej obci Slovenska a cieľ mali v najvýchodnejšom cípe republiky v Novej Sedlici. Celá trasa je rozdelená do štyroch etáp, spolu bolo vymeraných viac než 650 km s prevýšením cca 7 000 metrov.


Etapa č. 4 (157 km)
Záverečná etapa. Z metropoly Šariša sa pelotón vydal na úplný východ Slovenska cestami cez Vranov nad Topľou, Humenné, popod Vihorlatské vrchy do Sniny. Vstupom do Národného parku Poloniny akoby vošli cyklisti do iného sveta. Výhľad Dara pri vodnej nádrži Starina bol naozaj krásny. Odtiaľ už v podstate len z kopca rovno do cieľa. Chalúpka deduška Večerníčka v Novej Sedlici cyklistov čakala. Najvýchodnejšia obec na Slovensku symbolicky uzavrela misiu a spojila všetkých účastníkov Naprieč Slovenskom 2022.


Zo Záhorskej Vsi vyrazilo 13 cyklistov (12 mužov a 1 žena – Zuzka Škrovanová). Priebeh trás bol relatívne hladký. Na východe Slovenska sa pelotón rozšíril. Tak, ako pred rokom, aj teraz podporili dobrú vec sninskí Night Riders.


Marián Škuba
Tlačový referát
Mestský úrad

« späť

Naprieč Slovenskom 2022 aj v meste Humenné
« » Naprieč Slovenskom 2022 aj v meste Humenné
Naprieč Slovenskom 2022 aj v meste Humenné Naprieč Slovenskom 2022 aj v meste Humenné Naprieč Slovenskom 2022 aj v meste Humenné Naprieč Slovenskom 2022 aj v meste Humenné Naprieč Slovenskom 2022 aj v meste Humenné Naprieč Slovenskom 2022 aj v meste Humenné Naprieč Slovenskom 2022 aj v meste Humenné Naprieč Slovenskom 2022 aj v meste Humenné Naprieč Slovenskom 2022 aj v meste Humenné

Upútavky

Voľby 2022

Voľby 2022 viac

Záznamy HNTV z rokovaní MsZ

Záznamy HNTV z rokovaní MsZ viac

Mobilná aplikácia mesta Humenné

Mobilná aplikácia mesta Humenné viac

Parkovné aj prostredníctvom APLIKÁCIE

Parkovné aj prostredníctvom APLIKÁCIE viac

Odkaz pre humenskú radnicu

Odkaz pre humenskú radnicu viac

Miestne dane a poplatky

Miestne dane a poplatky viac

UMR Humenné

UMR Humenné viac

Register dotácií schválených komisiami MsZ

Register dotácií schválených komisiami MsZ viac

PORADOVNÍK ŽIADATEĽOV O ZABEZPEČENIE POSKYTOVANIA SOCIÁLNEJ SLUŽBY

PORADOVNÍK ŽIADATEĽOV O ZABEZPEČENIE POSKYTOVANIA SOCIÁLNEJ SLUŽBY viac

Poradovník prideľovania bytov

Poradovník prideľovania bytov viac

Ministerstvo školstva

Ministerstvo školstva viac

Rekonštrukcia multifunkčného športového areálu na Laboreckej 1893/66 v Humennom

Rekonštrukcia multifunkčného športového areálu na Laboreckej 1893/66 v Humennom viac

Mesto Humenné

Kontakt:

Kukorelliho 1501/34
066 28   Humenné
Slovenská republika


Počet návštev od 18.09.2011: 8078787
Počet návštev dnes: 6853