Aktuality a oznamy » Všetky aktuality » Mladí florbalisti porazili treťoligistu « späť

Mladí florbalisti porazili treťoligistu

dátum aktualizácie: 15.10.2019 | počet zobrazení: 4 358

Prečítať nahlas

Prednedávnom v Humennom vznikol Florbalový klub, vedený Mariánom Svatuškom. Aj mesto prispelo klubu finančne na mantinely a výstroj. Klub sa venuje výchove mladých florbalistov. Tvrdo trénujú a hrávajú priateľské zápasy. V budúcom súťažnom ročníku by si chceli už zahrať súťaž. Šéftréner klubu Marián Svatuška minulý pondelok namiesto tréningu pre chlapcov zorganizoval priateľský zápas s futbalistami III. ligy FK Humenné.

FBK HUMENNÉ /žiaci/ – FK HUMENNÉ /muži/ 17:15 /4:4, 4:6, 9:5/

Pred zápasom tréner Jaroslav Švec vysvetlil futbalistom pravidlá a zápas sa začal. Mladí florbalisti sa s chuťou pustili do svojho súpera. Boli opatrní a z každej pozície sa snažili dať gól. Prvá tretina skončila nerozhodne. V druhej tretine trochu lepší boli futbalisti. Viac strieľali na bránu a bolo aj premieňanie šancí. Druhú tretinu vyhrali futbalisti o dva góly 4:6. V poslednej tretine išlo o všetko, kto strhne víťazstvo na svoju stranu. Mladým florbalistom sa začali dariť nacvičené signály a začali padať góly do súperovej brány. Futbalisti nestačili na svojho súpera a poslednú tretinu prehrali 9:5.

Góly: Gavura 3, Burdza 2, Kurečko 2, Šuľak 2, Tokár 2, Šmajda 2, Šepeľa 2, Holovač 1, Trebišovský 1 – Serečin 3, Vasiľ 2, Slávik 2, Peter Šuľák, Jakubov, Komjatý, Dolutovský, Skvašik, Peter Košuda, Pavčak /vlastný/.

FBK HUMENNÉ: Wagner – Konc, Šepeľa, Holovač, Mikloš, Štrigner – Gavura, Chomanič, Petia, Pančak, Katkovčin – Šmajda, Kurečko, Burdza, Feciškanin, Šuľak – Melnik, Trebišovský, Suško, Jakubov, Tokár, Petko. Tréneri: M. Svatuška, M. Mamaj, J. Švec, J. Pandoš, P. Ragan.

FK HUMENNÉ: Sliviak – Streňo, Vasiľ, Kulich, Jakubov, Serečin – Peter Šuľak, Skvašik, Komjatý, Salanci, Dolutovský – Vojtovič, P. Košuda, Sidor, Slávik, Kovalčik. Tréner Peter Košuda.

Text a foto: Pavel Andraščík