Aktuality a oznamy » Všetky aktuality » Mladí humenskí karatisti opäť na scéne « späť

Mladí humenskí karatisti opäť na scéne

dátum aktualizácie: 03.06.2019 | počet zobrazení: 7 925

Prečítať nahlas

Oddiel KARATE pri TJ SLÁVIA Humenné po dlhšej príprave mladých pretekárov sa začal opätovne zúčastňovať súťaži mládeže v karate. Pretekári z tohto klubu pod vedením trénerov a za spolupráce rodičov, začali novú súťažnú sezónu na 3. kole Východoslovenskej únie karate, ktorá sa konala 2. marca 2019 v mestskej Športovej hale v Snine.

Zo šiestich zúčastnených pretekárov za karate klub Humenné si najlepšie počínal najmladší člen výpravy Denis ROMAN 2. miesto v všestrannej pohybovej súťaži Agility.

V nedeľu 31. 3.2019 sme úspešne pokračovali na 4. kole žiackej ligy Východoslovenskej únie karate a iných bojových umení (VUKABU) a Tatranskej únie karate (TAUK ) v kežmarskej Mestskej športovej hale Vlada Janečka.

Mladí karatisti TJ Slávia Humenné

Za náš klub karate Humenné sa súťaže zúčastnilo mladých 7 pretekárov, ktorí si vyskúšali ako „chutia“ preteky, kde je 200 až 250 pretekárov. V niektorých disciplínach sa pretekalo po prvý krát a tu sa ukázalo, že aj keď agility je nová pohybová disciplína pre deti a mládež, mladí karatisti sú dobre trénovaní a vedia zvládnuť aj náročný prekážkový pretek.

Súťažilo sa vo viacerých kategóriách, pričom jeden pretekár mohol štartovať len v dvoch kategóriách. O tom, že sa medaile nerozdávajú ako v iných športoch, sa presvedčili hneď v prvej disciplíne Agility, kde okrem časového limitu na prekážkovej dráhe sa hodnotí aj prevedenie prekonania prekážky a za nepresné splnenie disciplíny sa dávajú trestné sekundy alebo aj diskvalifikácia. Naši chlapci súťažili v kategóriách 5 až 9 roční, pričom najlepšie si počínal najmladší z tímu Denis ROMAN a Lea Tamara LATTOVÁ, ktorí sa umiestnili vo svojich kategóriách na treťom mieste.

Ďalšou pre nás športovou výzvou bola súťaž dňa 27.4.2019 Maj­strovstvá Východoslovenskej únie karate a iných bojový umení (VUKABU) v Košiciach.

Humenské farby reprezentovali najmladší pretekári za deti 5 až 9 ročné, a to Denis Roman, za ml. žiakov Leonard Hrabovčak, ml. žiačky Tinka Kissová, Lea Tamara Lattová, za pokročilých žiakov Šimon Račko. Súťažili v disciplínach Agility, súborné cvičenia Kata a v športovom zápase Kumite. Z humenských pretekárov si najlepšie počínal opätovne Denis Roman, ktorý v kategórií deti 5 roční získal titul majstra VUKABU v Agility preteku s výrazne najlepším časom. V jednotlivých kategóriách štartovalo 12 až 18 pretekárov, takže prebojovať sa do čela súťaže bolo náročné. Medzi dievčatami si dobre počínala Lea Tamara Lattová, ktorá obsadila tretie miesto. Súťaž prebiehala aj disciplíne športový zápas kumite, kde sa do bojov zapojil v kategórií ml. žiaci začiatočníci Leonard Hrabovčak, ktorý obsadil 3. miesto. Pretekárov na súťažiach sprevádzali a koučovali tréner Ing. Michal Mihalík, PhD. (5 Dan) a JUDr. Zdenko Ščepanik (2 Dan).

V soboru 11. mája 2019 sme sa v Kráľovskom Chlmci zúčastnili súťaže komplexnej športovej zdatnosti mladých karatistov. Okrem Agility – prekážkovej dráhy, cvičení Kata a Kumite sa tam pretekári museli popasovať aj s inými silovými prekážkami, adekvátnymi veku. Tejto súťaže sa zúčastnili pretekári nášho klubu KARATE pri TJ SLÁVIA Humenné pod vedením kouča JUDr. Zdenka Ščepánika v zložení:

• najmladší/deti 5 – 6 roční Denis Roman,
  • mladší žiaci 9–10 roční Šimon Račko a Leo Hrabovčák,
  • starší žiaci 12 ročný Milan Keltoš,
  • kadeti 14 ročný Matej Rada.

Ani v tejto súťaži sa nedal zahanbiť najmladší Denis, ktorý so svojej v„nabitej“ kategórii obsadil 1. miesto (čím získal už štvrtú medailu!), Šimon Račko vo svojej kategórií obsadil 2. miesto, Leonard Hrabovčak 1. miesto, v kategórii starší žiaci Milan Keltoš 5. miesto a nakoniec Matej Rada medzi kadetmi obsadil 3. miesto.