Aktuality a oznamy » Všetky aktuality » Medaila ušla trikrát o vlások « späť

Medaila ušla trikrát o vlások

dátum aktualizácie: 21.10.2020 | počet zobrazení: 11 557

Vrcholom atletickej sezóny 2020 boli majstrovstvá Slovenska juniorov v Trnave. Na pretekároch 1.AK Humenné bolo cítiť únavu po krátkej, no nahustenej atletickej sezóne. Bojovnosť im však nechýbala a dali to každej disciplíny srdce.

V behu na 100 metrov sa najviac darilo Matejovi Kislanovi, ktorý si ako jediný zlepšil osobný rekord a posunul ho na 11,72 sek. V behu na 400 m dosiahol čas 54,73 sek. (v rozbehu piaty). Na 200-metrovej trati mu silný protivietor nedovolil bežať čas na úrovni osobného maxima.

Miloš Jakubov mal dlhší tréningový výpadok, v behu na 400 metrov (52,20 sek.) skončil v rozbehu na 6. mieste. Na polovičnej trati mu protivietor taktiež ubral kvalitný výkon a tak časomieru zastavil na 24,42 sek.

Bratia Marco a Martin Basošovci absolvovali už desiate preteky. Pomalá štartová reakcia na stovke ubrala Marcovi šancu v boji o „osobák“. Martin, len prvým rokom dorastenec, tiež nebežal stovku podľa predstáv.

Strednotratiar Samo Onderišin v behu na 1500 metrov s časom 4:34.87 min. obsadil v silnej konkurencii dvanáste miesto. Na 800-ke ho obrali o vylepšenie osobného maximá taktické chyby.

Štafeta chlapcov na 4×100 m (Kislan, Jakubov, Basoš, Basoš). Čas 45,27 sek. znamenal nepopulárne 4. miesto. Ešte stále vekom dorastenci dosiahli obdivuhodný výkon. Napínavejšia bola štafeta na 4×400 m (Kislan, Onderišin, Basoš a Jakubov). Napínavý beh do posledného metra, v závere sa však viac darilo Bratislave, ktorí pripravili našich chlapcov len o 15 stotín.

Tamara Ivančová sa na 1500-metrovej trati s časom 5:03.23 min. umiestnila na 4. mieste. Únava ju dobehla na 800 m. Čas 2:26.25 min. postačoval v silnej konkurencii na 6. miesto.

Ivana Švigárová si v behu na 1500 metrov vylepšila osobné maximum z dorasteneckého šampionátu (5:14.80 min.), dobehla siedma. Beh na 800 metrov takticky nezvládla, skončila deviata.

Petra Frivaldská si na 400-metrovej trati utvorila osobný rekord 1:07,60 min. Premiérovo si vyskúšala 400 metrov cez prekážky, časom 1:19,69 min. obsadila tretie miesto v rozbehu. Nakoniec ju čakal skok do výšky. Latku vo výške 145 cm zvládla na prvý pokus, výšku 150 cm sa jej žiaľ nepodarilo zdolať.

Článok: Ivana Švigárová, Marek Lučka

Štafeta 4 x 100 metrov
« » Štafeta 4 x 100 metrov
Štafeta 4 x 100 metrov Štadión v Trnave Štadión v Trnave Štadión v Trnave Jakubov, beh na 400 m Švigárová a Ivančová, beh na 800 m Tamara Ivančová Tamara Ivančová

Počet návštev od 18.09.2011: 7814092